dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Folia paroizolacyjna Z EKRANEM

    Witam,

    czy ktoś używał folii paroizolacyjnej z ekranem? Docieplam strop nad mieszkaniem znajdującym się na ostatnim piętrze kamienicy, nad stropem jest niskie poddasze nieużytkowe. Zastanawiam się nad użyciem folii paroizolacyjnej z ekranem zamiast zwykłej paroizolacji, gdyż wg. producenta odbija ciepło z powrotem do mieszkania co brzmi całkiem logicznie i opłacalnie. Pytanie jak wygląda rzeczywistość w konfrontacji z reklamą producenta. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tą folią? Spotkałem się z opiniami, że przy zastosowaniu tej folii są problemy z zasięgiem w telefonie lub z wifi. Czy ktoś to może potwierdzić lub zdementować? Zastanawiam się też nad czynnikiem zdrowotnym. Czy warto jest w nią zainwestować? Poproszę o opinię osoby, które jej używały.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał djk_one Zobacz post
    Zastanawiam się nad użyciem folii paroizolacyjnej z ekranem zamiast zwykłej paroizolacji, gdyż wg. producenta odbija ciepło z powrotem do mieszkania co brzmi całkiem logicznie i opłacalnie.
    Jak tę folię dasz zamiast farby - to ma sens. Jak wewnątrz przegrody, to nie ma, bo promieniowanie cieplne nie dotrze do niej.

  3. #3

    Domyślnie

    Czyli folie z ekrenem to pic na wodę? Nie mają żadnych plusów w stosunku do klasycznych?

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie

    były pomysły aby pomiędzy te ekrany a płyty gk dawać paski płyt aby zostawić szczelinę na odbicie tych promieni ale szybko se to darowano. Jeżeli byłby to taki ekstra patent to w każdej kurtce zimowej miałbyś taki ekran od wewnątrz.

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki za Wasze odpowiedzi.
    Pomijając fakt nikłej skuteczności w odbijaniu ciepła - czy taka folia nie będzie bardziej wytrzymała na starzenie i nie będzie lepszym paroizolatorem (Sd~=100)? Na pewno będzie bardziej wytrzymała na rozrywanie i to już jest dla mnie duży plus. Jeżeli możecie napisać jakie widzicie wady tego rozwiązania to też byłbym bardzo wdzięczny za podzielenie się wiedzą.

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie

    tutaj rozumowałem jak ty. Mając do wyboru żółta folia -> folia zbrojona "aluminiowa"->folia isovera wybrałem aluminiową ale bez żadnej wiary w jej super właściwości podgrzewające powietrze.

  7. #7

    Domyślnie

    Slyder czy zastosowałeś w końcu szczelinę powietrzną? Jaką folię dokładnie kupiłeś? Czy widzisz jakieś minusy tej folii (np. problemy z zasięgiem)?

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie

    folia paroizolacyjna strotex aluminowa 90g/m2 75m2 rolka - taką kupiłem. Trochę badziewna ale zawsze to lepiej od zwykłej żółtej. Szczeliny nie robiłem. Zasięg jest taki jak przed położeniem
    Ostatnio edytowane przez Slyder ; 14-10-2019 o 11:20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony