Dzień dobry forumowiczom po raz drugi.

Pozyskałem działkę i przymierzam się do rozpoczęcia budowy. Zaczynam od marzeń związanych z projektem. Znalazłem taki projekt https://www.domoweklimaty.pl/pl/proj...-domu-posejdon

Zmodyfikowałem go i teraz wygląda on tak:

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan 2019100901.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	21,1 KB
ID:	435746

(nie opanowałem dodawania obrazków, więc wrazie W jest tutaj https://zapodaj.net/e9cf236e0fe4e.png.html )

Dodatkowo zmiany, które chcę wprowadzić do projektu to:
- płyta fundamentowa (grzewcza) zamiast fundamentu
- wentylację mechaniczną z rekuperacją
- ogrzewanie pompą ciepła
- wjazd do garażu od frontu + powiększenie garażu o metr w każdą stronę
- zmiana kształtu "gościnnej" łazienki i wiatrołapu
- zmiana stropu na lekki, usunięcie stałych schodów
- kąt nachylenia dachu 25* (tu nie jestem pewien, czy nie zostawić 35)
- blachodachówka na pokrycie
- usunięcie kominka

Teraz mam pytanie do doświadczonych Forumowiczów o:

1. Planuję kopertowy nad częścią mieszkalną (czerwony obrys na schemacie) i płaski nad garażem (niebieski). Płaski nad garażem ma również się rozciągać nad wejściem. Zastanawiam się jednak czy to ma sens, czy nie zrobić kopertowego nad całością i tu pojawiają się pytania:
- która opcja będzie tańsza i czy różnica będzie rzędu kilkuset czy kilku tysięcy złotych?
- która opcja będzie szybsza do wykonania?
- która opcja będzie lepsza z punktu widzenia użytkowego?

2. Kąt nachylenia dachu. Aktualnie w projekcie jest 35*, minimalny dopuszczalny warunkami zabudowy to 25*. Jednak przy 25* będzie strasznie nisko na poddaszu (jakiś 1.6m). Czy ktoś jest wstanie oszacować jaka byłaby różnica w koszcie budowy dachu o nachyleniu 25* a 30*?

3. WM z odzyskiem ciepła. Umieścić centralkę w pralni czy kotłowni? Proszę o rady.

4. Więźbę chciałbym zamawiać prefabrykowaną. Zastanawiam się jak przy takiej konstrukcji stropu wyglądałoby połączenie przewodów wentylacyjnych, ocieplenie i położenie podłogi (przynajmniej częściowo) na poddaszu. Ktoś mi może wyjaśnić?

5. Jeśli ktoś ma jakieś uwagi do planów czy wizji proszę je przedstawić. To moja pierwsza inwestycja i każda rada jest cenna.

Dziękuję i pozdrawiam