dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Wybór pieca i sposobu ogrzewania; 85 m powierzchni użytkowej.

    Witam!

    bardzo proszę o pomoc w doborze ogrzewania domu.

    Zacznę od tego, że w granicy mam gaz i będę się decydował na ogrzewanie gazowe (wydaje mi się że w takiej sytuacji nie ma sensu robić nic innego)

    Domek z poddaszem użytkowym "Katania 2", powierzchnia użytkowa do ogrzania to będzie około 85 m.

    Waham się między wyborem; grzejniki czy podłogówka. Obecnie najbliżej jestem rozwiązania na dole podłogówka, na górze grzejniki.

    Podłogówka jest oszczędniejsza i i nie zabiera miejsca. Za to głównym argumentem jej przeciwników z tego co zauważyłem jest to że dłuuugo się nagrzewa i długo trwa jej rozruch, co w np. jesienne dni gdy ogrzewanie chce się włączyć na kilka godzin może być uciążliwe..

    Innym dylematem jest wybór samego pieca; pytanie czy zastosować piec kondensacyjny czy zwykły piec z otwartą komorą spalania.

    Dodam, że wentylacja będzie grawitacyjna.

    Z góry dzięki za rady!

  2. #2

    Domyślnie

    Podłogówki w całym domu.Projekt OZC.Projekt podłogówki.Kociol Termet Ecocondens Gold.Sterowanie pogodowe

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RobertJG
    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-566
    Posty
    224

    Domyślnie

    Jeśli zależy Ci na skuteczności pieca i oszczędnościach w płaceniu rachunków za gaz to na pewno nie piec z otwartą komorą spalania.
    Ja kupiłbym kocioł o najlepszym stosunku sprawności kotła do ceny.
    Osobiście nie kupiłbym kotła firmy Termet albowiem miałem ich starszy kocioł i nie byłem zadowolony z jego funkcjonowania.
    Zaznaczam jednak, że to jest moja subiektywna opinia
    Od ponad 20 lat pracuję u producentów materiałów budowlanych (okna, papy, systemy kominowe, technika zamocowań, chemia techniczna i budowlana). Nowoczesne rozwiązania w budownictwie to moje hobby.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał RobertJG Zobacz post
    Jeśli zależy Ci na skuteczności pieca i oszczędnościach w płaceniu rachunków za gaz to na pewno nie piec z otwartą komorą spalania.
    Ja kupiłbym kocioł o najlepszym stosunku sprawności kotła do ceny.
    Osobiście nie kupiłbym kotła firmy Termet albowiem miałem ich starszy kocioł i nie byłem zadowolony z jego funkcjonowania.
    Zaznaczam jednak, że to jest moja subiektywna opinia
    Czyli rozumiem, że wg Ciebie to iść jedynie w piec kondensacyjny, a mógłbyś podać jakieś konkretne modele?

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RobertJG
    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-566
    Posty
    224

    Domyślnie

    Nie podam Ci konkretnych modeli albowiem jest ich mnóstwo.
    Aż takim znawcą w temacie kotłów gazowych nie jestem niestety.
    Tak jak Ci napisałem, sugeruj się stosunkiem sprawności kotła do jego ceny.
    Mam osobiście zasadę, że zawsze odrzucam najtańszego i najdroższego producenta.
    Od ponad 20 lat pracuję u producentów materiałów budowlanych (okna, papy, systemy kominowe, technika zamocowań, chemia techniczna i budowlana). Nowoczesne rozwiązania w budownictwie to moje hobby.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał RobertJG Zobacz post
    Nie podam Ci konkretnych modeli albowiem jest ich mnóstwo.
    Podaj choć jeden piec kondensacyjny (nie mylić z kotłem).

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Teraz chyba wszystkie kotły gazowe są z komorą zamkniętą i są kondensacyjne. Sprawność też z tego co się orientuję jest taka sama. Brać ten którego serwis masz dostępny w okolicy, nie przepłacać za szwabski znaczek. Najzwyklejszy termet robi robotę.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Podłogowa po całości i piec kondensacyjny taki domek to na samo ogrzewanie ok.1100zl wyjdzie za rok jak nie spartaczone ocieplenie. Cwu na 3 osoby ok 600 zł/rok.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony