dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kris07081984

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Skulsk
    Kod pocztowy
    62-560
    Posty
    24

    Domyślnie Drzwi zewnętrzne do domu

    Witam. Może ktoś doradzić bo mam dylemat które wybrać drzwi.
    1. Wikęd premium z ościeżnicą termo szkrzydło 54mm
    https://wiked.pl/katalog-drzwiowy/

    2. Setto forte 92 skrzydło 92mm
    http://www.setto.pl/111-drzwi-zewnetrzne-kolekcja-forte-92

    http://www.setto.pl/img/cms/katalog/katalog-drzwi-SETTO-2019-v2.pdf

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    To oferty z jednego salonu? Dziwne "złożenie" \.
    Premium i ościeżnica Termo ma sens w konkretnych przypadkach. Do nowego domu na wejście najlepsze są Termo Prestige, ew. trochę tańsze Optimium z termo lub Optimum na ościeżnicy stalowej
    Napisz coś więcej. Jaki wymiar Ci potrzebny, jaki otwór. Czego oczekujesz? Najcieplej czy niedrogo?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kris07081984

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Skulsk
    Kod pocztowy
    62-560
    Posty
    24

    Domyślnie

    Nie są z tego samego salonu.
    1 to wikęd a drugie setto.
    Drzwi do nowego domu ale model wiked termo prestige odpadają bo otwór mam 210x150 więc wychodzi drzwi 90 plus dostawka 50cm a to juz koszt ogromny.
    Drzwi mają zapewniać ciepło i myśle ze wiked premium plus ciepła ościeżnica termo skrzydło 54mm lub drugi model setto forte 92 skrzydło 92mm także z ciepłą ościeżnicą itd ale nie wiem którę są lepsze tzn lepiej zbudowane,wykonane i zapewnią lepszą termoizolacje dlatego dodaje linki do opisu.
    http://www.setto.pl/img/cms/katalog/...TO-2019-v2.pdf

    https://wiked.pl/wp-content/uploads/...N-2019_web.pdf

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie znam bliżej Setto. Pojedyncze przypadkowe spotkania to za mało by mieć wyrobione zdanie. Analiza katalogu mnie nie przekonuje. Może to głównie wynika z faktu, że jak mam dobrego dostawcę to go się trzymam. Z założenia nie szukam rzeczy tańszych, a lepszych.

    Moim zdaniem Wikęd Premium, w czasach gdy dostępne są wersje Optimum i Termo Prestiź to... no słabo. Ja z założenia nie proponuję Premium jako główne drzwi wejściowe. Po prostu pozostałe są znacznie lepsze, a różnica w cenie, w skali domu nie jest taka kolosalna.

    Niestety - nie pomogę Ci w wyborze między tymi dwoma opcjami.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kris07081984

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Skulsk
    Kod pocztowy
    62-560
    Posty
    24

    Domyślnie

    Termo prestiże u mnie w tym rozmiarze drzwi plus dostawka i przeszklenie to koszt ok 7 tys także odpada dla mnie. A co mozesz polecic z innych producentów wartych uwagi?

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris07081984 Zobacz post
    Termo prestiże u mnie w tym rozmiarze drzwi plus dostawka i przeszklenie to koszt ok 7 tys także odpada dla mnie. A co mozesz polecic z innych producentów wartych uwagi?
    Tego nie mogę pojąć! Ktoś buduje dom. Wydaje kilkaset tysięcy złotych. I nagle okazuje się, że drzwi, których nie da się wymienić za 2 lata bez demolowania elewacji, tyków wewnątrz i pewnie podestu przed drzwiami i płytek wewnątrz "odpadają dla mnie" bo przekraczają założony (na podstawie czego?) budżet o ile? 1 tys? 2 tys?
    Można nie mieć granitu w łazience i da się mieszkać. Można go położyć za 5 lat i nic się nie wydarzy. Za to wymiana takich elementów domu jak np. okna połaciowe, okna pionowe, drzwi zewnętrzrne czy np. dachówka to bardzo poważne koszty. Bo ingerują w zasadnicze elementy domu.
    Ale każdy ma swój mózg i sam zdecyduje....

  7. #7

    Domyślnie

    Lub zwyczajnie pomniejszyć otwór i zakupić lepsze drzwi bez zbędnej i stosunkowo kosztownej dostawki.

  8. #8

    Domyślnie

    Dostawki niestety są kosztowne. Ja osobiście mam Premiumy na 11ce stalowej ale w czasach jak ja kupowałem swoje Wikędy to był ich topowy model. Sporo się zmieniło od tego czasu. Ogólnie jestem zadowolony ze swoich drzwi ale wiadomo, że w porównaniu do tego co jest obecnie w Termo Prestige Lux to moje wyglądają bardzo biednie (na szczęście chałupa stara to nie panikuję o stratę ciepła rzędu 0,0000nic przez drzwi).
    Potarguj rabat ze sprzedawcą aby zrobił Ci np. Optumum z Termo + montaż na 8% VATu i do tego obciął coś z ceny drzwi. Wyjdziesz na tym chyba najkorzystniej w sytuacji gdzie nie możesz pozwolić sobie na najwyższą serię drzwi.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony