dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1

    Question Tynkowanie po raz pierwszy - czy dobrze to robię?

    Witam. Przymierzam się do samodzielnego otynkowania małej komórki lokatorskiej (piwnica). Chcę do tego użyć tynku cementowo-wapiennego tynkfix (tani). Od kilku dni czytam, oglądam YT itp i w sumie wiem tyle że każdy robi to inaczej. Łącząc to wszystko opracowałem sobie instrukcję, która ma jednak jeszcze braki głównie takie ile czekać pomiędzy konkretnymi czynnościami bo tego najczęściej brakuje w filmach i instrukcjach

    1. Gruntuję gruntem głęboko penetrującym przy pomocy ławkowca.
    2. Przyklejam listwy tynkarskie w pionie gipsową zaprawą tynkarską (a może zaprawą klejącą?).
    3. Rozrabiam tynk cementowo-wapienny bardziej płynny (np 5l wody) - mieszadło + wiertarka.
    4. Namaczam ścianę spryskiwaczem takim jak od płynu do szyb albo wałkiem.
    5. Narzucam tynk (obrzutka) na ścianę bokiem kielni (a może czerpakiem?)
    6. Czekam 6-12h (tyle jest w instrukcji tynku) tak by związało ale nie wyschło.
    7. Rozrabiam tynk cementowo-wapienny wg. instrukcji (4l wody).
    8. Narzucam kielnią tynk tak by sięgał na grubość listew i wstępnie równam blichówką.
    9. Czekam (ile?)
    10. Równam łatą tynkarską (mam typ h) tym bokiem z jedną blachą (góra litery h) uzupełniając braki blichówką.
    11. Czekam (ile?)
    12. Usuwam listwy.
    13. Równam (drapię) łatą tynkarską typ h ale bokiem z podwójną blachą (dół litery h) zdrapując małe nadmiary tynku.
    14. Uzupełniam braki po listwach blichówką.
    15. Znowu drapię łatą tynkarską h.
    16. Równam (gładzę) całość packą styropianową nieustannie ją mocząc w wodzie.
    17. Maluję białą farbą akrylową do elewacji po min 2tyg (a może inna farba?).

    Czegoś brakuje? Coś robię źle?
    Ostatnio edytowane przez verona94 ; 13-10-2019 o 01:32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony