dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Jakie parametry dla pieca Elektromet Eko-PE Compact - problem ze stabilną pracą

    Witam,

    Mam taki problem piec ogólnie działa bez problemu, znaczy nie staje, ale jak patrze na wykresy jego pracy to nie są dobre i spalanie peletu jest jakby większe.

    W czym problem. Piec w czasie pracy powinien działać tak: czyszczenie, rozpalanie, rozrzażanie, modulacja, wygaszanie. Lecz ja niekiedy mam tak: czyszczenie, rozpalanie, rozrzażanie, modulacja, rozpalanie, rozrzażanie, wygaszenie. Próbowałem już różnymi parametrami to zmienić np. powietrze max, temperatura zadana ręcznie, ale to nie pomaga, takie sytuacje się zdarzają dalej. Wklejam wykres pracy pieca. Legenda: niebieski - czyszczenie, żółty - rozpalanie, pomarańczowy - rozrzażanie, zielony - modulacja, fioletowy - wygaszanie.

    Dom to 148 m2, ogrzewanie podłogowe na całym domu. piec grzeje wodę w bojlerze. Jak jeszcze są potrzebne jakieś parametry to proszę dać znać.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	chart.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	12,7 KB
ID:	435820
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20191011-090301_Chrome.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	79,7 KB
ID:	435821

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Serwis ustawiał palnik czy odpaliłeś fabrycznie co było i czy czytałeś w ogóle instrukcję do tego pieca? Wydaje mi się ,że nie.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  3. #3

    Domyślnie

    Instalator go odpalał, był też serwisant pieca. Instrukcje czytałem ale trochę dla mnie czarna magia. A co jest źle ustawione?

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Każdy piec jest trochę inny ,ale pewne cechy są wspólne.Pierwsze co mi się rzuciło na oczy to temp.zadana 60 Nie sądzę żeby producent o tym nie wspomniał ,że minimalna to 65 tylko nie traktuj tego minimum za obowiązkową temp.Tak tak wiem zaraz będzie lament mam ogrzewanie podłogowe.Tylko ,ze to są dwa różne obiegi na jednym ma być odpowiednia temp. do spalania a na drugim taka jaka uzupełni braki ciepła w pomieszczeniu .Zawór 4d lub bufor jest?Regulator pokojowy jest?Pelet może być byle jaki lub dawka paliwa za mała.Przyczyn może być masa ciężko to rozpatrywać przez neta.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  5. #5

    Domyślnie

    Ogólnie temp zadaną miałem 65 i 70 stopni i było to samo. na podłogówkę idzie mi mniej więcej 29 stopni (lamentu nie będzie bo akurat o tym wiem). Jest zawór 4d, buforu nie ma, regulator pokojowy jest. w salonie jest elektroniczny (resztę pokoi ma manualny). Pelet bardzo dobry Barlinek, żaden tani. Jak zmienić dawkę paliwa? Jaka powinna być i temperaturę zadaną zmienić na 70 stopni?

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    No na pewno nie 60 stopni daj na 65 co najmniej lub jeszcze lepiej 70 i obserwuj.Dawkę paliwa ,podawanie ,przerwę to z menu serwisowego się ustawia tak jest w większości producentów.W tym konkretnym nie wiem.Dlatego zadzwoń do serwisanta,że masz problem bo sezon tuż za rogiem.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  7. #7

    Domyślnie

    Sprawdziłem parametry. I tak w czasie modulacji ilość paliwa na h to 13,9kg. Wartość opalowa paliwa 4,5 ale myślę ze powinna być 5 bo jest w kWh na kg. Próg foto jest na 10. Nie wiem czy nie za mało.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    gersik

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Peleciak i podłogówka.W tej instalacji ma być bufor !!!

  9. #9

    Domyślnie

    Miałem u siebie dwóch instalatorów i żaden nie powiedział nic o buforze, a po co dokładnie jest bufor?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony