dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    foratus

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Wtórek
    Kod pocztowy
    63-400
    Posty
    11

    Domyślnie Wentylacja poddasza nieuzytkowego

    Witam. Buduję dom parterowy bez użytkowego poddasza (nieocieplone, będzie strych na lekkie rzeczy). W tym tygodniu wchodzą z dachówką. Dekarz namawia, by zamiast kominków wentylujacych to poddadze dać ze 2 okna poddaszowe- przy okazji będzie doświetlone. I tu pytanie -czy mógłby ktoś doradzić konkretny model okna? Zależy mi na sensownej cenie, ale nie chciałbym na tym zbytnio oszczędzać. Zastanawiam się nad modelem Optilight VB 78x140. Producent dał tako opis: "Dzięki zastosowaniu nawiewnika zapewniony został dopływ dodatkowej ilości powietrza do pomieszczenia przy szczelnie zamkniętym oknie. Wydajność nawiewnika w oknach typu OptiLight V wynosi do 20 m³/h (dla okien o szerokości 78 lub 114 cm i różnicy ciśnień 10 Pa). Okna o szerokości 78 cm i większej posiadają dwa otwory w listwie nawiewnika. Okna o szerokości 55 i 66 cm posiadają jeden otwór w listwie nawiewnika, a jego wydajność będzie odpowiednio mniejsza i wynosi 15 m³/h."
    Czy nie jest to za mało? Wiadomo, że okno można zawsze uchylić, ale niechcialbym mieć na głowie obowiązku zamykania w razie np. deszczu. Czy jest ktoś w stanie doradzić ew. inny model? Może zamiast drewnianych lepsze PCV? Przypomnę- poddasze nieuzytkowe, nieocieplone, nieogrzewane, pow. dachu ok. 330m2, pow. domu ok. 170m2. Wiązary, pełne deskowanie dachu. Widziałem już niejedno takie poddasze, gdzie deski pokryte były pleśnią...

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Okna na takim poddaszu to zbytek ale oczywiście mogą być. Wywietrznik w oknie to nawiew a nie wywiew. Do wentylowania tego poddasza niezbędne będą minimum 2 kominki wentylacyjne lub lub otwarta kalenica i wylot pod gąsiorami. Trzeba też zapewnić wlot powietrza na poddasze. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #3

    Domyślnie

    Witam
    dołączę się do tematu...
    buduje budynek gospodarczy ogrzewany, dach kopertowy o pow. 60m2 około 7,5x7,4m ,mam kalenice ale ma ona około 40cm.
    dach odeskowany , papa, i będzie dachowka
    ocieplę strop.
    chcę pozostawić otwory na szczycie ścian pod okapem, nad styropianem jako wloty powietrza na poddasze, zabezpieczyć je siatką aluminiową, ile tych otworów wykonać ? na wszystkich ścianach ? centralnie czy po bokach?
    czy przy takiej krótkiej kalenicy wylot będzie odpowiedni czy dorabiać kominki?
    czym przymocować siatkę , ma być na lata
    z góry dziękuje za odpowiedz

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Dwa kominki, po jednym na trójkątnej połaci. Wlot może być na całej długości. Siatkę zatopić w tynku. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony