dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    persil91

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-383
    Posty
    17

    Domyślnie Salon z aneksem o pow. 39 m2.

    Dzień dobry,
    aranżujemy z narzeczoną salon z aneksem o powierzchni 39 m2 w mieszkaniu deweloperskim. Chcieliśmy podpytać, co sądzicie o naszym planie ustawienia mebli.
    Najbardziej podoba nam się kuchnia w kształcie litery L z wyspą, ale w tym pokoju nie bardzo widzimy taką możliwość.

    Przy takim ustawieniu mebli, dodanie wyspy byłoby chyba zbyt dużym zagraceniem przestrzeni?
    Z drugiej strony obawiamy się, że przy obecnym ustawieniu, strefa wypoczynku jest słabo oddzielona od strefy kuchennej – jedynie stołem sięgającym 1/3 aneksu.

    Coś byście zmienili? A może całkiem inaczej ustawili meble? Jesteśmy otwarci na propozycje.

    Propozycja dewelopera:


    Nasza propozycja:









  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    masz wyjście z ubikacji wprost na kanapę. Przy takiej bliskości usłyszysz każdego baka, każde chlupnięcie.

    Widzę jakiś szacht techniczny między szafą przy wejściu a garderobą. Jeśli jest tam pion wod kan to polecam zamienić wc z garderobą miejscami.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie


  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    persil91

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-383
    Posty
    17

    Domyślnie

    Dziękuję Elfir za propozycję. Twoja opcja podoba mi się najbardziej. Dyskutujemy właśnie z narzeczoną nad aranżacją ścian i mebli. Nasza koncepcja wygląda następująco:


    1) na podłodze panele w kolor drewna dębowego
    2) kuchnia z frontami: dla dwóch kolumn z lodówką i piekarnikiem: drewno, fronty na dole: szare lub białe, fronty na górze: drewno, coś jak tutaj (tylko drewno na górze, szarość lub biel na dole):

    3) ścianka pod telewizor z drewna tego samego, które wykorzystamy do frontów kuchennych, coś jak tutaj:

    4) stół z blatem z drewna tego samego, który wykorzystamy do frontów kuchennych oraz do ścianki pod tv. Nogi stołu mogą być inne, np. spójne z nogami krzeseł
    5) nowo powstała ścianka działowa pokryta czerwoną cegłą:

    6). pozostałe ściany malowane na kremowy, beżowy, w ostateczności szary. Żeby przełamać jednolitość dużej ściany obok narożnika - spory obraz.

    Co sądzicie o pomyśle?
    Najbardziej zastanawia mnie, czy elementy drewniane będą pasowały do ściany z cegłami... Czy nie będzie za bardzo "narąbane"?

  5. #5
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Współczuję tego pomysłu salonu z kuchnia , po prawie 5-ciu latach takiego mieszkania więcej bym na to nie szedł szkoda że tego nie wiedziałem wtedy ze telewizora nie da się oglądać spokojnie w laptopie też nie da się komfortowo poklikać jak żona garami trzaska i wiecznie do ciebie coś mówi

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Współczuję tego pomysłu salonu z kuchnia , po prawie 5-ciu latach takiego mieszkania więcej bym na to nie szedł szkoda że tego nie wiedziałem wtedy ze telewizora nie da się oglądać spokojnie w laptopie też nie da się komfortowo poklikać jak żona garami trzaska i wiecznie do ciebie coś mówi
    To moze nie jest problemem u Ciebie salon połączony z kuchnią tylko zona?

    Jak lubicie towarzystwo, to salon z kuchnią razem jest dobrym pomysłem a ściana ceglana z drzewem jak najbardziej do siebie pasują.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Przy drewnie i cegle przydadzą się czarne lub antracytowe akcenty, bo może być mdło - czarna rama obrazu, czarna lampa, czarne nogi stołu, czarne szafki, jak na powyższych inspiracjach.
    ściany mogą był w złamanej bieli. Nie szare.

    Nie jestem przekonana do okładziny drewnianej na ścianie tv. To jest mały kącik i może wyjść rustykalnie. Chyba, że to ma być takie wrażenie zacisznego kącika? Można zrobić z drewna meble RTV i ścianę na ciemny kolor.

    Ale ja specjalnie nie przepadam za podkreślaniem telewizora we wnętrzach ramkami.

    W sumie znalazłam w necie jedną inspirację czegoś podobnego, co planujecie:

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    persil91

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-383
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Można zrobić z drewna meble RTV i ścianę na ciemny kolor.
    Masz na myśli malowanie ściany na ciemny szary, czy np. jakieś panele imitujące beton?

    A co sądzisz na temat dobudowywanej ściank z cegieł? Nie będzie to zbyt ciężkie? A przede wszystkim - cegły nie sącjuż faux pas?

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Ja rozumiem aneks kuchenny w formie wnęki lub pomieszczenia polączonego portalem z salonem i jadalnią ale tutaj to jest najmniejsz linia oporu po prostu ślepa sciana w salonie jako kuchnia. Mnie to przypomina kuchnię z miejscem do spania dla gosposi. Byłem kiedyś w gościach w takiej kucnio salonie i powiem że cały pierdolnik psuł atmosfere. Mogłbym zaakceptować taką ułomność ale gdybym jadał na miescie lub korzystał z kateringu wtedy to ma sens i wygląd.

    Dla mnie kanapa śmierdząca smażoną rybą lub czosnkiem nie jest do przyjęcia .

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał persil91 Zobacz post
    Masz na myśli malowanie ściany na ciemny szary, czy np. jakieś panele imitujące beton?

    A co sądzisz na temat dobudowywanej ściank z cegieł? Nie będzie to zbyt ciężkie? A przede wszystkim - cegły nie sącjuż faux pas?
    raczej malowanie. cegła i beton razem to już dużo.

    Zastanów się czy chcesz modnie czy tak jak tobie odpowiada?

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post

    Dla mnie kanapa śmierdząca smażoną rybą lub czosnkiem nie jest do przyjęcia .
    Tylko w tym wnętrzu raczej nie ma innej mozliwości ustawienia kuchni z powodu pionów wod-kan.
    Chyba, że myślisz o wydzieleniu osobnej, małej kuchni.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 14-01-2020 o 19:01

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał persil91 Zobacz post
    Masz na myśli malowanie ściany na ciemny szary, czy np. jakieś panele imitujące beton?

    A co sądzisz na temat dobudowywanej ściank z cegieł? Nie będzie to zbyt ciężkie? A przede wszystkim - cegły nie sącjuż faux pas?
    Moze nie jest to juz szczyt mody, ale takie materiały naturalne jak cegły, kamień i drewno zawsze są dobrze odbierane i przyjemne we wnętrzu.
    Nie sugeruj się modą, jest krótkotrwała i zmienna, cegła co jakiś czas jest na topie i to się nie zmieni.
    Dla mnie faux pas to jest lacobel , szafki na wysoki połysk itp materiały.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  13. #13
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Punktem wyjścia do wyboru materiałów powinien być wybór stylu. To zdecydowanie ułatwia. Jeśli wnętrze ma być industrialne, to cegła + beton będą dobrze wyglądały razem i budowały loftową atmosferę we wnętrzu. W stylu skandynawskim lepiej pomalować cegły farbą, a beton zamienić na drewnianą boazerię. Minimalistyczne wnętrze natomiast pewnie lepiej zaprezentuje się, gdy wybierzemy jedno wykończenie, obydwa jednocześnie nie będą wyglądały dobrze.

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    persil91

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-383
    Posty
    17

    Domyślnie

    Dziękuję za wszelką pomoc. Termin wydania kluczy coraz bliższy, a wątpliwości jeszcze sporo. Planujemy obecnie taki układ salonu:


    Styl: nowoczesny, ocieplony drewnem oraz akcentami miedzianymi. Ściany białe lub w złamanej bieli, kuchnia drewniano-antracytowa, na ściance tv elementy drewniane (te które zastosujemy w kuchni) z szafką rtv w kolorze antracyt. Nad stołem chcemy dać takie lampy w kolorze miedzianym:

    A nad wyspą lampy tylko z akcentem miedzi, coś jak tutaj:


    Zastanawiamy się nad oświetleniem nad częścią wypoczynkową (narożnik, stolik kawowy). Widzielibyście tutaj lampę wiszącą - kolejny element ozdobny, czy minimalistyczne plafony w kolorze czarnym takie jak np.:

    ??? Takie plafony zainstalowalibyśmy też w łazience oraz korytarzu.

  15. #15
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Wiszące lampy nad stołem i oświetlenie wyspy, jak najbardziej powinny być, bo ma to znaczenie funkcjonalne, jednak kolejna wisząca lampa w części wypoczynkowej to może być już za dużo. Lepiej zaaranżować oświetlenie kąta wypoczynkowego na ścianie w postaci kinkietów lub postawić lampę stojącą. Wszystkie wybrane lampy powinny ze sobą korespondować. Mogą być dobrane pod względem stylu, kolorystyki i materiałów jednak jedna lampa (w miejscu najważniejszym np. nad stołem) może być akcentem stylistycznym lub kolorystycznym we wnętrzu i odbiegać od wystroju swoim wyglądem (np. bardzo ozdobna w minimalistycznym lub kolorowa w szarym). Załączamy kilka inspiracji

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	78,3 KB
ID:	442509Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2a.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	91,2 KB
ID:	442510Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2b.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	72,5 KB
ID:	442511

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony