dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Brązowe "wykwity" na nowej kostce brukowej... jak zlikwidować?

    Witam,

    taka sytuacja - 3 tygodnie temu ekipa zakończyła prace przy układaniu kostki brukowej. Standardowo zapiaskowane, zmyte. "Jak się ułoży to posypać jeszcze piasku i zmyć w miejscach gdzie jest mało piasku" usłyszałem. Wczoraj uznałem że trzy tygodnie to wystarczająco dużo czasu aby fugi się "ułożyły" po kilku deszczach. Wychodzę na kostkę a w kilku miejscach widzę takie brązowe (i jeden żółty) wykwity... Wszędzie czytam o białych wykwitach (takowych nie ma). Spłukiwanie, szorowanie szczotką a nawet próba z ludwikiem czy pastą bhp nic nie daje. Czym to można potraktować? Ma ktoś jakieś doświadczenia? Nie próbowałem myjką ciśnieniową, bo wypłuczę cały piasek razem z podbudową

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191018_174506.jpg
Wyświetleń:	283
Rozmiar:	74,8 KB
ID:	436033

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191018_164128.jpg
Wyświetleń:	164
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	436034

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191019_092812.jpg
Wyświetleń:	116
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	436035

  2. #2

    Domyślnie

    Spróbuj miksturą >woda z octem.Może w kostce są jakieś inne związki i wykwit wodorotlenku wapna się przebarwia.

  3. #3

    Domyślnie

    po weekendzie wnikliwej obserwacji mam podejrzenie, że te plamy to pozostałość powstała po naniesieniu ziemi na kostkę. Już tłumaczę - przy okazji prac związanych z położeniem brukowanej nawierzchni powstało dookoła domu duża strefa humusu. Zaimprowizowałem "trap" po którym przechodzi się nad tą ziemią i pal licho dzieciaki, które jeszcze idzie upilnować, ale psa już ni chusteczki nie dam rady. No i ów pies biegając po ogrodzie wchodzi na podjazd i nanosi łapami grudki ziemi a te wnikają chyba w strukturę betonu. No tak to jakoś sobie wykoncypowałem, patrząc na kolejną plamę powstałą w kostce. I teraz pytanie - czy to normalne, że ziemia tak "wsiąka" w kostkę? Próbowałem myjką ciśnieniową, nawet z lancą obrotową - nic nie wymywa. Chyba trzeba sięgnąć po jakąś chemię.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony