dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Deflektor

Domyślnie Deflektor

Jestem posiadaczem kotła podajnikowego KW-EKOCENTR 15 kW – mało popularny i stary model, producent już nie istnieje. Wersja z dodatkowym rusztem.

Deflektor w tym kotle mocowany jest do jednego z elementów (poprzeczek) dodatkowego rusztu – który wkłada się w miejsce nad palnikiem retortowym tak samo, jak gdybym zakładał cały ruszt i chciał korzystać z kotła jak z kotła górnego spalania. Poprzeczka rusztu pełni wtedy funkcję tylko i wyłącznie elementu mocującego deflektor.

I wygląda na to, że oryginalne deflektory do tego kotła miały te poprzeczki (elementy rusztu) wkręcane bezpośrednio w deflektor – gdy oczyściłem wystającą z poprzeczki pozostałość śruby łączącej ją z deflektorem, okazało się, że ma ona z tej strony stożkowy kształt. Próbowałem złapać ją w imadło i wykręcić z poprzeczki – niestety udało mi się ją tylko urwać, i w tej sytuacji nie mam już jej jak złapać. Próbowałem od drugiej strony rozwiercić śrubę – niestety wiertło ślizga się po jej powierzchni, poza tym obawiam się, że prędzej uszkodzę kruchą – żeliwną – poprzeczkę, niż rozwiercę tę śrubę.

W sprzedaży nie mogę znaleźć takich deflektorów połączonych z elementem rusztu do palenia górnego, są tylko deflektory z dziurką pośrodku... Egzemplarz deflektora z dziurką posiadam (przypuszczam, że wcześniej poprzedniemu palaczowi przepalił się przy śrubie i spadł – gdybym założył tam po prostu nową śrubę z nakrętką, mógłby jeszcze podziałać).

Gdzie można coś takiego kupić?

W ostateczności zorganizuję coś, czym będzie można tę poprzeczkę od rusztu zastąpić (kawałek stalowej rury? choć lepsze byłoby coś o przekroju prostokątnym, ew. jakiś płaskownik czy ceownik), i tak ten kocioł posłuży raczej jeszcze tylko ten sezon, ale najlepiej byłoby mieć oryginał.

Domyślnie

Wobec braku odpowiedzi dorobiłem mocowanie deflektora z kawałka płaskownika.

Domyślnie

Niestety rozwiązanie się nie sprawdziło. Pod wpływem temperatury panującej wewnątrz kotła płaskownik najwyraźniej nieco zmiękł – i wygiął się pod ciężarem deflektora, spadając na palenisko.

Macie jakieś sugestie, czego tam użyć? Kilka takich kawałków płaskownika (on nie jest cienki, ma ze 2 mm grubości) ułożonych na płask da według was radę?

ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Kod pocztowy
    62-051

Domyślnie

Trudno wyobrazić sobie o co chodzi bez fotki .
    Popytaj w skupach złomu o części starych piecy , potrzebujesz czegoś ze stali kotłowej lub żeliwa .
    Ewentualnie może coś dorobisz z cegły szamotowej .
    2mm to gazeta jest , kocioł zrobiony jest z #4 lib 5 z tego co się orientuję .
    "To nie jest tak, że jak czegoś nie wiesz - to nie istnieje.Adam M"

"Później będzie liczył tylko MWh, pierwsza gorączka mija dość szybko po około miesiącu po kolejnych 6 miesiącach wiesz że zrobiłeś za małą instalację PV i masz apetyt na więcej. Na koniec stwierdzasz że 500kWh w te czy w tamte to żadna różnica. " marcinbbb

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia