dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Mieszanka betonowa a ochrona środowiska

    Witam szanowne grono.
    Mam takie pytanko. Przeszukałem chyba cały internet i nie znalazłem odpowiedzi.
    Obok mnie powstaje osiedle mieszkaniowe i nie ma w tym nic złego, jedyne co mnie zastanawia to to, że często widzę jak "gruszki" z betonem przyjeżdżają na budowę, wylewają beton a następnie myją się obok budowy (na tej samej działce na której jest budowa). Nie było by w tym nic strasznego gdyby nie to, że wylewają to prosto na ziemię i w chwili obecnej zrobił się już tam zbiornik z całą mieszanką betonową a nieopodal płynie rzeka i pomimo, że beton to głównie woda, piasek i kruszywo to jest jeszcze cement. W związku z tym mam pytanie czy mieszanka betonowa to odpad i należy go utylizować/recyklingować czy nie podlega to pod żadne przepisy i taka "procedura" jest jak najbardziej legalna?
    Za każdą informację (najlepiej link do ustawy/przepisów) będę bardzo wdzięczny.
    Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.209

    Domyślnie

    Sygnalista?

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    A co myją? Kabinę?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Sygnalista?
    Myślę , że zwyczajnie męda życiowa. Takie też istnieją

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    A przeszkadza Tobie jak z budowy samochody wyjeżdżają z obłoconymi kołami?
    Albo z wytwórni betonu z cementowym pyłem i roznoszą to po okolicznych ulicach ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redbox

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-019
    Posty
    263

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomi35 Zobacz post
    Witam szanowne grono.
    Mam takie pytanko. Przeszukałem chyba cały internet i nie znalazłem odpowiedzi.
    Obok mnie powstaje osiedle mieszkaniowe i nie ma w tym nic złego, jedyne co mnie zastanawia to to, że często widzę jak "gruszki" z betonem przyjeżdżają na budowę, wylewają beton a następnie myją się obok budowy (na tej samej działce na której jest budowa). Nie było by w tym nic strasznego gdyby nie to, że wylewają to prosto na ziemię i w chwili obecnej zrobił się już tam zbiornik z całą mieszanką betonową a nieopodal płynie rzeka i pomimo, że beton to głównie woda, piasek i kruszywo to jest jeszcze cement. W związku z tym mam pytanie czy mieszanka betonowa to odpad i należy go utylizować/recyklingować czy nie podlega to pod żadne przepisy i taka "procedura" jest jak najbardziej legalna?
    Za każdą informację (najlepiej link do ustawy/przepisów) będę bardzo wdzięczny.
    Pozdrawiam
    tak, mozesz pod**erdolić sąsiada

  7. #7

    Domyślnie

    Panowie, jak nie umiecie czytać a pod kopułą pusto to nie udzielajcie się.
    Interesują mnie przepisy i ustawy a nie wasze wypociny co jest dobre a co złe.
    I do kolegi powyżej, samochody wyjeżdżające z budowy dostają mandaty jak zaśmiecają drogę swoimi brudnymi kołami

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrmak Zobacz post
    Myślę , że zwyczajnie męda życiowa. Takie też istnieją
    Cytat Napisał redbox Zobacz post
    tak, mozesz pod**erdolić sąsiada
    To nie sąsiad a budowa osiedla mieszkaniowego.
    Pijanego sąsiada jadącego samochodem też nie pod*ierd...olisz. :
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomi35 Zobacz post
    Obok mnie powstaje osiedle mieszkaniowe i nie ma w tym nic złego, jedyne co mnie zastanawia to to, że często widzę jak "gruszki" z betonem przyjeżdżają na budowę, wylewają beton a następnie myją się obok budowy (na tej samej działce na której jest budowa). Nie było by w tym nic strasznego gdyby nie to, że wylewają to prosto na ziemię i w chwili obecnej zrobił się już tam zbiornik z całą mieszanką betonową a nieopodal płynie rzeka i pomimo, że beton to głównie woda, piasek i kruszywo to jest jeszcze cement. W związku z tym mam pytanie czy mieszanka betonowa to odpad i należy go utylizować/recyklingować czy nie podlega to pod żadne przepisy i taka "procedura" jest jak najbardziej legalna?
    Mycie gruszek powinno odbywać sie na terenie wytwórni betonu
    Pierwszy z brzegu link
    Na czym polega proces recyklingu betonu? Przede wszystkim należy wiedzieć, że służy on do rozdzielania, a także utylizacji pozostałości betonu z mieszalnika, a także pompogruszek i pomp do betonu. Sam recykling to nic innego jak separacja piasku, żwiru oraz wody. Jak wiadomo, celem jest możliwość ponownego wykorzystania materiałów. Otrzymane w procesie recyklingu surowce można zastosować ponownie podczas produkcji. Woda szlamowa pompowana jest przez odpowiednie pompy do węzła, również służy do celów produkcyjnych.

    Dzięki recyklingowi możliwe jest zmniejszenie zużycia surowców wykorzystywanych do produkcji betonu, jak również zmniejszenie do minimum odpadów. To dobry sposób na utylizację pozostałości świeżego betonu, który niewątpliwie może sprawiać wiele problemów.

    W ostatnim czasie szczególny nacisk jest kładziony na ochronę środowiska. Nikogo zatem nie powinien dziwić fakt, że firmy zajmujące się produkcją betonu, posiadają specjalne urządzenia do recyklingu tego surowca. Zapewniają tym samym kompleksowe usługi. Pozbycie się pozostałości świeżego betonu nie będzie już żadnym problemem. Dzięki profesjonalnym sprzętom, inwestor nie będzie obarczony dodatkowym problemem związanym z pozbyciem się pozostałości świeżego betonu. Wszystko z myślą o ochronie środowiska.
    https://www.recykling-polska.pl/1345...iezego-betonu/
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony