dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Przyklejanie styropianu na pianę czy klej na konkretnym przykładzie

    Witam.W przyszłym tygodniu zabieram się za ocieplenie ścian zewnętrznych.Styropian to Swisspor Lambda Plus 032 20 cm.Stoję przed wyborem na co kleić ?Ściany wymurowane prosto,ale przeraża mnie duża ilość słupów żelbetowych.Niektóre z nich odstają od ściany od 0,5 do 1 cm.Podobnie jest ze stropem pod ścianką kolankową.W niektórych miejscach jest wybrzuszony.Czy takie odchyły eliminują możliwość klejenia pianką ?Kilka zdjęć dla zobrazowania.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191012_132426.jpg
Wyświetleń:	195
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	435854   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191012_132530.jpg
Wyświetleń:	156
Rozmiar:	89,3 KB
ID:	435855   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191012_132705.jpg
Wyświetleń:	141
Rozmiar:	92,9 KB
ID:	435856   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191012_132709.jpg
Wyświetleń:	126
Rozmiar:	54,2 KB
ID:	435857   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191012_132836.jpg
Wyświetleń:	123
Rozmiar:	70,0 KB
ID:	435858  

    Ostatnio edytowane przez Kons18 ; 13-10-2019 o 09:22

  2. #2

    Domyślnie

    Cd zdjęć
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191012_133325.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	84,4 KB
ID:	435859   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191012_133328.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	79,6 KB
ID:	435860   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191012_133332.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	85,7 KB
ID:	435861   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191012_133539.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	82,1 KB
ID:	435862   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191012_133549.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	75,8 KB
ID:	435863  


  3. #3
    plasticfun
    Guest
    plasticfun

    Domyślnie

    Witaj
    Miałem podobną sytuację.Murarze za słabo zabezpieczyli szalunki na filarach i wieńcach i niestety były też takie odchyłki.Po zdjęciu szalunków próbowali trochę skuć oraz szlifowali szlifierką z tarczą do betonu,lecz to i tak za przeproszeniem gó...o dało.Sprawdzając piony poziomicą miałem też odchyły 1 cm do 1,5 cm Ocieplałem własny dom w lipcu i podjąłem decyzję że będę kleił metodą lekką mokrą.Nakładałem klej obwodowo i trzy placki na środku.Jest to trochę zabawy potrzebna woda,prąd ,mieszadło,itd. ale co najważniejsze to miałem możliwość wypionowania klejonego styropianu,co było by trudne do wykonania dla mnie przy klejeniu klejem w puszcze. (może inni potrafią,lecz ja nie zamierzałem ryzykować)

    Tak więc ja osobiście polecam kleić na klej z worka.

    Pozdrowienia i powodzenia w ocieplaniu.

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź.Skłaniałem się właśnie na klej w puszce ze względu na łatwość aplikacji,jednak po zmierzeniu ścian widzę że chyba klej z worka będzie lepszym rozwiązaniem.Może ktoś jeszcze się wypowie z własnego doświadczenia ?

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Takie nierówności nie eliminują metody na piankę, pod warunkiem,że komuś chce się dłubać w styropianie i ma doświadczenie. Tego ostatniego niewielu inwestorów ma,za to wielu ma przekonanie że jest to "pan pikuś" Później mają albo pretensje do wykonawców tynku o cienie na elewacji albo nie mogą trafić na chętnych, którzy na ich dziele nie chcą się podjąć roboty.

  6. #6

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź kolego Pytajnick. Piszesz to z własnego doświadczenia ? Ocieplałeś sam czy może jesteś wykonawcą ?Szczerze mówiąc początkowo myślałem o klejeniu na klej z puszki i rzeźbienie w styropianie.Mam zrobioną samodzielnie maszynkę elektryczną.Co do doświadczenia to jak na razie ociepliłem jakieś 20 m2 stropu pod tarasem właśnie na piankę.Było ciężko,trzeba było podkładać płyty ale jakoś dałem rady.Czy ktoś może się jeszcze wypowiedzieć o metodzie na klej z puszki przy takich nierównościach?

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jaromkv

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    155

    Domyślnie

    Ja kończę właśnie dom 200 m2. Pustak ceramiczny, o ile ściany w miarę ok, to wieniec i nadproża tragedia. Prawie w każdym jakieś zgrubienia dosyć spore.
    Wszystko kleiłem na piankę, na ścianach idzie fajnie. Ale wieniec i nadproża musiałem dłubać w styropianie. Tam gdzie zgrubienie betonu to szlifowałem styro od wewnątrz i przymierzałem. Większość kleiłem sam i dlatego na piankę.
    Gdybym miałem że dwie osoby do pomocy to pewnie zwykły klej...jeden miesza, drugi przycina styro, trzeci klei. Samemu na na zwykłej zaprawie to sobie nie wyobrażam kiedy czas nagli.
    Kleiłem na Insta Stik cześć, ale później spróbowałem Tytan Eos i jakoś lepsze odczucia mam co do tej pianki.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Ja już rok ocieplam dom I rzeczywiście jeżeli nawet ściany są ładnie wymurowane, to wszelkie nadproża mogą nawet czasem wystawać o te kilka mm i już trzeba kombinować. Obecnie kleję styro na strop żelbetowy, który był szalowany płytami osb , styro kleję na piankę soudal, kleje dedykowane to bardziej marketingowy chwyt , może mają trochę lepsze właściwości jak się porówna wartości deklarowane, ale od niektórych pianek niewiele się różnią i cena nieadekwatna do różnicy w sile klejenia a potrafi pójść trochę tego . Na ścianach kleiłem na początku na grzebień, nie polecam , zdecydowanie lepiej klei się na placki , ale ja starałem się dawać tyle tych placków aby pokryć jak największą powierzchnię płyty.
    Klejenie na piankę (czy tez tam dedykowany klei do styro ) ma zdecydowanie tę zaletę, że jest szybko, nie trzeba rozrabiać kleju, nie trzeba myć narzędzi. A największą wadą pianki jest to, że siła klejenia w przypadku, gdy jest grubiej niż te powiedzmy 2 mm pianki po dociśnieciu jest słaba , tzn gdy płyta ma powiedzmy z 5-10 mm spienionej formy pianki pomiędzy sobą a ścianą to takie połączenie jest kiepskie . Najlepsza siła klejenia jest jak ta pianka jest docisnieta. Tak wiec moim zdaniem w przypadku nierównosci większych od kilku mm klejenie na piankę to nieporozumienie.

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Można by jeszcze próbować z metodą "kombinowaną" (klej cementowy + piana), tyle, że jest z tym troszkę więcej zachodu - styropian nie odchodzi od ściany jak piana się rozpręża dzięki klejowi cementowemu, a po 15-20 minutach płyty nie da się oderwać, bo pomimo, że klej cementowy jeszcze nie związał, to piana już trzyma.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Regius Zobacz post
    Można by jeszcze próbować z metodą "kombinowaną" (klej cementowy + piana), tyle, że jest z tym troszkę więcej zachodu - styropian nie odchodzi od ściany jak piana się rozpręża dzięki klejowi cementowemu, a po 15-20 minutach płyty nie da się oderwać, bo pomimo, że klej cementowy jeszcze nie związał, to piana już trzyma.
    Przyzwoicie byłoby jeszcze dodać, że metoda ta ma właściciela (opatentowana) i dostępna jedynie w systemach SKAŁA i POWERtherm.
    https://www.skala.com.pl/systemy/skala-s-standard

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Cytat Napisał Julius Zobacz post
    Przyzwoicie byłoby jeszcze dodać, że metoda ta ma właściciela (opatentowana) i dostępna jedynie w systemach SKAŁA i POWERtherm.
    https://www.skala.com.pl/systemy/skala-s-standard
    Ja nakładam zupełnie inaczej klej cementowy i poli, więc...

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Ja nakładam zupełnie inaczej klej cementowy i poli, więc...
    Oczywiście...
    Cieszę się, że metoda ta się spodobała. Pozdrawiam.

  13. #13
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Która metoda sprawdzi się na starej tynkowanej i malowanej ścianie ?
    Darek B

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Która metoda sprawdzi się na starej tynkowanej i malowanej ścianie ?
    Ja nie podpowiem, bo robiąc ocieplenie na starych budynkach zawsze tynki usuwaliśmy.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Która metoda sprawdzi się na starej tynkowanej i malowanej ścianie ?
    Zrób próbę przyczepności i zobacz jaką nośność ma podłoże.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony