dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Wymiana ilozacji na parterze w starym domku

    Cześć,

    Czas jakiś temu kupiłem stary domek (`89) i własnymi siłami go remontuję. Wziąłem się za bary z posadzką na parterze, warstwy, od góry, wyglądają następująco:

    wylewka cementowa-
    szlaka
    papa
    płyta żerańska

    A pod płytą nieużytkowa część piwnicy, połowa domu jest podpiwniczona i ogrzewana ale mam dostęp do tej drugiej części więc mogę płytę żerańską ocieplić od dołu również w części nieużytkowanej,

    Miejsca na nową warstwę mam 8 cm, żeby wyjść z wysokością pomieszczeń na 260 cm, chciałbym dać styro 50 mm i 30 mm zbrojonej wylewki, i tu moje pytanie, czy jest sensowne ocieplanie płyty od dołu również? wraz ze ścianami fundamentowymi po obu stronach- w przypadku nieogrzewanej części piwnicy? Wymieniam również okna na prawie-energooszczędne, Uw ~0,8 więc i z podłogą chciałbym się chociaż zbliżyć do WT2021, przykleiłbym wełnę skalną pod płytą i zrobiłbym opaskę po wewnętrznej stronie ściany fundamentowej, wysokości jednej płyty, czy to brzmi sensownie?

    Czy rozwiązanie- 40 mm styro + 40 mm wylewka z podłogówką ma sens w moim przypadku? Bo wszędzie mam grzejniki ale nadal zastanawiam się czy nie zmienić parteru na podłogówkę,

    Pozdr!

  2. #2

    Domyślnie

    Cześć, podbijam temat, będę wdzięczny za wszelkie opinie,

    Myślę o podłogówce- 4 cm styropianu na stropie, 10 cm wełna skalna pod stropem, 4 cm zbrojona wylewka na podłogówce, jastrych. Nie pytam czy będzie hulać, to na pewno, pytam czy tak niewielka izolacja pod rurami nie spowoduje znacznych strat?

    Pozdrawiam!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony