dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Zmiana nieprzekraczalnej linii zabudowy

    Witam, posiadam wąską działkę położoną przy drodze gminnej. Nieprzekraczalna linia zabudowa od osi jezdni wynosi 14 m, biorąc pod uwagę odległość 4 m od kolejnej działki maksymalna szerokość budynku wynosi ok. 7 m. Czy mam szansę zmienić linię zabudowy, argumentując to tym, że działka ma granice historyczne ustalone lata temu, a na sąsiednich działkach stoją stare domy: na działce z prawej strony dom stoi 5 m od osi jezdni, na działce z lewej strony dom stoi ok. 8-10 m od osi jezdni. Szanse na zmianę linii zabudowy może sugerować poniższy punkt 3:

    "ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie sposobu ustalania wymagań dotyczących nowej zabudowy i zagospodarowania terenu w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego
    § 4. 1. Obowiązującą linię nowej zabudowy na działce objętej wnioskiem wyznacza się jako przedłużenie linii istniejącej zabudowy na działkach sąsiednich.
    2. W przypadku niezgodności linii istniejącej zabudowy na działce sąsiedniej z przepisami odrębnymi, obowiązującą linię nowej zabudowy należy ustalić zgodnie z tymi przepisami.
    3. Jeżeli linia istniejącej zabudowy na działkach sąsiednich przebiega tworząc uskok, wówczas obowiązującą linię nowej zabudowy ustala się jako kontynuację linii zabudowy tego budynku, który znajduje się w większej odległości od pasa drogowego.
    4. Dopuszcza się inne wyznaczenie obowiązującej linii nowej zabudowy, jeżeli wynika to z analizy, o której mowa w § 3 ust. 1. "

    Moje pytanie czy mam szanse coś z tym zrobić? Czy może się okazać że będę walczył o to dłuższy czas, po czym okaże się, że nic z tego nie będzie. Nie ukrywam, że dla mnie przesunięcie tej linii o 1-2 m zrobi ogromną różnicę.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    taaaaa, tylko to cytowane Rozporządzenie ( obowiązujące na podstawie Ustawy o Planowaniu i Zagospodarowaniu Przestrzennym ) jest dedykowane dla Urzędu wydającego Warunki Zabudowy, w tym wskazującego linię zabudowy po dokonaniu analizy istniejącej zabudowy na działkach sąsiednich. Oczywiście każdy może wnieść odwołanie od wydanych WZ.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawisco Zobacz post
    posiadam wąską działkę
    Na wąskich działkach (poniżej 16 m szerokości) jest możliwość budowy w zbliżeniu do granicy lub w granicy. Może to ułatwi usytuowanie domu niż zmiana lini zabudowy?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony