dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Papa termozgrzewalna na deski

    Witam.
    Mam pytanie czy papę termozgrzewalną wierzchniego krycia mogę położyć bezpośrednio na deski. Zbudowałem zadaszenie tarasu i muszę je jakoś zabezpieczyć. Docelowo ma być gont, ale na zimę chcę położyć papę termo. Deski impregnowane - czy muszę je pokryć jeszcze czymś żeby papa po podgrzaniu się przykleiła?
    Uprzedzę pytanie - nie będę kładł płyt osb. Dach jest na tyle płaski i niewidoczny, że nawet jak mi deski poklawiszują to i tak nie będzie tego widać. Ten sam argument pewnie również sprawi, że pokrycie z papy zostanie jako docelowe, ale póki co plan jest taki, że jeszcze będzie gont.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RobertJG
    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-566
    Posty
    224

    Domyślnie

    Jeśli ma być gont (bitumiczny ?) to nie kładź papy wierzchniego krycia a połóż papę podkładową. Ona wytrzyma spokojnie jeden lub dwa sezony a gont położysz bezpośrednio na nią. Trzeba będzie ją tylko "odświeżyć" poprzez posmarowanie jakimś bitumem aby gont mógł się do niej przykleić (zwulkanizować).
    Papę zawsze możesz przymocować mechanicznie do desek i zgrzać tylko na zakładach.
    Od ponad 20 lat pracuję u producentów materiałów budowlanych (okna, papy, systemy kominowe, technika zamocowań, chemia techniczna i budowlana). Nowoczesne rozwiązania w budownictwie to moje hobby.

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Gontowy

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-844
    Posty
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał mj2007 Zobacz post
    Witam.
    Mam pytanie czy papę termozgrzewalną wierzchniego krycia mogę położyć bezpośrednio na deski. Zbudowałem zadaszenie tarasu i muszę je jakoś zabezpieczyć. Docelowo ma być gont, ale na zimę chcę położyć papę termo. Deski impregnowane - czy muszę je pokryć jeszcze czymś żeby papa po podgrzaniu się przykleiła?
    Uprzedzę pytanie - nie będę kładł płyt osb. Dach jest na tyle płaski i niewidoczny, że nawet jak mi deski poklawiszują to i tak nie będzie tego widać. Ten sam argument pewnie również sprawi, że pokrycie z papy zostanie jako docelowe, ale póki co plan jest taki, że jeszcze będzie gont.
    Te 'uprzedzenia pytań' rozwalają założenia pytania źródłowego.

    Co do zasady:
    1. Jeśli postanowisz pozostać przy Goncie asfaltowym zdecydowanie odradzam papę termozgrzewalną. Termozgrzewalna przede wszystkim ma odróżnienie w grubości papy żeby była wystarczająca warstwa do zgrzewania. Na rynku polskim wierzchnia papa jest to minimum 4 mm grubości. W skutek tego pod gontem w miejscach zakładów 2ch lub 3ch arkuszy papy będziesz miał łączenia +4...8 mm dodatkowo. Przylegający gont po jakimś czasie 'pokaże' te nierówności oszpecając dach. Normalnie producenci gontów mają w ofercie specjalne podkłady 1...1,5...1,7 mm które bardziej się nadają.
    2. Te dodatkowe informacje to w ogóle masz jaki spadek na dachu? Czy to jest dach płaski?
    3. Zgrzewania papy na podłoże z desek nie jest zalecane u żadnego producenta pap w Polsce oraz Europie. W przypadki podłoża z desek lub drewnopochodnego standardem jest mocowanie mechaniczne (papiakami) w układzie jedno- (mocowanie po brzegach + zgrzewanie zakładów) lub dwu-warstwowym (mocowanie warstwy podkładowej ze zgrzewaniem zakładów oraz zgrzewaniem warstwy nawierzchniowej). W sumie każda papa termozgrzewalna dopuszczona producentem do zastosowania jednowarstwowego oraz mocowania mechanicznego nadaje się.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RobertJG
    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-566
    Posty
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gontowy Zobacz post
    Te 'uprzedzenia pytań' rozwalają założenia pytania źródłowego.

    Co do zasady:
    1. Jeśli postanowisz pozostać przy Goncie asfaltowym zdecydowanie odradzam papę termozgrzewalną. .
    Nieprawda
    Od ponad 20 lat pracuję u producentów materiałów budowlanych (okna, papy, systemy kominowe, technika zamocowań, chemia techniczna i budowlana). Nowoczesne rozwiązania w budownictwie to moje hobby.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Zostań przy papie termo. Na ten spadek gont nie wchodzi w rachubę. jan
    Po mnie nie ma poprawek

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Cytat Napisał RobertJG Zobacz post
    Nieprawda
    Co znaczy nieprawda? "Gontowy" jasno i precyzyjnie opisał wszystkie kwestie i oczywiście jest to prawda. Natomiast dla płaskiego i do tego niewidocznego dachu sensownym i bezpiecznym rozwiązaniem jest takie jakie zaproponował Jan. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Gontowy

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-844
    Posty
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał RobertJG Zobacz post
    Nieprawda
    Mam rację.

    1:1

    Będziemy jak w przedszkolu się przerzucać? czy pochyli się Pan o jakieś uzasadnienie nie tylie dla mnie co dla nas czytających Forumowiczy?!

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RobertJG
    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-566
    Posty
    224

    Domyślnie

    Moje uzasadnienie będzie bardzo proste nawet dla dzieci w przedszkolu na który się powołujesz.
    W ciągu 10 lat pracy u międzynarodowego producenta pap i gontów sprzedałem kilometry pap zgrzewalnych i gontów bitumicznych.
    Gonty bitumiczne aplikowało się zawsze na papę podkładową o grubości 3-4 mm.
    To, że obecnie producenci przeszli na cieńsze papy dedykowane do gontów nie oznacza, że cała ludzkość przez wiele lat żyła w błędzie.
    Totalną bzdurą jest pisanie, że "Na rynku polskim wierzchnia papa jest to minimum 4 mm grubości. W skutek tego pod gontem w miejscach zakładów 2ch lub 3ch arkuszy papy będziesz miał łączenia +4...8 mm dodatkowo. Przylegający gont po jakimś czasie 'pokaże' te nierówności oszpecając dach."
    Nie widziałem aby ktokolwiek gont bitumiczny aplikował na papę wierzchniego krycia.
    Od ponad 20 lat pracuję u producentów materiałów budowlanych (okna, papy, systemy kominowe, technika zamocowań, chemia techniczna i budowlana). Nowoczesne rozwiązania w budownictwie to moje hobby.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Cytat Napisał RobertJG Zobacz post
    ...W ciągu 10 lat pracy u międzynarodowego producenta pap i gontów sprzedałem kilometry pap zgrzewalnych i gontów bitumicznych.
    Gonty bitumiczne aplikowało się zawsze na papę podkładową o grubości 3-4 mm....
    To Ty jesteś handlowcem a nie wykonawcą! A skoro tak no to sprzedajesz to co najdroższe, to oczywiste, a końcowy efekt Cię nie interesuje.
    Montaż gontów bitumicznych na papie grubości 3~4 mm to nieporozumienie choć oczywiście jest możliwy. Stosowanie podkładów pod gonty papowe jest uzależnione od rodzaju gontu i kąta nachylenia połaci i w wielu przypadkach w ogóle nie jest potrzebne. Podkłady systemowe producenci gontów papowych produkują już od dawna (wcześniej niż Ty zacząłeś pracować). A tak na marginesie to co to za "międzynarodowy" producent gontów papowych? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Gontowy

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-844
    Posty
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał RobertJG Zobacz post
    Moje uzasadnienie będzie bardzo proste nawet dla dzieci w przedszkolu na który się powołujesz.
    W ciągu 10 lat pracy u międzynarodowego producenta pap i gontów sprzedałem kilometry pap zgrzewalnych i gontów bitumicznych.
    Gonty bitumiczne aplikowało się zawsze na papę podkładową o grubości 3-4 mm.
    To, że obecnie producenci przeszli na cieńsze papy dedykowane do gontów nie oznacza, że cała ludzkość przez wiele lat żyła w błędzie.
    Totalną bzdurą jest pisanie, że "Na rynku polskim wierzchnia papa jest to minimum 4 mm grubości. W skutek tego pod gontem w miejscach zakładów 2ch lub 3ch arkuszy papy będziesz miał łączenia +4...8 mm dodatkowo. Przylegający gont po jakimś czasie 'pokaże' te nierówności oszpecając dach."
    Nie widziałem aby ktokolwiek gont bitumiczny aplikował na papę wierzchniego krycia.
    Jak byś Ty naprawdę PRACOWAŁ jak piszesz, to byś wiedział że papy oraz gonty sprzedaje się w metrach kwadratowych, w kilometrach to cieci pracują bo mają perymetr do obejścia... A propos, kilometr kwadratowy gontów to jest 1 000 000 metrów kwadratowych. Takich producentów gontów jest w porywach 3-ch na Polskę, u każdego mam do kogo zadzwonić. Kłamiesz tu, Robercie, czy będę wiedział wszystko o twych osiągnięciach sprzedażowych?!
    Kur...ka, tak czytam dalej co Ci odpisać... Pokaż link na 2 strony producentów gontów którzy wskazują polecany podkład 3-4 mm.

    Majaczysz, gościu.

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RobertJG
    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-566
    Posty
    224

    Domyślnie

    Nie dyskutuje na tematy personalne to po pierwsze.
    Po drugie moja firma sprzedawała swoje produkty do WYKONAWCÓW i tym zakończę swój wątek.
    Bez odbioru. Miłego weekendu
    Od ponad 20 lat pracuję u producentów materiałów budowlanych (okna, papy, systemy kominowe, technika zamocowań, chemia techniczna i budowlana). Nowoczesne rozwiązania w budownictwie to moje hobby.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Po pierwsze jaki temat personalny? Wypowiadasz się jako znawca tematu. Wykazałem tylko Twoje niekompetencje dotyczące tego tematu.
    Po drugie zapytałem co to za "międzynarodowy" producent? A Ty piszesz, że firma sprzedawała "do wykonawców". A jaki to producent, a do tego "międzynarodowy" sprzedaje bezpośrednio wykonawcom, a nie przez sieć hurtowni? Może potrafisz odpowiedzieć na to pytanie? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony