dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Domyślnie Papa termozgrzewalna na deski

Witam.
    Mam pytanie czy papę termozgrzewalną wierzchniego krycia mogę położyć bezpośrednio na deski. Zbudowałem zadaszenie tarasu i muszę je jakoś zabezpieczyć. Docelowo ma być gont, ale na zimę chcę położyć papę termo. Deski impregnowane - czy muszę je pokryć jeszcze czymś żeby papa po podgrzaniu się przykleiła?
    Uprzedzę pytanie - nie będę kładł płyt osb. Dach jest na tyle płaski i niewidoczny, że nawet jak mi deski poklawiszują to i tak nie będzie tego widać. Ten sam argument pewnie również sprawi, że pokrycie z papy zostanie jako docelowe, ale póki co plan jest taki, że jeszcze będzie gont.

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RobertJG
    Kod pocztowy
    31-566

Domyślnie

Jeśli ma być gont (bitumiczny ?) to nie kładź papy wierzchniego krycia a połóż papę podkładową. Ona wytrzyma spokojnie jeden lub dwa sezony a gont położysz bezpośrednio na nią. Trzeba będzie ją tylko "odświeżyć" poprzez posmarowanie jakimś bitumem aby gont mógł się do niej przykleić (zwulkanizować).
    Papę zawsze możesz przymocować mechanicznie do desek i zgrzać tylko na zakładach.
    Od ponad 20 lat pracuję w branży budowlanej. Interesuje mnie budownictwo energooszczędne i pasywne.

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gontowy

Kod pocztowy
    00-844

Domyślnie

Cytat Napisał mj2007 Zobacz post
    Witam.
    Mam pytanie czy papę termozgrzewalną wierzchniego krycia mogę położyć bezpośrednio na deski. Zbudowałem zadaszenie tarasu i muszę je jakoś zabezpieczyć. Docelowo ma być gont, ale na zimę chcę położyć papę termo. Deski impregnowane - czy muszę je pokryć jeszcze czymś żeby papa po podgrzaniu się przykleiła?
    Uprzedzę pytanie - nie będę kładł płyt osb. Dach jest na tyle płaski i niewidoczny, że nawet jak mi deski poklawiszują to i tak nie będzie tego widać. Ten sam argument pewnie również sprawi, że pokrycie z papy zostanie jako docelowe, ale póki co plan jest taki, że jeszcze będzie gont.
    Te 'uprzedzenia pytań' rozwalają założenia pytania źródłowego.

Co do zasady:
    1. Jeśli postanowisz pozostać przy Goncie asfaltowym zdecydowanie odradzam papę termozgrzewalną. Termozgrzewalna przede wszystkim ma odróżnienie w grubości papy żeby była wystarczająca warstwa do zgrzewania. Na rynku polskim wierzchnia papa jest to minimum 4 mm grubości. W skutek tego pod gontem w miejscach zakładów 2ch lub 3ch arkuszy papy będziesz miał łączenia +4...8 mm dodatkowo. Przylegający gont po jakimś czasie 'pokaże' te nierówności oszpecając dach. Normalnie producenci gontów mają w ofercie specjalne podkłady 1...1,5...1,7 mm które bardziej się nadają.
    2. Te dodatkowe informacje to w ogóle masz jaki spadek na dachu? Czy to jest dach płaski?
    3. Zgrzewania papy na podłoże z desek nie jest zalecane u żadnego producenta pap w Polsce oraz Europie. W przypadki podłoża z desek lub drewnopochodnego standardem jest mocowanie mechaniczne (papiakami) w układzie jedno- (mocowanie po brzegach + zgrzewanie zakładów) lub dwu-warstwowym (mocowanie warstwy podkładowej ze zgrzewaniem zakładów oraz zgrzewaniem warstwy nawierzchniowej). W sumie każda papa termozgrzewalna dopuszczona producentem do zastosowania jednowarstwowego oraz mocowania mechanicznego nadaje się.

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RobertJG
    Kod pocztowy
    31-566

Domyślnie

Cytat Napisał Gontowy Zobacz post
    Te 'uprzedzenia pytań' rozwalają założenia pytania źródłowego.

Co do zasady:
    1. Jeśli postanowisz pozostać przy Goncie asfaltowym zdecydowanie odradzam papę termozgrzewalną. .
    Nieprawda
    Od ponad 20 lat pracuję w branży budowlanej. Interesuje mnie budownictwo energooszczędne i pasywne.

ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

Domyślnie

Zostań przy papie termo. Na ten spadek gont nie wchodzi w rachubę. jan
    Po mnie nie ma poprawek

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie

Domyślnie

Cytat Napisał RobertJG Zobacz post
    Nieprawda
    Co znaczy nieprawda? "Gontowy" jasno i precyzyjnie opisał wszystkie kwestie i oczywiście jest to prawda. Natomiast dla płaskiego i do tego niewidocznego dachu sensownym i bezpiecznym rozwiązaniem jest takie jakie zaproponował Jan. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: aw.witand@gmail.com

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia