dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    eniekk

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-106
    Posty
    5

    Domyślnie Wylewka w mieszkaniu z wielkiej płyty

    Witam wszystkich.

    Jestem amatorem w pracach remontowych lubiącym wyzwania. Podczas remontu mieszkania dopadł mnie problem podłogi. Nigdy wcześniej nie robiłem podłóg. Po zerwaniu starych, skrzypiących i wypaczonych desek podłogowych ułożonych na legarach ukazała mi się krzywa i nie równa płyta betonowa. Pokój ma pow. 16m2, a różnica w poziomach to około 4 cm, przy balkonie jest niżej, przy drzwiach wejściowych do pokoju wyżej. Dodatkowo, od narożnika do środka pokoju leży metalowa rurka z przewodem zasilającym oświetlenie sąsiada niżej. Chciałbym przygotować jastrych pod panele podłogowe. Poniżej dodaje fotkę jak to obecnie wygląda.

    Chciałbym wylać w pokoju wylewkę na 3,5 - 4 cm grubości. Przeczytałem chyba cały internet i obejrzałem wszystkie filmy, ale nadal nie czuje się dobrze w temacie. Czy ktoś z amatorów robił wylewkę samopoziomującą na takiej powierzchni?

    1. Chciałbym w niższych miejscach dać 2 - 4 cm styropianu podłogowego, aby zmniejszyć ilość potrzebnej wylewki. Styropian nie byłby na całej powierzchni podłogi ponieważ łączna wysokość wyszła by mi ponad drzwi balkonowe. Czy takie rozwiązanie jest w ogóle dopuszczalne?
    2. Po przeliczeniu ilości potrzebnych materiałów, wyszło mi około 40 worków ~ około tona towaru. Czy taki ciężar nie obciąży za bardzo stropu w bloku z wielkiej płyty?
    3. Mieszania jest ogromna ilość, a robotników będzie tylko dwóch. Czy można tą powierzchnie podzielić ... co najmniej na dwie części tak, aby zdążyć wylać i odpowietrzyć wylewkę zanim zwiąże?
    4. Jaką wylewkę wybrać? Nie ukrywam, że zależy mi na niskich kosztach, ale zachowując zdrowy rozsądek. Zależy mi przede wszystkim na długim czasie na wykonanie wylewki oraz na wytrzymałości.
    5. Czy jest może jakaś firma/osobą, chętna złożyć propozycje wykonania takiej wylewki w 1 pokoju? Mieszkanie jest na 3 piętrze. W przyszłości będą jeszcze kolejne remontowane pokoje, ale na chwilę obecną jest jeden.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191006_153540.jpg
Wyświetleń:	319
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	435928

  2. #2

    Domyślnie

    A skąd ta dążność do takiej precyzji , w życiu niepotrzebnej a jak zauważyłeś kosztownej. Nie prościej wyrównać podłogę do tych dołków . Wyniesiesz te kilkanaście wiaderek gruzu i wniesiesz kilkadziesiąt butelek piwa dla rozwścieczonych sąsiadów.
    Jeśli koniecznie chcesz to proponuję metodę pośrednią górki stłuc odpowiednim sprzętem ( diament do szlifierki tworzy dużo kurzu zatem inwestycja w śluzę z folii z ekspresem konieczna. Wywieszka na twojej i sąsiednich klatkach na tydzień naprzód konieczna. Upierdliwych sąsiadów osobiście uprzedzasz i to przy świadkach.
    Przy założeniu kompetencji budowlańców twego budynku twe poczynania są bezpieczne nawet tych 4-5 cm. Rozważałeś płyty podłogowe- suchy jastrych wygodniejsze rozwiązanie stłuczesz tylko podłogę przy drzwiach. Ale ja naprawdę zaszpachlowałbym dziury w podłodze na jedną płaszczyznę rurkę sąsiada przeniósł po krawędziach Na wyrównaną podłogę umieścił 2 cm pianki i puchata naprawdę puchata wykładzinę z wysokim włosiem. W sumie wyniesie tyle samo a nawet taniej niż twój pomysł a nierównie mniej czasu

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jarcio211

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Sieradz
    Kod pocztowy
    98-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    A czy można stosować płyty np ultrament do łazienki pod płytki. Potrzebuje podnieść poziom o jakieś 5 CM. I jak myślałem czy lepiej dać płyty i na to kafle czy styropian i wylewke z 3 cm. Łazienka o wymiarach 230 x 160 cm.

  4. #4

    Domyślnie

    No z tego co wiem do tego przeznaczona , sprawdź karte techniczną w necie

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    eniekk

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-106
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam ponownie,
    więc wylewka została zrobiona zgodnie z tym co pisałem.
    Wybrałem wylewkę Atlas SWS 201.
    Pokój został podzielony na dwie części i były one wylewane w 1 dniowym odstępem.
    Ogólnie wylewka wyszła całkiem znośnie. Wszystko zależy od jakości przygotowania.
    Jeśli robimy wylewkę na folii, musi ona być dokładnie rozłożona, bardzo dokładnie.

    Niestety robienie wylewki na dwa razy powoduje powstanie uskoku. Trzeba mieć dużego farta, żeby trafić z ilością wylewki idealnie, tak aby zrównała się z pierwszą częścią. Koniec końców, wyszedł mi uskok między 4 a 7 mm. Dodatkowo, przy pierwszej wylewce nie ustawiłem prostej granicy od środka pokoju, a jedynie podłożyłem worki pod folię i krawędź wyszła nie równa.

    Powiedzcie co myślicie o takiej robocie, czy to się do czegoś nadaje? Uskok wyrównać za pomocą podkładów pod panele, czy szlifować wystającą część wylewki?

    P.S.: Przy robieniu wylewki, trzeba zwrócić szczególną uwagę na zabezpieczenie otworów na rury CO. My sprzątaliśmy naszą wylewkę u sąsiadów dwa piętra w dół.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191103_193811.jpg
Wyświetleń:	217
Rozmiar:	69,6 KB
ID:	436759   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191102_132043.jpg
Wyświetleń:	164
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	436762   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191102_160722.jpg
Wyświetleń:	153
Rozmiar:	81,2 KB
ID:	436763   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191103_143024.jpg
Wyświetleń:	136
Rozmiar:	88,3 KB
ID:	436764   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191104_083842.jpg
Wyświetleń:	139
Rozmiar:	82,9 KB
ID:	436765  

    Ostatnio edytowane przez eniekk ; 07-11-2019 o 12:09

  6. #6

    Domyślnie

    Teraz dopiero zajrzałem , ale masz luks wykonanie. To nie działo pod wykładziną jest pomijalne. Ale to pewnie wiesz

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony