dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Angi.Ley.Mar

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Lubicz Górny
    Kod pocztowy
    87-162
    Posty
    3

    Domyślnie Drzwi zewnętrzne

    Witam mam pytanko czy ktoś może mi powiedzieć na temat firmy Stalprodukt Zamość . Jaką mają jakość drzwi i bram garażowych. Dzięki .

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Stalprodukt to powszechnie znany producent tanich drzwi dla mniej wymagających i tylko w takim kontekście się pojawiają opinie.
    O bramach pierwsze słyszę.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Angi.Ley.Mar

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Lubicz Górny
    Kod pocztowy
    87-162
    Posty
    3

    Domyślnie

    Czyli jeżeli ptrzebuje dobrych drzwi muszę szukać u innych producentów.
    Jakie drzwi można by polecić aby były solidne

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Angi.Ley.Mar

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Lubicz Górny
    Kod pocztowy
    87-162
    Posty
    3

    Domyślnie

    U jakich producentów najlepiej szukać .
    Proszę o pomoc

  5. #5

    Domyślnie

    Co do Stalproduktu to Fin wyczerpał temat w 100%.
    Zależy do jakiej kwoty szukasz mniej więcej drzwi i czy ma to być jednego producenta czy może być brama od kogoś innego i drzwi z innej firmy. Nieraz masz takie połączenia jak np. Wikęd w antracycie + Wiśniowski w tym samym kolorze. Te dwa kolory są praktycznie identyczne.

    Jakie firmy solidne? To też zależy od budżetu i konkretnej serii drzwi u danego producenta. Ogółem co mógłbym polecić bez wstydu to wspomniany wcześniej Wikęd. Do tego Mar-Tomy (tańszy i trochę uboższy zamiennik), KMT. Z drewna zdecydowanie CAL, Urzędowski i Stolpaw.
    Napisz coś więcej o wymiarach otworów, budżecie, kierunku świata gdzie maja być drzwi. Czy ma być wiatrołap w domu czy nie. Sporo takich detali może skreślić jakiś model.

  6. #6

    Domyślnie

    Szukam tak jak autor tematu solidnych drzwi. Dom poniemiecki z zapotrzebowaniem na ciepło po termomodernizacji 25000 kWh/rok wiec nie musza być super ciepłe bo to już niewiele zmieni. Drzwi będą na dobudowanym ganku wiec nie ma problemu z wymiarami. 1 skrzydło szerokość 90cm, prawe otwierane do środka na ścianie południowej. Zadaszenie to wysunięty dach ganku 50cm jak coś to mogę wysunąć bardziej.
    Możecie coś polecic?

  7. #7

    Domyślnie

    Mamy kogoś na forum kto ma Wikęd lub Kmt z usługą montażu na dolnym śląsku?
    Wstępnie wybraliśmy wikęd 1-skrzydłowe, prawe otwierane do wewnątrz, model 41 bez szyby, kolor skrzydła złoty dąb, klamko-klamka magnus z zabezpieczeniem, kolor klamki oraz okuć inox, ramka z zewnątrz.
    Nie wiem tylko co wybrać biorąc pod uwagę że to stary dom ze sporym zapotrzebowaniem cieplnym. Premium, premium z termo czy może optimum lub optimum z termo? czy brać coś na próg? dodam, że ganek jest na etapie budowy więc jeśli macie jakieś wskazówki jak przygotować otwór pod drzwi to też byłbym wdzięczny

  8. #8

    Domyślnie

    Jak drzwi zewnętrzne to producenta [moderowano]
    Jestem posisdaczem od 1.5 roku, są ciepłe
    0,68 [W/m*K], trzy uszczelki na obwodzie drzwi, szyby 4, super grube95mm.
    Polecam z czystym sumieniem, przy budowie analizowałem wszystkie parametry i zależało mi na pasywność i, kładłem na to głównie największą uwagę a drzwi firmy [moderowano] wychodziły najkorzystniej.

    Od moderatora:
    Prawdziwe, szczere polecenia dobrych firm są pożądane nawet jeśli są pierwszym postem. Ale warunek - muszą być wiarygodne. A ten wpis taki nie jest.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 11-11-2019 o 10:12

  9. #9

    Domyślnie

    Taba1 - pytanie czy dalej dom z takim dużym zapotrzebowaniem energetycznym będziesz ocieplać i modernizować czy nie. Ja mam starszy dom, ocieplony, ze średnimi oknami PCV i nie szukałem nie wiadomo jakich drzwi. Ja mam Premiumy na stalowej ościeżnicy. Były to wtedy najwyższej półki drzwi z Wikędu. Obecnie jak wiesz jest to ich podstawowa seria. Jak miałbym brać drzwi do siebie do domu teraz to ja osobiście wybrałbym Optimum na 12 albo na Termo (tu ze względu na specyficzny mur). Optimum ze względu na dodatkową przylgę i wyważenie jakość - cena - mój stary dom. Co do samego montażu to też popatrz na ciepłe rozwiązania jak próg ciepły (ościeżnica termo się kłania) i Klinaryt. Jest on lepszy jak styrodur, bo jest cieplejszy i nie siądzie po kilku latach, także drzwi mają oparcie na nim.

  10. #10

    Domyślnie

    Troszkę późno ale inne etapy się przeciągały i dopiero teraz wracam do tematu
    Cytat Napisał theme Zobacz post
    Taba1 - pytanie czy dalej dom z takim dużym zapotrzebowaniem energetycznym będziesz ocieplać i modernizować czy nie.
    To już są dane po możliwie najlepszej modernizacji termicznej. Jedyne co mogę jeszcze dorzucić to reku.
    Cytat Napisał theme Zobacz post
    Ja mam starszy dom, ocieplony, ze średnimi oknami PCV i nie szukałem nie wiadomo jakich drzwi. Ja mam Premiumy na stalowej ościeżnicy. Były to wtedy najwyższej półki drzwi z Wikędu. Obecnie jak wiesz jest to ich podstawowa seria. Jak miałbym brać drzwi do siebie do domu teraz to ja osobiście wybrałbym Optimum na 12 albo na Termo (tu ze względu na specyficzny mur). Optimum ze względu na dodatkową przylgę i wyważenie jakość - cena - mój stary dom. Co do samego montażu to też popatrz na ciepłe rozwiązania jak próg ciepły (ościeżnica termo się kłania) i Klinaryt. Jest on lepszy jak styrodur, bo jest cieplejszy i nie siądzie po kilku latach, także drzwi mają oparcie na nim.
    Powiedzmy, że zdecyduje się na:
    Wikęd optimum termo z ciepłym progiem i klinarytem
    wzór 30 orzech
    kolor ramki black
    szyba Czarna Kostka
    otwieranie Prawe do wewnątrz
    Klamko-klamka Prestige z zabezpieczeniem
    kolor okuć Stare Złoto

    Coś jeszcze tu brakuje? Mógłby mi ktoś to wycenić wraz z montażem lub chociaż podać przybliżone koszty jeśli nie macie możliwości montażu w woj dolnośląskim? ewentualnie możecie podać jakąś alternatywę wybranej konfiguracji (inne firmy też wchodzą w gre)

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Strzelam na oko, że to będzie ok 5 tys. Na pewno więcej niż 4. Zauważyłem, że dużo ofert na drzwi (które jest mi dane oglądać z kraju) nie ma żadnych rabatów.

    Zastanawia mnie jedno: czemu nie Optimum (TermoPRestige jest nieznacznie droższy, ale ma parę rozwiązań więcej) i dlaczego klinaryt a nie poszerzenie?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Strzelam na oko, że to będzie ok 5 tys. Na pewno więcej niż 4. Zauważyłem, że dużo ofert na drzwi (które jest mi dane oglądać z kraju) nie ma żadnych rabatów.

    Zastanawia mnie jedno: czemu nie Optimum (TermoPRestige jest nieznacznie droższy, ale ma parę rozwiązań więcej) i dlaczego klinaryt a nie poszerzenie?
    Faktycznie poszerzenie jest lepszym pomysłem. Wybrałem optimum termo ze względu na duże zapotrzebowanie na ciepło budynku. Obawiam się że nie ważne jakie okna czy drzwi wstawię to i tak wiele nie zyskam. W sumie to w pewnym momencie zacząłem się zastanawiać nad zamontowaniem okien dwuszybowych i drzwi z serii premium ponieważ wszystko to mocno podnosi koszty remontu co przy kapitalnym remoncie 180m2 ma znaczenie

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    Mamy od grudnia thermo prestige lux model 12 złoty dąb , zapłaciliśmy 5480plus 200 za klinaryt 19 cm wysokości.
    Myśleliśmy nad ramką czarną zamiast inoxa ale w końcu wybraliśmy inoxa bo ta czarna ramka jest malowana,
    Jak chcesz z czarną ramką wybierz Glass Design , chciałem takie ale żonie się nie spodobały bo ciemna szyba a cena podobna do modelu 12A
    Dom w trakcie wykańczania wg planu "przy głogowej 1, 2,4 i własnej koncepcji: 123m2 zabudowy, 184 m2 użytkowej, ~156 m2 ogrzewanej podłogowo + garaż , kotłownia nieogrzewana . Ściany pustak keramzytobetonowy 25 cm, dachówka betonowa Brass cisar. Okna 3 komorowe 3 uszczelkowe o Uw 0.7 do 0.8, drzwi stalowe wikęd thermoprestige , brama krispol 60mm.
    ściany 20cm styro. grafit, dach 30 cm piana PUR, podłoga coś 14 cm szary grafit

    Ogrzewanie : od 22.12/2021 PC LG therma V 9kW

  14. #14

    Domyślnie

    Witajcie,

    Pozwolę sobie, podpiąć się pod temat.

    Poleci mi ktoś jakiegoś dobrego, rzetelnego i solidnego sprzedawcę i montera drzwi Wikęd w woj. łódzkim?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony