dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Jaki wypełniacz do szczelin w parkiecie dębowym?

    Witam,

    odnawiam 70 letni dębowy parkiet w jodełkę. Po cyklinowaniu zamierzam go pomalować lakierem Vidaron bezpodkładowy.
    No i tu mam pytanie jaki wypełniacz do szczelin użyć do tego drewna i pod ten lakier.
    Na stronie Vidaron piszą żeby użyć lakier podkładowy Vidaron Nitro zmieszany z pyłem. Na następnej , że nie można używać podkładu pod lakier bezpokładowy Vidaron .
    No i czy mogę użyć ten lakier podkładowy Vidaron Nitro zmieszany z pyłem do wypełnienia szczelin pod lakier bezpodkładowy??
    A może lepiej użyć wypełniacz szczelin BLANCHON lub jakiś inny?? Jeśli tak to czy nie będą się gryzły z tym lakierem bezpokładowym??

    Proszę o pomoc i dzięki .

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janki19 Zobacz post
    Na stronie Vidaron piszą żeby użyć lakier podkładowy Vidaron Nitro zmieszany z pyłem.
    To zabrzmiało równie profesjonalnie jak "Pył z Kaponem" - miękkie i wypadające z czasem cuś.
    Idź do sklepu z podłogami drewnianymi.
    Kup smierdzącą szpachlówkę.
    Wymieszaj pyłem z przedostatniego cyklonowania.
    Zaszpachluj dokładnie 2x.
    Przecyklonuj ostatni raz.
    Nie ma za co.

  3. #3

    Domyślnie

    Kurcze właśnie z tym sklepem może być problem dlatego też chciałem zamówić to przez internet. Poza tym wypełniaczem szczelin BLANCHON jest jeszcze Resiplas.
    Czy miał ktoś z nimi doświadczenie albo ma wiedzę czy któryś z tych środków będzie pasował do mojego zestawu?? Dodam, że parkiet jest położony na jakiejś smole może to i subit.

  4. #4

    Domyślnie

    jak już grasujesz po necie to weź wyszukaj producentów pan google pomoże i pobierz karty produktu, specyfikację . porównaj i będziesz wiedział sam. Bo tu można napisać wszystko. Bo zazwyczaj bierze się obsługę tej maszyny do parkietu hurtem z malowaniem. przypilnuj jedynie odkurzania przed lakierowaniem i będzie super . Jak sam zrobisz to też pilnuj się dokładnie wg. instrukcji a lepiej karty produktu tu masz przykład wyszukiwania: https://www.google.pl/search?client=...UTF-8&oe=UTF-8 tak samo szukasz lakieru czy tego drugiego środka.
    Jak masz wątpliwości co do starego kleju to wypróbuj w ustronnym miejscu kapnąć w szczelinę czy to czarne nie spęcznieje, zaśmierdnie etc. A lepiej wyskrob troszkę i wymieszaj z tym środkiem do mieszania z pyłem

  5. #5

    Domyślnie

    Hejka jestem po cyklinowaniu i zostało mi lakierowanie. Do szczelin kupiłem jednak środek Resiplas. Trochę śmierdzi i po rozrobieniu z pyłem trzeba się uwijać bo szybko gęstnieje.
    No ale teraz mam jeszcze jedno pytanie. Po cyklinowaniu zostały mi lekkie ślady tam gdzie było szlifowane szlifierką kontową a dużą cykliniarką oraz jakieś mniejsze niedociągnięcia które jak się przyjrzysz to widać. Zamierzam to polerować polerka przed lakierowaniem ale nie wiem jakiego papieru użyć. Jest to dąb w jodełkę i do polerowania użyć papieru 120 czy lepiej siatki polerskiej jeśli tak to jakiej ??
    Z góry dzięki za odpowiedzi.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony