dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    biellun

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-341
    Posty
    7

    Domyślnie DIY - montaż schodów dębowych na beton

    Cześć,

    Chciałbym podpytać Was czy mój tok myślenia o sposobie ukladania schodow na beton jest sluszny.

    Mam zakupione stopnie, podsotpnie i stopnie zabiegowe. Wszystkie te elemnty są z naddatkami +/- 5 cm. Dodatkowo stopnie posiadają wyfrezowany rowek aby umieścić w nim podstopien.

    1. Fazka w podstopniach z jednej strony zakonczona jest na pół okrągło oznacza to ze będę musiał dlutkiem wybić ten fragment i zakonczyć na prosto aby bez problemow osadzić podstopien?

    2. Stopnie, podstopnie i stopnie zabiegowe będę przycinał na pilarce stołowej bosch - moze być?

    3. Na co powinienem zwrócić uwage przy skracaniu stopni, podstopni aby po ucieciu nie wyszły za krótkie lub żeby wymiar mi gdzies nie uciekł, poleciał?

    4. Podstopnie chcę mocować do tylnego czoła podstopnia na wkręty. Czy to właściwy kierunek? Jakie wkręty powinienem zastosować? Boję sie o rozwarstwienie w trakcie wkręcania, czy powinienem przed wkręceniem nawiercić otwór wiertłem?

    5. Czy w wyfrezowany otwór pod podstopien powinienem wpuścić zwykły sylikon bezbarwny czy coś innego ? Jak coś innego to co? Wszystko to robi się aby schody w trakcie uzytkowania nie skrzypiały, tak?

    6. Stopnie do betonu będę chcial montować na kołki TBB Fischer po 4 sztuki na stopien i moze po tyle samo na zabiegowe ale to okaże sie w trakcie.

    7. Jaką piankę zastosowac? Jakiego producenta bo czytałem na innym forum ze pianka Tytan za bardzo moze wypychac po mimo ze jest nisko prężna...

    8. W nie których stopniach fazka pod podstopien nie jest zrobiona do konca aby od strony widocznej czyli tam gdzie nie ma sciany nie było widać wpustu, łączenia. W takiej sytuacji podstopien bede musial przyciąć na tzw. Schodek, zgadza się?

    9. Posiadam rownież noski aby ładnie wykończyć podłogę gdzie nie ma juz stopnia, a zaczyna sie panel podlogowy. Panele mam juz ulozone i gdy przykladam ten nosek to jest roznica poziomów o ok. 1 cm... czy w takiej sytuacji powinienem na szerokości noska usunąć panele aby zminimalizować ten uskok, dodatkowo zaokrąglić górną krawędź tak aby nie zostawiać jej ostrej?

    10. Czy montując stopnie powinienem zostawiać przerwę między stopniem a ścianą? Nie będę wykańczał ściany listwami itp. Ale też zdaję sobie sprawę ze drzewo pracuje więc na styk nie powinienem raczej ich montować...?

    11. Pierwszy stopień zaczynać się będzie od podstopnia więc od razu go przyklejam do stopnia i dodatkowo przykręcam kolejny podstopień? Czy zostawiam go na koniec? Wydaje mi się że od razu bo później bede miał problem z wsunięciem jego....

    Przepraszam za taką ilość pytan ale chcę ułożyć wlasne schody dobrze i nie martwić się ze coś pójdzie nie tak....

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    biellun

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-341
    Posty
    7

    Domyślnie

    Nikt nie podpowie przynajmniej na czesc moich wątpliwości?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony