dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Czarne kształtki

    Od kilku dni instalacja w moim mieszkaniu nie daje mi spokoju. Zakupiłem mieszkanie po wstępnym remoncie. Po bliższych oględzinach instalacji wodnej zauważyłem kilka nieprawidłowości. 20 cm odcinek rury za wodomierzem oraz mufa zostały wykonane najprawdopodobniej z stali nieocynkowanej ( biorę pod uwagę wysoki poziom korozji zewnętrznej). W kuchni poprzedni właściciel przerabiając instalację - czy to z oszczędności, czy też z braku wiedzy- zastosował rury oraz kształtki czarne ( na moje oko ok 40 cm instalacji zarówno dla wody ciepłej jak i zimnej). Pion wykonany jest z PP, reszta instalacji została wykonana najprawdopodobniej z ocynku (budynek z lat 60 ubiegłego wieku). W związku z powyższym, czy zastosowanie w powyższej instalacji stali nieocynkowanej ma wpływ na jakość dostarczanej wody? Tym samym czy będzie ona miała wpływ na zdrowie lokatorów, baterie oraz sprzęt agd? Czy koniecznym jest wymiana instalacji na "już", czy mogę ją odłożyć na przyszłość, gdy będę miał w planach wymienić instalację za wodomierzem na plastik?

    Pozdrawiam.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Instalacja z rur czarnych nieocynkowanych nie nadaje się do wody pitnej i użytkowej.
    Jak się domyślasz woda szybko degraduje powierzchnię takiego rurociągu i należy go koniecznie wymienić - czy natychmiast - niestety, jeśli nie chcesz czuć posmaku rdzy, być narażony na nieokreślone ilości związków chemicznych pochodzących z reakcji zachodzących w rurociągu należy to wymienić na odpowiednie, i zgodne z przeznaczeniem.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony