dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Marcin819

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    9

    Domyślnie Żebrowanie stropu drewnianego

    Witam
    Domek jednorodzinny, między parterem a piętrem użytkowym mam strop drewniany, przestrzenie między belkami 80-90 cm.
    Na belki chcę położyć najpierw płyty osb, potem prasowaną wełnę i dopiero właściwe warstwy podłogi.
    Chciałbym jednak wyeliminować możliwość uginania się płyt między belkami, myślę o wstawieniu żeber z desek 100 x 20 mm w odległościach ok. 30-45 cm.
    Pytanie brzmi: jak najlepiej połączyć żebra z belkami ? Czy za pomocą metalowych kształtowników ? Myślałem też o nafrezowaniu w belkach płytkich gniazd tak aby deski przycięte w kształt trapezu wsuwać w te gniazda - trzeba będzie dużej dokładności aby żebra wypoziomować z górą belek.
    Czy są jeszcze jakieś sprawdzone metody na łączenie takich rzeczy ?

    Dzięki

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin819 Zobacz post
    Myślałem też o nafrezowaniu w belkach płytkich gniazd tak aby deski przycięte w kształt trapezu wsuwać w te gniazda
    Frezowanie belek spowoduje zmniejszenie ich nośności, masz zapas na to ?

    Nie może tych poprzeczek dokręcić długim wkrętem przez belkę?

  3. #3

    Domyślnie

    No jeśli się uparłeś na takie rozwiązanie to na te belki wypoziomuj 10- tkę OSB na to jak chcesz wełnę i co 60 cm rozstawu daj deski na sztorc (dokładniej rozstaw to szerokośc wełny jaka kupisz). Co te 2 -3 m nabij między deskami rozpórkę z takiej samej deski. Jak czujesz się na siłach a twoje deski naprawdę suche możesz te rozpórki pominąć. Ale dłuższe wkręty stosować wtedy trzeba i dokładnie wkręcać w te pionowe deski. No i poszukaj jak masz te płyty OSB rozmieścić na tych deskach czy belkach bo to też ważne aby nie klawiszowały z czasem.
    No dobra masz na przykład tu: https://www.swisskrono.pl/mdb/Plyta-...rukcja-montazu

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Marcin819

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    9

    Domyślnie

    Wymyśliłem jeszcze coś, z deski 100x20mm naciąłem elementów w kształcie litery L i przykręciłem do belek, w nich mogę osadzić żebra z tej samej deski i dodatkowo skręcić. Czy widzicie jakieś przeciwskazania, żeby tak to zrobić ? Nie będzie to skrzypiało ?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191019_113431.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	88,7 KB
ID:	436154Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191019_113536.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	90,4 KB
ID:	436155

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony