dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Wychodek u sąsiada - co mówi ustawa POMOCY

    Cześć,wiem że temat już był jednak po przeczytaniu wszystkich tematów moje pytanie nie jest rozwiązane :

    -dwie działki budowlane z kanalizacją w ulic. Ja stawiam dom, a sąsiad ma domek drewniany
    -sąsiad ma toaletę ok 1M od granicy działki

    Chcemy iść poprosić o zmianę miejsca ale gdyby jednak się nie zgodził to jakie mogę zrobić kroki prawne lub na co pozwala ustawa.

    1. Odległość pokryw i wylotów wentylacji ze zbiorników bezodpływowych na nieczystości ciekłe, dołów ustępów nieskanalizowanych o liczbie miejsc nie większej niż 4 i podobnych urządzeń sanitarno-gospodarczych o pojemności do 10 m3 powinna wynosić co najmniej:
    1) od okien i drzwi zewnętrznych do pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi oraz do magazynów produktów spożywczych - 15 m;
    2) od granicy działki sąsiedniej, drogi (ulicy) lub ciągu pieszego - 7,5 m.
    2. W zabudowie jednorodzinnej, zagrodowej i rekreacji indywidualnej odległości, o których mowa w ust. 1, powinny wynosić co najmniej:
    1) od okien i drzwi zewnętrznych do pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi - 5 m, przy czym nie dotyczy to dołów ustępowych w zabudowie jednorodzinnej;
    2) od granicy działki sąsiedniej, drogi (ulicy) lub ciągu pieszego - 2 m.

    Czytałem kilka razy i dalej nie rozumie jaka odległość minimum dotyczy tego przypadku.

    Jest to standardowy wychodek

    Prośba o pomoc bo ten problem mnie strasznie stresuje, czy w przypadku braku współpracy po stronie sąsiada mogę go zmusić do zmiany miejsca

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Masz zabudowę jednorodzinną, wiec "od granicy działki sąsiedniej, (...) - 2 m."

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Widac że wielu ma ból dópy na samą myśl, aby obcym ekipom zapewnić ludzkie warunki defekacji. Chociaz te ekipy stawiają ich dom. Biało-niebieskie kabiny są dostępne w całej Polsce.

    NIE jestem przedstawicielem Toi-toi. Byłem ich klientem.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Wydawało mi się, że chodzi o sławojkę?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał klasu86 Zobacz post
    Ja stawiam dom, a sąsiad ma domek drewniany
    -sąsiad ma toaletę ok 1M od granicy działki

    Chcemy iść poprosić o zmianę miejsca ale gdyby jednak się nie zgodził to jakie mogę zrobić kroki prawne lub na co pozwala ustawa.

    2) od granicy działki sąsiedniej, drogi (ulicy) lub ciągu pieszego - 2 m.

    Czytałem kilka razy i dalej nie rozumie jaka odległość minimum dotyczy tego przypadku.

    Jest to standardowy wychodek

    Prośba o pomoc bo ten problem mnie strasznie stresuje, czy w przypadku braku współpracy po stronie sąsiada mogę go zmusić do zmiany miejsca
    Pewnie jeszcze ten sąsiad to ma ten domek drewniany taki 100 letni? I mieszka tam sobie od dziecka?

    Teraz mu się za płotem nowobogacki wprowadził i odrazu "kroki prawne" będzie pojmował. Wie o krokach ale czytać nie potrafi.
    Jak się dołek zapełni sąsiad sie przeniesie o metr i będzie git.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony