dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Minęło 5 dni a Ty nadal wiesz tylko że

    Cytat Napisał martuskaa1919 Zobacz post
    Mi chodzi tylko to teraz jak mam rozwiązać problem z tym brakiem dojazdu, skoro nie wiemy nawet kiedy będzie ta instalacja robiona dokładnie.
    Zdajesz się na sąsiadów, i ekipy które przyjda lub nie, a Twoja budowa cierpi - nie panujesz nad swoja budową.

    Cytat Napisał martuskaa1919 Zobacz post
    Co do płyt to niestety ale sprawdzałam i drogo wychodzi, za drogo.
    Pozostaje mi chyba tylko wysypanie gruzu na podłoże i liczenie, że jakoś to wytrzyma do wiosny...
    Ale płyty możesz kiedyś sprzedać, o gruzie nie bylo wcześniej chyba mowy, było o kruszywie. Sypanie czegoś na humus..........nie ma wielkiego sensu.

    Możesz z betonowaniem czekać do zimy , pytanie jak zabezpieczysz beton przed mrozem?

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Cytat Napisał redbox Zobacz post
    jak droga publiczna/gminna to uderzaj do gminy. Mi wysypali tłuczeń 3 dni po telefonie i podaniu z prośba o utwardzenie. Teraz czekam na asfalt
    Taaa, zadzwoniłeś tydzien przed wyborami to masz natychmiast. Gdyby wybory w Polsce były co miesiąc..... Eeeh można pomarzyć

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redbox

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-019
    Posty
    263

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Taaa, zadzwoniłeś tydzien przed wyborami to masz natychmiast. Gdyby wybory w Polsce były co miesiąc..... Eeeh można pomarzyć
    sypane kruszywo miałem rok tmu jak zaczynałem budowe, na wiosne tego roku mialem druga warstwe. Nie każdy wójt działa tylko na wybory

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    martuskaa1919

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Minęło 5 dni a Ty nadal wiesz tylko że



    Zdajesz się na sąsiadów, i ekipy które przyjda lub nie, a Twoja budowa cierpi - nie panujesz nad swoja budową.



    Ale płyty możesz kiedyś sprzedać, o gruzie nie bylo wcześniej chyba mowy, było o kruszywie. Sypanie czegoś na humus..........nie ma wielkiego sensu.

    Możesz z betonowaniem czekać do zimy , pytanie jak zabezpieczysz beton przed mrozem?
    Myślę, że wraz z mężem doskonale panujemy nad budową. Są pewne rzeczy niezależne od nas, których się nie przeskoczy.
    Jak już wspomniałam wczesniej sąsiedzi zaczeli dużo wcześniej budowę dlatego oni zajmują się przyłączeniem nas do wody. Oni płacili za projekt przyłączenia, oni poświęcali czas aby pochodzić po urzedach i wszystko załatwiać. My już tak na prawdę przyszliśmy na gotowe. Wybacz, ale nie będziemy drugi raz załatwiać tego samego co oni. Po pierwsze trwa to trochę czasu, a po drugie ekipa jest już dogadana. Widzieliśmy się z nimi, wszystko jest ogarnięte i dogadane. Został złożony ostatni wniosek przez sąsiadów i dopiero po zatwierdzeniu tego wniosku panowie mogą wejść i robić nam coś w drodze. A że nie wiadomo kiedy to będzie? Miałeś chyba wiele razy do czynienia z urzędnikami i wiesz jak to jest. Tak na prawdę można tylko czekać.

    Co do betonu, za parę dni zalewamy płytę fundamentową, pompa na szczęście jest wystarczającej długości więc sobie poradzimy jakoś. Później czekanie aż beton zwiąże. A dalej... może ta droga w końcu wyschnie a jak nie to będziemy myśleć dalej. Niestety nic konkretnego o czym bym nie wiedziała się nie dowiedziałam...a szkoda.
    Płyty są dla nas za drogie, budujemy systemem gospodarczym, z własnych środków bez żadnego kredytu więc liczy się dla nas każdy grosz i nie chcemy wydawać pieniędzy na prawo i lewo. Dlatego liczyłam na jakieś inne rozwiązanie tutaj, ponieważ nie chciałabym wydawać kasy 2x na tą drogę... Teraz przed położeniem instalacji no i później .
    Ostatnio edytowane przez martuskaa1919 ; 22-10-2019 o 23:11

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał martuskaa1919 Zobacz post
    A że nie wiadomo kiedy to będzie? Miałeś chyba wiele razy do czynienia z urzędnikami i wiesz jak to jest. Tak na prawdę można tylko czekać.
    Odniosę się tylko do tego. Tak miałem wielokrotnie z nimi odczynienia i wiem jedno oni działają tylko jak są naciskani. Jak ich nie naciskasz -zapominają o tej sprawie. Wciskaj 'im' start bo się nie doczekasz.

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    W tym roku droga juz nie wyschnie, Jak uda wam sie wylać fundamenty (na odleglosc) to tylko troche odroczy wam budowe drogi. Zeby dowieźć bloczki na sciany musicie miec porządną drogę. Ewetualnie dowieżcie ciezki materiał jak będzie duzy mroz i droga zmarznie głęboko. Nie da sie prowadzic budowy na dłuższą mete bez dobrze utwardzonej drogi...

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    martuskaa1919

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Odniosę się tylko do tego. Tak miałem wielokrotnie z nimi odczynienia i wiem jedno oni działają tylko jak są naciskani. Jak ich nie naciskasz -zapominają o tej sprawie. Wciskaj 'im' start bo się nie doczekasz.
    Uff na szczęście dziś już wydali zgodę więc chyba w przyszłym tygodniu już położą nam w drodze te rury. Teraz jeszcze jedno ważne pytanie do Was bo nie uzyskałam jednoznacznej odpowiedzi. Czy na wymiane tego gruntu w drodze (powiedzmy tylko do nas - 35m ) musimy mieć jakieś pozwolenie?Bo tak przeczytałam dużo wątków na temat tych dróg na forum ale zdecydowana większość chyba po prostu idzie na żywioł? Tzn zgody od współwłaścicieli drogi trzeba mieć, ale to chyba powinno wystarczyć? Jak to jest w praktyce? Chodzi o drogę prywatną oczywiście współdzieloną wraz z innymi. Na razie po prostu byśmy wykorytowali ją i zasypali tłuczniem aby mogły dojeżdżać tiry.
    Ostatnio edytowane przez martuskaa1919 ; 23-10-2019 o 21:44

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony