dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Wentyalcja w mieszkaniu - okap podłączony do podwieszanego sufitu

    Dzień dobry,

    Zakończył się remont w moim mieszkaniu i zacząłem podejrzewać, że coś nie jest poprawnie wykonane. Mianowicie po wejściu do mieszkania kilka dni temu czułem zapachy gotowania w innym mieszkaniu(ryba ).
    Sytuacja wygląda tak, że mieszkania w pionie mają po dwa szyby wentylacyjne w kuchni z aneksem. Do jednego podłączane są okapy. W moim przypadku ekipa dobudowała sufit podwieszany w którym poprowadzona jest rura. Do tej rury z okapu wprowadzana jest kolejna rura. W tym miejscu podejrzewam nieszczelność, gdyż widzać ją praktycznie gołym okiem. Sam okap posiada klapkę zwrotną, a zapach wyczuwalnie intensywniejszy był w szafce, gdzie jest okap. Spróbuję uszczelnić miejsce łączenia rur pomimo utrudnionego dostępu. Zastanawiam się jednak, czy w miejscu przejscia szybu pionowego w bloku do rury w suficie podwieszanym nie powinna również znajdować się klapka zwrotna, która domyślnie, na samym początku, przed rozpoczęciem remontu tam była? Wydaje mi się, że ekipa usunęła klapkę z tego miejsca. Jeśli klapka powinna tam pozostać, zapewne czeka mnie rozbieranie sufitu, szczególnie jeśli uszczelnienie miejsca łączenia rur nie pomoże.

    Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

    Pozdrawiam

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Warto zaciąć od kominiarza on prawdę powie Uszczelnienie rur nic nie da jeżeli komin nie drożny. A po trzecie, jam mam cuda wianki na kiju, 3x przewymiarowaną instalację wyciągową a ryba i tak "zarybia" na chwilę pół domu
    Ostatnio edytowane przez pkorol ; 09-10-2019 o 20:51

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Toglakd58 Zobacz post
    mam podobny problem.
    -
    Problem póki co rozwiązałem przez zamontowanie klapki zwrotnej - za jakieś dwa tygodnie będę mógł coś wiecej powiedzieć na temat skuteczności tego rozwiązania
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 20-01-2020 o 23:02 Powód: Spam w cytowanym linku.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony