dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    persil91

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-383
    Posty
    17

    Domyślnie Pralniosuszarnia. Czy nie za małe pomieszczenie?

    Witam wszystkich!
    Urządzam właśnie mieszkanie deweloperskie w Poznaniu. W jednym z pomieszczeń deweloper zaplanował drugie WC. Po długim zastanowieniu się, chcielibyśmy z narzeczoną zrezygnować z drugiego WC i zrobić z tego pomieszczenia pralnię - pralka oraz porozwieszane sznurki na wywieszenie wypranych ubrań. Pomieszczenie ma wymiary 1,48 x 1,28 m (1,88 m2). Sąsiaduje z kanałami wentylacyjnymi oraz garderobą, umieszczono w nim wentylator, nie ma jednak kaloryfera.
    Zastanawiamy się jednak, czy w tak małym urządzeniu (zwłaszcza z uwagi na brak kaloryfera) nie pojawi się grzyb, a ubrania będą schnęły. Macie jakieś doświadczenia?

  2. #2

    Domyślnie

    Jak miało to być WC to musi być wentylacja. A grzejnik można założyć elektryczny (drabinke). Najlepiej jednak zainwestować w suszarke bębnowa, albo chociaż w pralkosuszarke.
    Pozdrawiam
    Katka

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    persil91

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-383
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał katka Zobacz post
    Jak miało to być WC to musi być wentylacja. A grzejnik można założyć elektryczny (drabinke). Najlepiej jednak zainwestować w suszarke bębnowa, albo chociaż w pralkosuszarke.
    Myśleliśmy o tym, ale oboje nie lubimy prasować...

    Boimy się tylko grzyba, albo problemów z schnięciem ubrań.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.275

    Domyślnie

    Myśleliśmy o tym, ale oboje nie lubimy prasować...

    Czy twoja odpowiedź po tym co napisała katka ma sens?
    Jeśli nie lubicie prasować, to suszarka bębnowa jak najbardziej ma sens?
    Potrzebne: wyprane, prąd i wentylacja w pomieszczeniu a wy LDGB.

    Leżycie do góry brzuchem
    Nie mylić z LGBT, też ludzie.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    persil91

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-383
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Myśleliśmy o tym, ale oboje nie lubimy prasować...

    Czy twoja odpowiedź po tym co napisała katka ma sens?
    Jeśli nie lubicie prasować, to suszarka bębnowa jak najbardziej ma sens?
    Potrzebne: wyprane, prąd i wentylacja w pomieszczeniu a wy LDGB.
    Miałem na myśli to, że podobno z suszarki bębnowej(a jeszcze bardziej pralkosuszarki) wychodzą mocno pogniecione ubrania, bardziej niż po samym praniu, a następnie rozwieszeniu ubrań na sznurkach. Jako że nie lubimy prasować, obecnie np. tshirtów czy większości swetrów nie prasujemy. Obawiamy się, że przy użyciu powyższych sprzętów -musielibyśmy.

  6. #6

    Domyślnie

    Moim zdaniem wychodzą właśnie mniej pogniecione. Co do swetrów, to raczej nie nadają się do suszenia w suszarce, no chyba że bawełniane, to może, bo wełna na pewno nie. Suszarka ma swoje plusy, ale też minusy, jak chociażby dość wysoka cena. Pralko-suszarki nie polecam, miałam i moim zdaniem suszy gorzej niż sama suszarka. W domu mam pralnię podobnych wymiarów (troszkę dłuższą, łącznie 2,1 m kw.), która również w pierwotnym projekcie miała być wc. Zmieściłam tam pralkę i niewielką umywalkę, trzymam też deskę do prasowania i kosz na brudne ubrania. Suszarka zmieściła się już tylko sufitowa (ale uważam to za bardzo dobre rozwiązanie). Co do wilgoci w takiej pralni się nie wypowiem, bo ja mam w swojej niewielkie okno.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    może po prostu wstawić tam pochłaniacz wilgoci?

  8. #8

    Domyślnie

    Tez mi się wydaje, że pochłaniacz wilgoci załatwiłby sprawę.

  9. #9
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Z suszarki bębnowej ubrania nie są pogniecione, wyglądają lepiej niż takie suszone na sznurku, pod warunkiem, że nie włoży się ich za dużo na raz i że się je szybko wyjmie (najlepiej od razu po zakończeniu programu). Wentylacja w takim pomieszczeniu to konieczność. Jeśli wcześniej była tam planowana toaleta to z pewnością jest pion wentylacyjny. Bez wentylacji, sam grzejnik nie sprawi, że ubrania będą schły, bo bez obiegu powietrza (i tym samym możliwości odprowadzenia wilgoci) w pomieszczeniu będzie się robiła „sauna”.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony