dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Marquin

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-092
    Posty
    1

    Question Zalany sufit - czy warto zgłaszać ubezpieczycielowi?

    Witam wszystkich forumowiczów! Czy z Waszego doświadczenia warto zgłaszać drobne zalanie sufitu przez sąsiada z góry (jakaś nieszczelność w odpływie przy pralce)? Administracja powiadomiona, fachowiec ze spółdzielni był zarówno u mnie, jak i u sąsiada, usterka naprawiona. Nie wiem, czy sąsiad jest ubezpieczony. Zastanawiam się, czy warto zgłaszać to z własnego ubezpieczenia? Czy składka ubezpieczenia na następny rok może przez to mocno wzrosnąć? W przyszłym roku planuję remont, więc na pewno sufit zostanie odmalowany. Co byście zrobili na moim miejscu?

  2. #2

    Domyślnie

    Warto mimo wszystko zgłosić takie wypadki. Składka nie powinna wzrosnąć jakoś boleśnie mocno. Miałem kilka przypadków zalania sąsiadów i zgłaszałem to ubezpieczycielowi za każdym razem. Składka faktycznie wzrosła, ale nie na tyle, żeby się tym szczególnie przejąć.

  3. #3

    Domyślnie

    Zgłoś-a nóż a widelec będziesz miał na farbę lub pędzel na remont . To nie Twoja wina, że mieszkanie zalało.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Mamie (mieszkanie we wspólnocie, wykupione) kiedyś zalało sufit i ściany w pokoju bibliotecznym. Do zgłoszenia załączyłem solidną dokumentację, również fotograficzną. Za odszkodowanie odmalowałem dobrą farbą. Warto zgłaszać.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony