dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1

    Domyślnie 81m2 - jak najefektywniej zaplanować tę przestrzeń?

    Witam wszystkich,

    kilka lat temu, gdy kupowałam pierwsze mieszkanie pomogliście mi dobrze rozplanować przestrzeń i sprawić, że do dziś w tym mieszkaniu naprawdę dobrze się żyje (Elfir, jestem pełna podziwu, że cały czas jesteś tak aktywna na forum!).

    Lata lecą, rodzina się powiększa, więc chciałabym się przeprowadzić do większego mieszkania. Na ten moment docelowego

    Na oku mam mieszkanie prawie 82m, którego rzut zamieszczam pod spodem. Wymiary również, jednak +- kilka cm mogą się trochę różnić od stanu rzeczywistego.

    W mieszkaniu ma żyć rodzina 2+2 (chłopcy w wieku 5 i 2,5). Być może kiedyś dołączy do nich trzecie dziecko, ale to na ten moment 50/50.
    Największą sypialnię chciałabym przeznaczyć dla chłopców, aby mieli wspólny pokój. Drugą dla nas jako sypialnię a trzecią jako pokój gościnny (oboje z mężem mamy rodziny daleko, które czasem nas odwiedzają i u nas nocują).
    Jeśli okaże się, że będziemy mieć trzecie dziecko to wtedy pokój zmieniłby swoją funkcję z gościnnego na dziecięcą. Również jeśli zostaniemy w takim składzie osobowym jak teraz i chłopaki będą jako nastolatkowie chcieli mieszkań osobno to ich przeniesiemy.

    Chciałabym Was prosić o pomoc w zaaranżowaniu przestrzeni tego mieszkania. Jestem gotowa na całkowitą rewolucję, bo budynek dopiero wychodzi z fundamentów.

    Zastanawiam się czy dałoby się zrobić dwie łazienki i jakąś małą garderobę? W obecnym układzie wydaje mi się, że starczyłoby miejsca, ale druga łazienka byłaby tylko wc + umywalka a idealnie by było, gdyby zmieścił się tam prysznic.
    W salonie wstępnie zaplanowałam wyspę, bo dzięki temu mogłabym gotować w świetle dziennym (co jest dla mnie ważne). Ale nie wiem czy nie zostanie za mało miejsca na kanapę i stół z krzesłami.

    Będę wdzięczna za wszelkie rady i pomysły!


  2. #2

    Domyślnie

    Wiesz, co by mi przeszkadzało? Ale ja to ja- że oglądam tv i siedzę tyłem do wyjścia, wejścia do pokoju. Nie wiem czy tak bym się dobrze czuła, ale Tobie to nie musi przeszkadzać nic a nic.Nie wiem czy sypialni nie dałabym bliżej kuchni, a dalej chłopców.To też kwestia co kto lubi.

  3. #3

    Domyślnie

    Hej Sylwia,

    dzięki za odzew

    Chyba faktycznie sypialnię lepiej byłoby mieć bliżej kuchni i nie przeszkadzać dzieciom w śnie Jak to matka, pomyslałam, że jak będziemy bliżej to łatwiej będzie usłyszeć ich nocny płacz itp. ale przecież one takie małe będą tylko jeszcze chwilę.

    Co do kanapy to rozumiem o co Ci chodzi. Nigdy tak nie miałam ustawionego mebla, więc mogę tylko gdybać czy to będzie mi przeszkadzać czy nie. Dlatego wszelkie sugestie na temat innego ustawienia mebli mile widziane

  4. #4

    Domyślnie

    Pomyśl nad tym co poniżej- mnie tu przekonuje, że siedzę sobie schowana w salonowym kącie nie na widoku, taki mój azyl. Tylko nie wiem czy ten stół nie byłby zawalidrogą w tym miejscu , bo jeszcze wyspa. No i większy luz w centrum salonu, chłopcy będą mieli miejsce na zabawę swoimi lexusami w skali mikro.Na balkon drzwi przesuwne czy otwierane tradycyjnie?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pro.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	21,2 KB
ID:	435933  

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    trochę wąskie przejście w kuchni.



    polecam zmniejszyć pokój gościnny, w końcu nie trzeba tam miejsca na przechowywanie ubrań. Mała wąska szafa z wieszakami starczy.
    Zmniejszyłam też nieco łazienkę.

  6. #6

    Domyślnie

    Sylw.
    Nie za daleko do telewizora?
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek Zobacz post
    Sylw.
    Nie za daleko do telewizora?
    A jak obliczyć prawidłową odległość?

  8. #8
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  9. #9

    Domyślnie

    Sylwia,
    też mi się wydaje, że ten stół by przeszkadzał.
    Dziś nasza odległość od ściany z kanapą a tą z tv wynosi 3,5m i mąż mówi, że moglibyśmy siedzieć ciut bliżej (nasz tv nie jest imponujących rozmiarów i raczej to się nie zmieni )

    Elfir,
    jedyny minus wklejonego przez Ciebie planu salonu to to, że gotując nie będę mogła zerkać na tv.
    Nie wiem czy ścianę w łazience da się przesunąć, bo wydaje mi się, że jest to ściana nośna.

    Zastanawiam się nad przeniesieniem prysznica do tej większej łazienki (+ stałaby też tam wanna), pomniejszeniem drugiej łazienki (tylko sedes i umywalka) oraz zrobieniem niewielkiej garderoby (tam stałaby pralka, odkurzacz, mop itp). Nie mam jednak pomysłu na rozmieszczenie sprzetów w tej 6m2 łazience.

    Czyli wielkiej rewolucji, że np. salon w miejscu dwóch sypialni nie widzicie?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puzzle33 Zobacz post
    Sylwia,
    też mi się wydaje, że ten stół by przeszkadzał.
    Dziś nasza odległość od ściany z kanapą a tą z tv wynosi 3,5m i mąż mówi, że moglibyśmy siedzieć ciut bliżej (nasz tv nie jest imponujących rozmiarów i raczej to się nie zmieni )

    Elfir,
    jedyny minus wklejonego przez Ciebie planu salonu to to, że gotując nie będę mogła zerkać na tv.
    Nie wiem czy ścianę w łazience da się przesunąć, bo wydaje mi się, że jest to ściana nośna.

    Zastanawiam się nad przeniesieniem prysznica do tej większej łazienki (+ stałaby też tam wanna), pomniejszeniem drugiej łazienki (tylko sedes i umywalka) oraz zrobieniem niewielkiej garderoby (tam stałaby pralka, odkurzacz, mop itp). Nie mam jednak pomysłu na rozmieszczenie sprzetów w tej 6m2 łazience.

    Czyli wielkiej rewolucji, że np. salon w miejscu dwóch sypialni nie widzicie?
    Salon bez dostępu na balkon-tego chcesz? Poświęcisz dwie sypialnie na salon, a gdzie upchniesz dwie sypialnie-chyba, ze kuchnia będzie oddzielna.
    Zastanawiam się nad przeniesieniem prysznica do tej większej łazienki (+ stałaby też tam wanna), pomniejszeniem drugiej łazienki (tylko sedes i umywalka) oraz zrobieniem niewielkiej garderoby (tam stałaby pralka, odkurzacz, mop itp). -to super pomysł, pod względem funkcjonalności.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek Zobacz post
    Wielkie dzięki za pomoc.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sylw. Zobacz post
    Salon bez dostępu na balkon-tego chcesz? Poświęcisz dwie sypialnie na salon, a gdzie upchniesz dwie sypialnie-chyba, ze kuchnia będzie oddzielna.
    Zastanawiam się nad przeniesieniem prysznica do tej większej łazienki (+ stałaby też tam wanna), pomniejszeniem drugiej łazienki (tylko sedes i umywalka) oraz zrobieniem niewielkiej garderoby (tam stałaby pralka, odkurzacz, mop itp). -to super pomysł, pod względem funkcjonalności.
    Dostęp na balkon mógłby być, gdyby aneks z salonem był w pokoju chłopców i jednej z sypialni.
    Tak zapytałam tylko, bo przy pierwszym mieszkaniu pamiętam, że pomysły planów jakie tutaj otrzymałam były tak różnorodne, że do dziś jestem pełna podziwu dla kreatywnosci co niektórych użytkowników forum

    Nadal nie mam dokładnych wymiarów wszystkich ścian (czekam na rzut od dewelopera), więc ta garderoba to chyba tak na razie na wyrost trochę

  13. #13
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Usytuowanie pionów w łazience utrudnia przeniesienie prysznica z małej łazienki do dużej. Można to zrobić kosztem sypialni chłopców, ale takie rozwiązanie nie ma sensu, bo jedynym zyskiem będzie tylko większy przedpokój. Zamiana 2 sypialni z salonem +aneks skomplikuje dostęp do mediów.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał E-Rzecznik Śnieżka Zobacz post
    Usytuowanie pionów w łazience utrudnia przeniesienie prysznica z małej łazienki do dużej. Można to zrobić kosztem sypialni chłopców, ale takie rozwiązanie nie ma sensu, bo jedynym zyskiem będzie tylko większy przedpokój. Zamiana 2 sypialni z salonem +aneks skomplikuje dostęp do mediów.
    O nie, ale mnie zmartwiłaś/eś Nie chcę zmniejszać pokoju chłopców, bo będą potrzebowali trochę wolnej podłogi na swobodną zabawę. Naprawdę nie da się nic pokombinować i umieścić wanny z prysznicem w tej 6m łazience? Na przyłączach się zupełnie nie znam a kartka jak to kartka, wszystko przyjmie :/

  15. #15

    Domyślnie

    Wracam do Was z prośbą o radę dotyczącą łazienki. Zupełnie nie umiem jej rozplanować, przez mało fortunne usytuowanie drzwi wejściowych.
    Łazienka ma 6m2, a deweloper zaproponował rozmieszczenie takie jak na rysunku nr 2. Ściana na prawo od drzwi może być przesunięta, czyli łazienka może być minimalnie zmniejszona.

    Na pewno zależy mi na wannie i na jakimś blacie obok umywalki, pod którym byłyby szuflady jako dodatkowe miejsce do przechowywania. Oprócz tego szafka na pewno będzie nad geberitem.
    W łazience może być pralka, ale nie musi (wówczas stanie w małym schowku). Może być również prysznic, ale jeśli się nie zmieści to wtedy na wannie zamontuję parawan.

    Wklejam Wam moje 3 pomysły (+ czwarty od dewelopera), ale szczerze mówiąc do żadnego nie jestem przekonana. Na pomarańczowo zaznaczyłam miejsce na ręczniki. A owal z literą "K" to kosz na pranie.

    Będę wdzięczna za rady.

    Dziękuję!


  16. #16

    Domyślnie

    wersja 4 tylko zamień miejscami prysznic w wanną i umywalkę z koszem

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał alicyja Zobacz post
    wersja 4 tylko zamień miejscami prysznic w wanną i umywalkę z koszem
    Zamienione, dziękuję za pomysł, tak faktycznie jest ergonomiczniej

    A podpowiecie, która wersja najlepsza jeśli decydowalibyśmy się na pralkę i wannę a rezygnowali z prysznica?
    Dziś "kosz" na pranie mamy pod umywalką i bardzo nam się sprawdza ten patent, więc moglibyśmy go zastosować również w tym mieszkaniu rezygnując z kosza wolnostojącego, ale wtedy musielibyśmy znaleźć jeszcze jakieś miejsce do przechowywania, bo same szafki nad wc to byłoby za mało.


  18. #18

    Domyślnie

    Łazienka nadal stoi pod znakiem zapytania, a dodatkowo wzięłam pod lupę salon.

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    trochę wąskie przejście w kuchni.

    Elfir, tak myślę nad tym wąskim przejściem w kuchni i zastanawiam się nad jeszcze jednym układem salonu.
    Ma to sens Waszym zdaniem? Czy tylko zmniejszam bezsensownie przestrzeń?
    W obecnym mieszkaniu mamy 22m2 aneksu z salonem i wydaje mi się, że jest dużo więcej miejsca niż w tych 27metrach.

    Chciałabym zmieścić narożnik o szerokości 220cm (dziś mamy 240 i jest idealny, ale mogę o te 20cm go zmniejszyć) i standardowy stół 120x80.

    W nadchodzącym tygodniu będziemy finalizować zakup a ja zaczęłam widzieć same minusy w planie tego mieszkania

    Poniżej wklejam moje nocne wypociny.

    Poratujcie radą


  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie podobałoby mi się wejście do salonu przez kuchnię.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puzzle33 Zobacz post
    Zamienione, dziękuję za pomysł, tak faktycznie jest ergonomiczniej

    A podpowiecie, która wersja najlepsza jeśli decydowalibyśmy się na pralkę i wannę a rezygnowali z prysznica?
    Dziś "kosz" na pranie mamy pod umywalką i bardzo nam się sprawdza ten patent, więc moglibyśmy go zastosować również w tym mieszkaniu rezygnując z kosza wolnostojącego, ale wtedy musielibyśmy znaleźć jeszcze jakieś miejsce do przechowywania, bo same szafki nad wc to byłoby za mało.

    A ja o koszu na brudy do prania. Skoro nie ma w łazience pralki to może kosz wyeksmitować gdzie indziej?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony