dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 56
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    roszewski

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    35-660
    Posty
    1

    Domyślnie kopciuchy w spraiwe być eko

    Czy na forum ktos mi wyjaśni dlaczego te kopciuchy nadal dymią, a ludzie ogrzewają warsztaty, garaze i domy smieciami i weglem brunatnym nawet gdy od lat obowiazuje zakaz. Co z tymi ludzi. Czy oni nie zdaja sobie sprawy ze truja również siebie i swoje rodziny… Jak to zatrzymac?

  2. #2

    Domyślnie

    To przez nieudolność i słabość rządzących. Jak nałożą kary to stracą wyborców, a główni wyborcy obecnej władzy to wieś i obywatele z nikłym wykształceniem i darmozjad co bujają się na 500+. Ech szkoda gadać bo się wkur....am.
    Grzana powierzchnia 185[m2]. 90% powierzchni kalafiory. Grzane PC PW samoróbka z klimy ala Toshiba estia 11 KW. Bufor 1500l. (pozostałość po śmieciuchu), CWU zbiornik z wężownicą 500l grzany raz na dobę o 13. W 2018 roku wstawiona klima konsola Gree na parterze do grzania.- rzadko używana. Na dachu PV 9,6 kw. Rekuperacja.

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    A prąd to tylko z fotowoltaiki, żeby nas elektrownie nie truły.
    Każdy powinien mieć pompę ciepła i samochód elektryczny! Rzekł milioner. LOL
    Ech, szkoda gadać. Co za ograniczony punkt widzenia.
    Ostatnio edytowane przez boorys ; 19-10-2019 o 08:18

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał boorys Zobacz post
    A prąd to tylko z fotowoltaiki, żeby nas elektrownie nie truły.
    Każdy powinien mieć pompę ciepła i samochód elektryczny! Rzekł milioner. LOL
    Ech, szkoda gadać. Co za ograniczony punkt widzenia.

    Jak myślisz co bardziej zatruje środowisko - wytworzenie energii do ogrzania np. 10tyś domów w profesjonalnej elektrowni na węgiel czy energia w wytworzona w 10tyś. kopciuchów opalanych byle czym?

  5. #5
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał kudlaty69 Zobacz post
    To przez nieudolność i słabość rządzących. Jak nałożą kary to stracą wyborców, a główni wyborcy obecnej władzy to wieś i obywatele z nikłym wykształceniem i darmozjad co bujają się na 500+. Ech szkoda gadać bo się wkur....am.
    Gwoli ścisłości KAŻDEJ władzy nie tylko tej , nikt nigdy z tym nie robił nic więc nie liczmy na cuda , t5o będzie trwać dziesięciolecia czy to się komus podoba czy nie a głównym winowajca jest tzw dochód a jaki on to kazdy wie .

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał roszewski Zobacz post
    Czy na forum ktos mi wyjaśni dlaczego te kopciuchy nadal dymią, a ludzie ogrzewają warsztaty, garaze i domy smieciami i weglem brunatnym nawet gdy od lat obowiazuje zakaz. Co z tymi ludzi. Czy oni nie zdaja sobie sprawy ze truja również siebie i swoje rodziny… Jak to zatrzymac?
    Węgiel kamienny nie jest lepszy. Nawet może być gorszy, bo ma więcej gazów i dłużej kopci zanim odgazuje. Problemem jest sposób spalania paliw stałych, w tym drewna.
    Ponadto kotły 5 klasy, także nie są doskonałe, a w większości przypadków, to takie pudrowanie trupa.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    @jarokar
    A jak myślisz, kto dostanie większe dofinansowanie?
    Jak jesteś ślepy, albo głupi, to Twój osobisty problem.
    Bez obrazy. Wystarczy pomyśleć.
    BTW Umiejętność dostrzeżenia ironii jest miarą inteligencji
    Ostatnio edytowane przez boorys ; 20-10-2019 o 21:00

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Antyspam

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Posty
    134

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    a głównym winowajca jest tzw dochód a jaki on to kazdy wie .
    Większej durnoty już nie da się napisać.
    Co ma się dochód do tego, że idiota stawia na wyrost dom 200m2 i nie ma za co go ogrzać w cywilizowany sposób, zamiast postawić dom o metrażu 80m2, który lepiej zaizoluje i będzie grzał gazem czy pompą ciepła?
    Tu nie o dochód chodzi tylko o debilizm wtórny.

    Tak samo idioci tłumaczą użytkowników starych diesli i szrotów, z których wszystko kapie na kostkę parkingową, że ich nie stać. Skoro nie stać cię na auto mniej zanieczyszczające przyrodę to nie kupujesz i jeździsz rowerem i zbiorkomem - proste.

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    To trochę bardziej złożone. Nie chodzi o to, że idiota buduje dom 200m2, tylko o stare domy. Już wybudowane. To jest problem. Co do diesli... zgadzam się. Ludzie są głupi, że je kupują. Ale czyż nie to oferuje im rynek? 80% samochodów ściaganych z zachodu to tdi itp. Zachód się tego pozbywa, a nasi handlarze zwożą to na potęgę. Jak jest przesyt czegoś na rynku, to cena spada, a wtedy znajdą się nabywcy. Żeby być na prawdę eko trzeba być bogatym, albo ascetą. Ewentualnie mieszkać w Holandii. Na pewno nie w Polsce. Rower piszesz??? A gdzie masz K... ścieżki rowerowe w Polsce?
    Jaja sobie z ludzi robisz?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał boorys Zobacz post
    To trochę bardziej złożone. Nie chodzi o to, że idiota buduje dom 200m2,
    U mnie, to tylko o takich chodzi.
    Postawiali domy, powstawiali eko kotły z dmuchawą.
    Palą od dołu, bo tak można.
    Gdyby wszyscy zaczęli palić od góry, problem byłby mniejszy.
    Bo część gazów z odgazowywania węgla, zostałaby spalona.
    A tak, wszystkie lecą w Nasze płuca i roślinki, które zjadamy.

    Dlatego powinien być zakaz z korzystania z paliw stałych w nowych domach, od dawna.
    Inaczej się nie da. Bo jest coraz gorzej. Właśnie przez nowe domy z ich śmieciuchami.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 20-10-2019 o 22:22
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o nowe domy, to masz rację. Dziwne, że ludzie decydują się na "ekogroszek" czy inny syf, by tylko odrobinkę zaoszczędzić na starcie. Ale ja w mojej okolicy tego nie zauważyłem. Wszystkie domy wybudowane w ciągu ostatnich kilkunastu lat ogrzewane są gazem. Sam od 10 lat tutaj mieszkam i od początku używam gazu. Tam gdzie buduję kolejny dom podobna sytuacja. Może z małymi wyjątkami, gdzie ktoś postanowił zainwestować w PC. Za to w starych domach wrzucają do pieców nawet śmieci, a to powinno być piętnowane. Szkoda, że nikt tego w rzeczywistości nie kontroluje. Ale czekam na dzień, kiedy rozciągną zakaz palenia węglem poza Kraków. Choć wiem, że wielu ludzi zwyczajnie nie stać na zmianę ogrzewania. To się często wiąże ze zmianą instalacji, termomodernizacją... Koszty są niemałe. Choć zastanawiam się czy w takich domach pompa powietrze-powietrze nie dałoby rady.
    Pomysł z zakazem używania paliw stałych w nowych domach przedni. Od czegoś trzeba zacząć. To prostsze niż brać się za stare nieocieplone chałupy.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Co rozumiecie przez PC PP bo jednym splitem a nawet dwoma może być problem ogarnąć chałupę + farelki w sraczykach a klima kanałowa to natyle duży koszt że można myśleć o dołożeniu do "prawdziwej" PC.

    Wtym roku będę grzał hybrydowo PCsplit 2,6kW i ekogrochem zobaczymy jak wyjdzie teoretycznie koszt eksploatacji PC PP powinien wyjść zbiżony do grochu.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    A co rozumiesz przez pojęcie "prawdziwa PC"? Bo jeśli gruntową, to wydatek wg mnie za duży. A powietrze-woda w starej chałupie bez podłogówki raczej nie da rady za rozsądne pieniądze. Może się mylę, ale chyba szybciej ogrzejesz powietrze PC PP. Tak jak pisałem. To nie jest tak proste jak się komuś wydaje, bo chcąc to zrobić na prawdę dobrze, koszty rosną niemiłosiernie. Ja bym stawiał na PC PP lub gaz. Tylko, że gaz nie wszędzie jest. To, że ja mam na wszystkich działkach, nie znaczy, że jest u każdego.
    Ostatnio edytowane przez boorys ; 21-10-2019 o 07:32

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Przez prawdziwą rozumiem PC PW. Jestem przeciwnikiem gazu. Prędzej zmienię bezklasowego ekogrocha na ekogrocha w 5 klasie niż przejdę na gaz który mam drodze koło domu
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  15. #15
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    Nie wiem, czy ktoś prowadzi takie statystyki, ale wybór takiego źródła ogrzewania w nowym domu, to faktycznie dziwna sprawa. W mieszkaniu ogrzewanym węglem dawno nie byłem. O ile w ogóle kiedykolwiek takie widziałem. Fakt, dziwne to. Za cholerę nie nosiłbym węgla po schodach
    @Kulibob
    Dlaczego jesteś przeciwnikiem gazu?

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    1. Ile jest Nowych, lub w miare nowych domow gdzie wybor padl na wegiel? ( nawet na fm )
    2. Ile ludzi pali weglem w malych domach lub mieszkaniach?
    3. Z ilu domow smrod leci ale kute ogrodzenie musi byc...
    4. itd.
    1,2 JO
    3zawsze byłem przeciwnikiem pokazywania forsy z zewnątrz im wyglądasz biedniej ty mniejsze ryzyko że staniesz się czyjąś ofiarą.

    Cytat Napisał boorys Zobacz post
    ...................
    @Kulibob
    Dlaczego jesteś przeciwnikiem gazu?

    Wiele razy wypowaidąłem się nie dla gazu. Jest ogrzewanie ani tanie w instalacji ani tanie w eksploatacji. Generalnie wypada słabo na tle węgla, PC czy prądu w taniej taryfie.
    Dodtakowo uzależniasz się od dwóch źródeł ogrzewania.

    Ostatnio znajowy dom 250m2(w tym garaż 50m2 lekko ogrzewany) Koszt CO i CWU 3000 plus przegląd 450 dał i się cieszy że mało. Dla mnie porażka totalna
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 21-10-2019 o 08:56
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    Czyli oczekujesz, że za czysty świat zapłacą inni?
    I dlatego powinno to być regulowane ustawą

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Mnie interesuje rachunek ekonomiczny i bezpiezeństwo energetyczne mojego dom świat ma gdzieś. A gaz nie spełnai ani jednego ani drugiego i wcale taki eko nie jest. Teraz testuje PC PP jeśli w ostatecznym rachunku prąd nie będzie sie opłaca(puki co wygląda zachecająco) to wymienię ekogroccha na 5 klasy a gazu nie założę.

    Jeśl ieooszołomy chcą ekologi to niech płącą z własnej kieszeni
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  19. #19
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    A nie sądzisz, że powinien się na to zrzucić cały świat?
    Ktoś wyżej dobrze napisał. Jak kogoś stać na dom za pół bańki, to powinno być go stać na ekologiczne ogrzewanie. Biednych ludzi mieszkających w starych domach się nie czepiam. Poza sprawą palenia śmieci rzecz jasna.
    A słowa "eko" i "węgiel" pasują do siebie jak pięść do nosa

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Musi się opłacać innej opcji niema. Ekologia nie jest żadnym argumentem.

    Chociaż to kwestia wielu rzeczy. można płacić 200zł więcej i mieć więcej miejsca w garażu i nie chodzić kotła zasypywać co dwa tygodnie. To jest do przemyślenia.
    Co do jakości pwetrza to główny problemem nie jest węgiel tylko to gdzie jest spalany. Żeby w kotle na ekogroch palić tak aby był dym to trzeba być ostatnią fujarą. A z kopciucha wali cąły czas z czego najgorzej przy rozpalaniu.


    Jednak gaz jest z automatu skreślony ze względu na rozliczne wady.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony