dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Jak poszerzyć (Połączyć) ławę fundamentową??

    Witam,

    Budowałem ławę pod podnośnik dwukolumnowy. Dziś monter powiedział mi, że podnośnik z samochodem może się przewrócić, ponieważ wyrwie ławę z ziemi... Potrzebuje poszerzyć ławę, chciałbym się zapytać, jak tego dokonać? Wymiary mojej ławy według DTR to 4m x 1,6 x 0,40cm beton W8 B37, jednak monter stwierdził, że to nie wystarczy, ponieważ ławy nic nie trzyma typu posadzka itd. bo jest dookoła tylko ziemia. Chciałbym się was poradzić, co w tej sytuacji zrobić?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	8,9 KB
ID:	435796

    Niebieskie to ława fundamentowa
    Czerwone podnośniki
    Pomarańczowe planowana dodatkowa wylewka

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar smigloxxx
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Dzielnica
    Ostróda
    Posty
    382

    Domyślnie

    Stwierdził tylko po tym że nie ma posadzki ? Zbrojenie jest jakieś ? I jakie masz marki w tym betonie połączenie betonu z podnośnikiem ? Zapłać komuś z uprawnieniami niech ci policzy jak to powinno wyglądać .

  3. #3

    Domyślnie

    Tak, stwierdził tylko po tym, że nie ma posadzki, że grubość ławy 37cm jest na szpadel i może przeważyć samochód do przodu lub tyłu. Zbrojenie jest w postaci siatki zbrojeniowej fi 10mm. Poszło tam 2,5m3 betonu B37 W8. Podnośnik zainstalowany jest na kotwach chemicznych bodajże hilti.
    Ostatnio edytowane przez Audirs4 ; 11-10-2019 o 04:57

  4. #4

    Domyślnie

    Monter ma racje, lawa jest za krótka.
    To co planujesz zrobić poprawi sytuację.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Prześlij DTR tego podnośnika to będzie można coś ocenić.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #6

    Domyślnie

    Mam zrobione według DTR Proszę https://pliki.elektroda.pl/580905,mt...nstrukcja.html

    Punkt 3.2

  7. #7

    Domyślnie

    To co można zrobić w tej sytuacji?, czy mogę dowiercić z boku fundamentu otwory na pręty np. fi 12 i zainstalować je na kotwę chemiczną i dolać betonem własnej produkcji?

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Szkoda że nie ma rysunków, z opisu wynika 4000x1000x300 , Ty wspominasz o 4000x1600x400 , a wg serwisu to za malo. Punkt 3,. odsyla do punktu 2.3 a taki nie wspomina o fundamencie. Posadzka nie podtrzymuje fundamentu.

  9. #9

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Kurczę, no bo podnośnik już stoi zainstalowany, można powiedzieć, że jest gotowy do pracy, ale niestety przez to co powiedział serwisant boję sie wjeżdżać autem. Jutro wrzucę jakieś zdjęcie, może coś to pomoże.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    https://sosnowski.pl/32/podnosniki-s...olift-mtf-3000
    https://www.dowarsztatu.com/product-...-MTF-3000.html
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pol_pl_Podnosnik-dwukolumnowy-DUOLIFT-MTF-3000-1156_2.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	5,9 KB
ID:	435886
    Podnośnik należy zamontować na możliwie płaskim podłożu.

    Wymagany jest jednolity fundament o min. grubości300 mmi klasie B 25 ( bez zbrojenia). Grubość warstwy nawierzchniowej w przypadku podłogi wykładanej ( jastrych, płytki chodnikowe, płytki, powłoki z tworzywa sztucznego itd. ) nie powinna przekraczać50 mm. ( minimalna głębokość zagłębienia kotwy w warstwie betonowej fundamentu powinna wynosić100 mm)

    Wymiary płyty fundamentowej 4000mm x 1000mm x 300mm


    „W przypadku zastosowania zbrojenia w posadzce – istnieje konieczność zastosowania wiertnicy, której koszt wynosi 360,- zł netto – dodatkowy koszt po stronie klienta.”
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  11. #11

    Domyślnie

    Ja to już wszystko przestudiowałem i dodałem te parę cm od siebie, ale monter mi trochę namieszał i już zgłupiałem.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Wielu jest takich "monterów" którym wydaje się że się na wszystkim znają.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  13. #13

    Domyślnie

    Tak też się domyślam. Staram się poradzić kogo tylko mogę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony