dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31
  1. #1

    Domyślnie Wycena zestawu - czy warto skorzystać?

    Witam, był w mojej okolicy przedstawiciel firmy montującej instalacje PV i skusiłem się na wycenę.
    Jako, że nie ufam przedstawicielom handlowym, chciałbym się Was zapytać, czy ta oferta w ogóle jest coś warta.

    Wyliczone (przez handlowca) zapotrzebowanie roczne na energię elektryczną: 3300KWh

    Zaproponował 11 sztuk paneli Longi 305W, nie podał konkretnego modelu, chwalił się tylko, że są całkowicie czarne, zgaduję więc, ze chodzi o LR6-60PB ALL BLACK 305M, do tego falownik Froniusa.

    Całkowity koszt instalacji z montażem na dachu 19800,00zł brutto.

    Moje dwa pytania: czy cena jest korzystna i czy te panele są jakościowo dobre czy jednak są lepsze rozwiązania w tej cenie - sprawniejsze panele np.?

    Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał prez991 Zobacz post
    Wyliczone (przez handlowca) zapotrzebowanie roczne na energię elektryczną: 3300KWh
    Jak to wyliczył?

    To jest na rachunku podane za energie elektryczną.

    Wycena 19800 za 3,3kW to drogo wychodzi.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    LAMP

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bytom
    Posty
    238

    Domyślnie

    Żeby nie ciągnąć nowego wątku, to i się podłączę pod temat. Średnioroczne zapotrzebowanie to ok. 4300 kWh. Dostałem 3 oferty (z dwóch firm)
    1. 4,7 kW za 32 tys - 6,8 tys/kW
    2. 3,35 kW za 19,8 (panele monokrystaliczne Risen + inwerter Sofor Solar) - 5,9 tys/kW
    3. 3,36 kW za 18,6 (panele polikrystaliczne Risen + inwerter Sofor Solar) - 5,53 tys/kW

    Oferta 2 i 3 trochę niedoszacowane, ale wynika to z tego, że w kierunku południowym mam miejsce tylko na 12 paneli, więc wyznacznikiem była bardziej ich ilość a nie moc. Pierwsza firma duża, godna zaufania, ale cena wysoka. Oferta 2 i 3 - tańsze ale firma mała. Generalnie szukam firmy, która byłaby solidna i nie zniknęła z rynku za kilka lat. Jestem w stanie zapłacić rozsądnie więcej by podnieść tą pewność. I to chyba największa zagwozdka. Jeśli ktoś byłby w stanie polecić kogoś solidnego na Śląsku, to przyjmę namiar z ochotą

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał prez991 Zobacz post

    Wyliczone (przez handlowca) zapotrzebowanie roczne na energię elektryczną: 3300KWh

    Zaproponował 11 sztuk paneli Longi 305W, nie podał konkretnego modelu, chwalił się tylko, że są całkowicie czarne, zgaduję więc, ze chodzi o LR6-60PB ALL BLACK 305M, do tego falownik Froniusa.
    Całkowity koszt instalacji z montażem na dachu 19800,00zł brutto.
    Moje dwa pytania: czy cena jest korzystna i czy te panele są jakościowo dobre czy jednak są lepsze rozwiązania w tej cenie - sprawniejsze panele np.?
    Odpowiem Ci tak - wychodzi 6 tyś /kWp ,a więc dość drogo, tym bardziej , że fronius zapewne będzie 3kW
    Panele są fajne - dobrze wyglądają na dachu i są chyba dobrej jakości (mam tej firmy 24 sztuki w tym ten konkretny model 12 szt.)
    Moc jaką wyliczył zapewne z rocznego zużycia zapewni Ci minimalne opłaty za energię elektryczną.
    Wrócę jeszcze do ceny - mało wiemy bo nie podałeś na jakim "podłożu" przyjdzie im zamontować instalację(pokrycie dachu) i czy powierzchnia nie jest jakoś specjalnie skomplikowana jak daleko z dachu jest do rozdzielni i czy istnieją jakieś inne utrudnienia które mogły by podnosić cenę wykonania instalacji u Ciebie.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał LAMP Zobacz post
    1. 4,7 kW za 32 tys - 6,8 tys/kW
    2. 3,35 kW za 19,8 (panele monokrystaliczne Risen + inwerter Sofor Solar) - 5,9 tys/kW
    3. 3,36 kW za 18,6 (panele polikrystaliczne Risen + inwerter Sofor Solar) - 5,53 tys/kW

    Oferta 2 i 3 trochę niedoszacowane, ale wynika to z tego, że w kierunku południowym mam miejsce tylko na 12 paneli, więc wyznacznikiem była bardziej ich ilość a nie moc. Pierwsza firma duża, godna zaufania, ale cena wysoka. Oferta 2 i 3 - tańsze ale firma mała. Generalnie szukam firmy, która byłaby solidna i nie zniknęła z rynku za kilka lat. Jestem w stanie zapłacić rozsądnie więcej by podnieść tą pewność. I to chyba największa zagwozdka. Jeśli ktoś byłby w stanie polecić kogoś solidnego na Śląsku, to przyjmę namiar z ochotą
    Sofar Solar

    A ta pierwsza oferta jaki falownik?
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    LAMP

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bytom
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Sofar Solar

    A ta pierwsza oferta jaki falownik?
    Faktycznie, przekręciłem nazwę

    Pierwsza to Solax lub Goodwe.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał LAMP Zobacz post
    Pierwsza to Solax lub Goodwe.
    Faktycznie oferty dość drogie szczególnie , że w Twoim rejonie jest zapewne dużo więcej firm niż u mnie. Warto jest jeszcze rozejrzeć się za ofertą bardziej atrakcyjniejszą.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  8. #8

    Domyślnie

    Kurcze ja myślałem że drogie oferty to 4200PLN/kWp a tu 5,5kPLN/kWp "dość drogo". Jakieś podwójne standardy mamy? Widzieliśmy oferty na Froniusie i Longi na poziomie 3800PLN/kWp i były dobre więc 5,5kPLN/kWp to jakiś kosmos.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Najlepiej jest porównać - sprawdzić wśród firm
    https://ekofachowcy.pl/fotowoltaika/fotowoltaika-cena
    Duży wybór i firm i cen dla własnej orientacji w czym się poruszać, a przede wszystkim wśród jakich podzespołów.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    LAMP

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bytom
    Posty
    238

    Domyślnie

    No właśnie największy problem z wyborem firmy. Technicznie można zasięgnąć języka, rozpoznać temat paneli i inwerterów. Lecz jeśli chodzi o firmę, to chciałbym skorzystać z kogoś z doświadczeniem. A ostatnio firmy wyrastają jak grzyby po deszczu i trzeba jakoś odsiać plewy od ziarna. Jeśli ktoś mógłby polecić więc sensowną firmę ze Śląska, to ozłocę

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jacek.1971

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Siemianowice
    Kod pocztowy
    41-100
    Posty
    176

    Domyślnie

    Cytat Napisał LAMP Zobacz post
    No właśnie największy problem z wyborem firmy. Technicznie można zasięgnąć języka, rozpoznać temat paneli i inwerterów. Lecz jeśli chodzi o firmę, to chciałbym skorzystać z kogoś z doświadczeniem. A ostatnio firmy wyrastają jak grzyby po deszczu i trzeba jakoś odsiać plewy od ziarna. Jeśli ktoś mógłby polecić więc sensowną firmę ze Śląska, to ozłocę
    Jak będziesz miał informację o tych firmach prześlij mi na priv , z góry dziękuję.
    Dom typu kostka z lat 80-tych, 175m2, wyłącznie grzejniki purmo , kocioł gazowy vaillant ,kocioł węglowy zębiec 21kw , podłoga styropian 10cm, fundamenty styropian 10cm, ściany styropian 12cm, okna stare plastikowe plus rolety, dach wełna 35cm.
    Panasonic T-cap 9kW 1f mod F , termostat bezprzew euroster 2026tx ,buforek 100litr ,pomp grundfos , 266 litr cwu cyrkulacja grundfos, przedlicznik, SAME GRZEJNIKI !!!
    3 kw fotowoltaika + 6,82 kw

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał LAMP Zobacz post
    No właśnie największy problem z wyborem firmy. Technicznie można zasięgnąć języka, rozpoznać temat paneli i inwerterów. Lecz jeśli chodzi o firmę, to chciałbym skorzystać z kogoś z doświadczeniem. A ostatnio firmy wyrastają jak grzyby po deszczu i trzeba jakoś odsiać plewy od ziarna. Jeśli ktoś mógłby polecić więc sensowną firmę ze Śląska, to ozłocę
    Wichary Technic z Zabrza. Polecam.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Najlepiej jest porównać - sprawdzić wśród firm
    https://ekofachowcy.pl/fotowoltaika/fotowoltaika-cena
    Duży wybór i firm i cen dla własnej orientacji w czym się poruszać, a przede wszystkim wśród jakich podzespołów.
    Ciekawy link, podstawiłem dane i przy 4 kWp na panelach 315 W wychodzi około 5 zł / Wp i to z tymi tańszymi inwerterami

    https://ekofachowcy.pl/fotowoltaika/...B3wka_betonowa

    https://ekofachowcy.pl/fotowoltaika/...B3wka_betonowa
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Kurcze ja myślałem że drogie oferty to 4200PLN/kWp a tu 5,5kPLN/kWp "dość drogo". Jakieś podwójne standardy mamy? Widzieliśmy oferty na Froniusie i Longi na poziomie 3800PLN/kWp i były dobre więc 5,5kPLN/kWp to jakiś kosmos.
    Witam.
    Jestem z dolnoslaskiego za nic nie moge znalezc oferty na 4kw ponizej 19,5tys a dostalem juz z 15szt.
    Przy takiej cenie czekam dalej bo poprostu mi sie nie zwróci przez 15lat
    Chyba ze ktos ma namiary na fajna oferte z dolnoslaskiego albo z takiej fiemy co montuje po calej polsce(bo i tak firmy oglaszaja sie ze z dolnoslaskiego a jak przychodza oferty to sie okazuje ze firma z nad morza
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Ja też jestem z dolnośląskiego i najlepsze mam obecnie takie oferty:

    15 szt. PANEL FOTOWOLTAICZNY Q-cells 350 MONO
    Inwenter GROWATT 5000TL3-S plus Wi-Fi
    Zabezpieczenie AC/DC.
    pełen komplet mocowań na dachówkę
    pełna dokumentacja.
    certyfikaty.
    CAŁOŚĆ 20500Zł brutto 8%VAT

    10 szt. PANEL FOTOWOLTAICZNY Q-cells 350 MONO Inwenter GROWATT 3000TL3-S plus Wi-Fi.
    Zabezpieczenie AC/DC.
    Pełen komplet mocowań na dach pokryty dachówką cementową
    Montaż instalacji.
    Pełna dokumentacja.
    Certyfikaty.
    Transport.
    CAŁOŚĆ 15500Zł brutto 8%VAT.

    Wstępnie mam montaż umówiony na 18.03 - jak wszystko będzie ok polecę tą ekipę.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  16. #16

    Domyślnie

    Witam,
    Co myślicie o takiej ofercie ?
    9,9Kwp
    Panele Ja Solar JAM6-72-320/SI
    Falownik SE9K
    dach dwuspadowy dachówka ceramiczna
    Cena 5tyś Kwp

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tobiasz86

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Kod pocztowy
    38-481
    Posty
    290

    Domyślnie

    Cytat Napisał wierzba1234 Zobacz post
    Witam,
    Co myślicie o takiej ofercie ?
    9,9Kwp
    Panele Ja Solar JAM6-72-320/SI
    Falownik SE9K
    dach dwuspadowy dachówka ceramiczna
    Cena 5tyś Kwp
    Drogo jak za tak dużą instalacje, czemu SE? Są problemy z cieniem, jeśli nie to zrezygnuj z takiego zestawu, standardowy falownik będzie wydajniejszy.

  18. #18

    Domyślnie

    W sumie to nie mam drzew które by zasłaniały słońce instalacja ustawiona między dwoma kominami więc tylko komin może zacieniać.
    Druga oferta bez optymalizatorów:

    Panele JAM60S10-340
    Falownik Sofar 8,8 KTL-X

    cena 4,3Kwp

  19. #19

    Domyślnie

    I ta jest już korzystniejsza. Nie ma cienia (za dużego) nie warto przepłacać za SE.
    Dom Saloniki II - 128m2 użytkowej, ściany 15 cm λD= 0,039 W/mK, poddasze 25cm wełny λD= 0,034 W/mK, skosy 20 cm λD= 0,034 W/mK, podłoga 10cm λD= 0,038 W/mK, dół całość podłogówka, góra 3 kaloryfery + łazienka podłogówka. Okna Schuco Corona SI 82 Cava 3 szyby.
    Skam-P 12kW Ardeo, sterownik SPP + BET.

    Instalacja PV 3,35kW - Huawei SUN2000-3KTL-M0 + 10 szt. Q-Cells Q.PEAK DUO BLK-G6 335W.

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Przy tak dużej instalacji to i tak drogo - u mnie 3,9 tys zł / kWp wychodziła wycena przy 5,25 kWp
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony