dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    puzy

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Krosno Odrzańskie
    Kod pocztowy
    66-600
    Posty
    46

    Domyślnie Drzwi aluminiowe zewnętrzne od kogo?

    Przepraszam że zakładam jeszcze jeden temat ale czas ucieka a ja mam mentlik w głowie. Na początku mialybyć drzwi aluhausa i nawet byliśmy na nie mocno zdecydowani ale żeby nie było za prosto poszliśmy jeszcze do jednego punktu. Dobry punkt sprzedaży w naszym małym mieście. I zaproponowali nam drzwi dako aluminiowe cena jednych i drugich bardzo podobna. Dako żadnych opinii na temat drzwi ale firma uważana na forum za średnia Klasę. Aluhausa jedna negatywna opinia i po zdjęciach które ktoś wrzucił to drzwi słabo wyglądały. Ból głowy się zrobił kwota za drzwi jest dość spora jak dla mnie i nie chce kupić jakiegos babola. Może ktoś zna pewna firmę drzwi aluminiowych która jest godna uwagi. Nie wymaga od was podjęcia decyzji za mnie, potrzebuje tylko pomocnych argumentów

  2. #2

    Domyślnie

    Nie patrz na pojedyncze negatywne opinie, bo ja kupując np. kuchnię gazową Boscha wydałem sporo kasy. Jak spadł mi jeden ruszt i połamał się to w serwisie krzyknęli za kawałek żeliwa 500zł. Od razu negatywna opinia poleciała do sieci o mentalności Boscha. A ilu jest zadowolonych ludzi z tych kuchenek tego nie wiesz. Raczej mało kto wchodzi do neta i chwali się że kupił daną rzecz i jest z niej zadowolony - no chyba że ta firma mu za to płaci.
    Co do aluhausa to ja w branży słyszę opinie pozytywne. Dako nie znam jak pisałem w innym wątku. Do tego zestawienia dołącz sobie jeszcze Hormanna ale w drzwiach aluminiowych spodziewaj się wyższej ceny. Jakość na kosmicznym poziomie ale cena dorównuje jakości. Z tańszych alternatyw masz Wikędy w serii Future Inox - tu patrzyłbym raczej w kierunku Termo Prestige Lux jeśli te drzwi miałby spełniać określone parametry. No i pytanie czy budujesz dom z dotacjami, czy ma to być dom energooszczędny czy pasywny?
    Więcej o aluminiowych może wypowie się Finlandia, bo u mnie w biedniejszym regionie Polski to raczej rarytas do zamontowania niż moja codzienność.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    puzy

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Krosno Odrzańskie
    Kod pocztowy
    66-600
    Posty
    46

    Domyślnie

    Skupiamy się aby dom był jak najbardziej energooszczędny. A jeśli chodzi o drzwi chcemy aby były ciepłe i trwałe i żeby nie było problemów z nim przez cały okres użytkowania.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał puzy Zobacz post
    Skupiamy się aby dom był jak najbardziej energooszczędny. A jeśli chodzi o drzwi chcemy aby były ciepłe i trwałe i żeby nie było problemów z nim przez cały okres użytkowania.
    Mam podobne podejście, i do zakupu drzwi wejściowych również. Też szukam czegoś w aluminium z bocznym naświetlem, więc chętnie się przyłączę.
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Szukajcie uznanych marek: Aluhaus, Krispol. Atrakcyjnie cenowo powinien wyjść Wikęd w serii Future Inox. Mają wygląd i budowę klasycznych drzwi stalowych, ale są wykonane z aluminium (w sensie blacha).
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #6

    Domyślnie Drzwi wejściowe Al

    Czy pytasz o drzwi profilowe czy płaszczowe? Właśnie zamówiłem drzwi wejściowe profilowe z glinu z doświetlem bocznym. Są dwa etapy wyboru: najpierw wybór dostawcy profili, a potem wybór producenta drzwi i montażysty. Lista dostawców profili glinowych, którą udało mi się ustalić:

    1. Aluprof https://aluprof.eu/pl
    2. Aliplast http://www.aliplast.pl/
    3. Alusystem https://www.alusystem.pl/
    4. Ponzio https://www.ponzio.pl
    5. Schüco https://www.schueco.com/web2/pl/arch...rodukty/fasady
    6. Reynaers https://www.reynaers.pl/

    Nie trafiłem na Aluhaus i nie wiem czy to jest producent profili, czy gotowych okien, czy oba w jednym?
    Wybrałem Alusystem, bo osiągnęli najniższy współczynnik przenikania ciepła U - poniżej 0,9 W/(m²⸳K). Większość wykonawców w okolicy Krakowa pracuje na Aluprof.
    Nie mam jeszcze opinii, bo właśnie czekam na realizację.
    Ostatnio edytowane przez Lew2 ; 19-10-2019 o 09:41

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Aluhaus to marka firmy Oknoplast. To producent stolarki i moim zdaniem to bardziej od wykonawcy zależy ogólnie pojęta jakość drzwi niż marki i parametrów profili.
    Przykład? Miałem okazję ostatnio "rozkręcać" ościeżnicę pewnej firmy. Próg do pionowego ramiaka ościeżnicy jest tylko przykręcony dwoma wkrętami (w tym jeden nie trzymał). I co z tego że całość ma niezłe parametry, jak na tym styku dwóch materiałów z czasem może pojawić się szczelinka i przewiew..
    Może tak się wykonuje drzwi. A może są możliwe do zastosowania jakieś "uszczelki".

    A to tylko drobiazg. Pomyśl, że producent jeśli będzie walczył o cenę to użyje słabych zamków, zaczepów z niedopasowaną regulacją, tanie zawiasy, które się rozkręcą po paru latach...
    Dlatego mówimy na forum, że to producent jest ważniejszy...
    No i oczywiście dobry montaż.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    puzy

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Krosno Odrzańskie
    Kod pocztowy
    66-600
    Posty
    46

    Domyślnie

    Czy rozumiem lepiej sobie odpuścić drzwi z firmy dako.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał puzy Zobacz post
    Czy rozumiem lepiej sobie odpuścić drzwi z firmy dako.
    Tego nikt nie napisał. Jakby trafił się tu sprzedawca Dako, to pewnie piałby z zachwytu. Tak to już jest z handlowcami. Ja u siebie lata temu postawiłem na inną markę, i mimo iż od jakiegoś czasu robią drzwi to ich nie polecam. Bo po prostu nie znam tych drzwi (nie dane mi było widzieć) więc nie mogę polecić. Tym bardziej konkurencyjną markę. Chociaż z uznaniem patrzę na rozwój Dako w ostatnich latach kilku latach. Z rynkowego średniaka+ awansowali (przynajmniej markentingowo )
    do segmentu premium.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Grabicak
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Grabice
    Kod pocztowy
    66-620
    Posty
    215

    Domyślnie

    Przygodę z Dako zakończyłem jakieś 3 lata temu. właśnie dlatego że ich drzwi mówiąc oględnie były średnie. W tej chwili pracuję z Ekooknami. i uważam że jakość jest sporo wyższa. A i ceny naprawdę normalne. Innych wymienionych marek nie montowałem więc nie mogę zająć stanowiska.

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    puzy

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Krosno Odrzańskie
    Kod pocztowy
    66-600
    Posty
    46

    Domyślnie

    Mówisz nawet ze aluminiowe były średnie?

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Grabicak
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Grabice
    Kod pocztowy
    66-620
    Posty
    215

    Domyślnie

    Średnie to dobre słowo. Nie można się niby do niczego przyczepić ale nie zachwycały. W tym roku robiłem koledze przysługę i montowałem w Berlinie 2 szt jego dakowskich drzwi. Moi montażyści stwierdzili że "do naszych się nie umywają". mówię tu o drzwiach alu z obustronną nakładką - wiec zasadniczo produkt premium.

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    werka878

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    LEGNICA
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    56

    Domyślnie

    Moge polecic drzwi Wisniowski Creo przenikalność 0,8
    W porównaniu z drzwiami stalowymi martom nordic które mam od kotlowni to jak merc do fiataKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ggg.jpg
Wyświetleń:	560
Rozmiar:	91,6 KB
ID:	436194

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Grabicak
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Grabice
    Kod pocztowy
    66-620
    Posty
    215

    Domyślnie

    Cytat Napisał werka878 Zobacz post
    to jak merc
    Ale twój merc ma koło 13 cali. wykończ próg. Wiśniak daje świetne profile podprogowe ze stropexu - i tu pełna profekska ale podparcie a przede wszystkim oszczenienie EPDM jest jeszcze do zrobienia.

    A drzwi - faktycznie Wiśniak robi ładne i w dobrej jakości. Tylko z ceną trochę przesadzają.

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    werka878

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    LEGNICA
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    56

    Domyślnie

    No ceny troche wysokie, taki pakiet jak na foto licza od 14 do ponad 20tys w zależności od wypasu drzwi i montażu. Ale jak chcialem brac od hormanna serje carbon na elektryce wi-fi itp to dostalem oferte ok 45tys
    Wiec creo to okazja przy hormannie a jakosc niewiele niższa

  16. #16

    Domyślnie

    Też posiadam okna Wisniowski i są ok.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olek1980 Zobacz post
    Też posiadam okna Wisniowski i są ok.
    Oooo, od dawna? jak wrażenia użytkowe? Bardzo mnie interesują i chętnie dowiem się czegoś więcej.

    Ps. Spamować to trzeba umieć. Cały dorobek użytkownika Olek wyleciał wraz z paroma innymi jego kontami..
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 09-12-2019 o 09:33
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał werka878 Zobacz post
    Moge polecic drzwi Wisniowski Creo przenikalność 0,8
    W porównaniu z drzwiami stalowymi martom nordic które mam od kotlowni to jak merc do fiataKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ggg.jpg
Wyświetleń:	560
Rozmiar:	91,6 KB
ID:	436194
    Ceny w porównaniu pewnie podobne.
    Ile kosztowały Creo? 10-12 tys. zł a Martom pewnie 3-4 tys. zł ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony