dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Gazociąg na działce a budowa domu

    Witam,
    Mam możliwość kupna domu SSZ z działką przez którą przechodzi gazociąg, wstępnie dogadywałem się z właścicielem działki co do budowy domu, ceny itp. lecz mało poruszał kwestię gazociągu.

    Z niepewnych informacji dowiedziałem się, że rura kładziona była około 1990 roku.
    Na geoportalu widać, że jest to rura fi 350, oznaczenie gnA350, wysokie cisnienie, jakie obwarowania są z tym związane?
    W jakie odległości od gazociągu można budować dom, co z resztą niezabudowanej działki, koło strefy kontrolowanej nie może być zasadzeń, jakie to odległości, kto o to musi dbać? co ze służebnością? Warto interesować się takim miejscem?
    Dodam, że działka duża 2300 m2, około 37m x 65m, dom będzie stał po przeciwległej stronie gazociągu.

    Działka numer 388/3

    http://mapy.geoportal.gov.pl/imap/Im...sionID=4765745
    Ostatnio edytowane przez Dabi1990 ; 10-10-2019 o 12:08

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redbox

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-019
    Posty
    263

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dabi1990 Zobacz post
    Witam,
    Mam możliwość kupna domu SSZ z działką przez którą przechodzi gazociąg, wstępnie dogadywałem się z właścicielem działki co do budowy domu, ceny itp. lecz mało poruszał kwestię gazociągu.

    Z niepewnych informacji dowiedziałem się, że rura kładziona była około 1990 roku.
    Na geoportalu widać, że jest to rura fi 350, oznaczenie gnA350, wysokie cisnienie, jakie obwarowania są z tym związane?
    W jakie odległości od gazociągu można budować dom, co z resztą niezabudowanej działki, koło strefy kontrolowanej nie może być zasadzeń, jakie to odległości, kto o to musi dbać? co ze służebnością? Warto interesować się takim miejscem?
    Dodam, że działka duża 2300 m2, około 37m x 65m, dom będzie stał po przeciwległej stronie gazociągu.

    Działka numer 388/3

    http://mapy.geoportal.gov.pl/imap/Im...sionID=4765745
    z tego co wiem to mozna budowac na działce na ktorej ejst gazociag, zalezy od cisnienia bodajze jakie leci w rurze. Dopytaj w gazowni.
    Druga rzecz to tak ze jak cos walnie, to moga ci wejsc na działke i kopac bez twojej zgody, gazownia powinna miec jakas słuzebnosc ustanowiana, mógłbys sie starac anqwet o odszkodowanie

  3. #3

    Domyślnie

    35 metrów od gazociągu można podstawić dom - tak się dowiedziałem, a co z tym terenem, tylko trawka może rosnąć? Do tego strefa kontrolna czyli w tym miejscu działka nie istnieje dla mnie mimo że jestem jej właścicielem

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dabi1990 Zobacz post
    Witam,
    Mam możliwość kupna domu SSZ z działką przez którą przechodzi gazociąg, wstępnie dogadywałem się z właścicielem działki co do budowy domu, ceny itp. lecz mało poruszał kwestię gazociągu.

    Z niepewnych informacji dowiedziałem się, że rura kładziona była około 1990 roku.
    Na geoportalu widać, że jest to rura fi 350, oznaczenie gnA350, wysokie cisnienie, jakie obwarowania są z tym związane?
    W jakie odległości od gazociągu można budować dom, co z resztą niezabudowanej działki, koło strefy kontrolowanej nie może być zasadzeń, jakie to odległości, kto o to musi dbać? co ze służebnością? Warto interesować się takim miejscem?
    Dodam, że działka duża 2300 m2, około 37m x 65m, dom będzie stał po przeciwległej stronie gazociągu.

    Działka numer 388/3

    http://mapy.geoportal.gov.pl/imap/Imgp_2.html?locale=pl&gui=new&sessionID=4765745

    Naprawdę chcesz kupić działkę z gazociągiem ?

    https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kr...ie,809570.html

    Domy dzieliło od gazociągu 20-30m ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redbox

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-019
    Posty
    263

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dabi1990 Zobacz post
    35 metrów od gazociągu można podstawić dom - tak się dowiedziałem, a co z tym terenem, tylko trawka może rosnąć? Do tego strefa kontrolna czyli w tym miejscu działka nie istnieje dla mnie mimo że jestem jej właścicielem
    trwka moze, nawet krzewy, drzewa na 90 % nie

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Fi 350 to stalowy spawany ...
    https://www.youtube.com/watch?v=HsxoIe7ACK0

  7. #7

    Domyślnie

    Tak stalowa spawana. Rozszczelnienie gazociągu spowoduje katastrofę, ale z drugiej strony popatrzmy jakie są szanse, że gazociąg się rozszczelni i akurat w okolicach tej działki, nie jest to panikowanie na wyrost..? W Polsce są tysiące kilometrów gazociągów a pożar raz na 5 lat. Do podobnej katastrofy może dojść w bloku gdzie ktoś nie zakręci kurka od gazu i wyleci pół bloku w powietrze, a ludzie tak żyją - dużo częściej słyszymy o wybuchu gazu w bloku mieszkalnym niż przy rurociągach gazowych o których na prawdę bardzo rzadko się słyszy. Czas pokaże..

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dabi1990 Zobacz post
    oznaczenie gnA350
    Litera "n" jako druga powinna oznaczać nieczynny. Dowiedz się w miejscowej spółce gazowej czy jest trzymany na wszelki wypadek czy jest całkowicie wyłączony z eksploatacji.

  9. #9

    Domyślnie

    Za to 400 metrów od działki jest oznaczenie na gazociągu gwA350

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Aaricia23

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    54-530
    Posty
    184

    Domyślnie

    heh jedna katastrofa na kilkanascie lat i to ma byc powod do niekupowania dzialki bo gdzies tam pod ziemią jest gas.... wieksza szansa ze walnie cie piorun siedząc przy kominku niż że wybuch gazu w akuarat tej rurze sie wydarzy.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    "n" lub "w" prawdopodobnie ma oznaczać nisko/wysoko ciśnieniowy.

  12. #12

    Domyślnie

    Warunki zabudowy są jasno określone w rozporządzeniach. Tutaj znajdziesz tabelę z odległościami od gazociągu: http://www.sluzebnosc-przesylu.pl/sl...a-sluzebnosci/

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony