dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Guma001

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-704
    Posty
    1

    Domyślnie kanał wentylacyjny pod kable rtv

    Dzień dobry wszystkim,
    chciałbym się poradzić w kwestii kanału wentylacyjnego pod kable tv.

    Kilka dni temu odebrałem mieszkanie od dewelopera. Zażyczyłem sobie aby moi "fachowcy" na ścianie międzylokalowej (silka 18 akustyczna) zrobili otwór pod tunel tv (tunel o głębokości 6cm). Niestety nie było mnie przy tych pracach. Kanał został zrobiony, tunel odpowiednio zamocowany w ścianie i ściana została obrobiona, dodatkowo jestem już na tej ścianie po przeciągnięciu drugiej warstwy gładzi.
    W dniu wczorajszym nasza przyszła sąsiadka poprosiła nas do jej mieszkania i okazało się, że na jej ścianie poodpadał tynk i silka lekko, dosłownie na milimetry wysunęła się do przodu.
    Oczywiście chcieliśmy załagodzić sytuację, całą winę wzięliśmy na siebie i zaproponowaliśmy, że jej ściana zostanie naprawiona na nasz koszt.
    Przyszłe relacje z sąsiadami są dla nas również bardzo ważne.
    Niestety Pani sąsiadka zrobiła aferę i wezwała inspekcję nadzoru budowlanego, zarządcę nieruchomości, dewelopera i kierownika budowy.
    Stanęło na tym, że ściana ma zostać naprawiona przez dewelopera, bo sąsiadka nie życzy sobie aby moi fachowcy naprawiali jej ścianę.
    Nie jest to dla mnie problemem, koszty pokryję, moja wina, biorę to na klatę.
    Sąsiadka dodatkowo uczepiła się faktu akustyki ściany, mianowicie, przez ten tunel będzie słyszała wszystko co dzieje się u nas w mieszkaniu i będzie miała hałas.
    Pytanie jest tylko takie, czy jeżeli sąsiadka uprze się, że mam wyjąć tunel tv z mojej ściany, to nie mam nic do powiedzenia i muszę to zrobić?
    Czy muszę godzić się ze wszystkim czego zażyczy sobie sąsiadka, czy mogę walczyć o swoje i twardo negocjować, że ten tunel nie zostanie wyciągnięty.
    Przypomnę tylko, że moja ściana jest już praktycznie wykończona, trzeba ją tylko zagruntować i pomalować.
    Kierownik budowy zaproponował, że ściana musi zostać podkuta w tym miejscu, gdzie lekko wyszła, szczeliny mają być wypełnione odpowiednim preparatem, zatynkowana i cała ściana musi być zaciągnięta gładzią, bo sąsiadka nie planowała ich kłaść, chciała tylko pomalować ściany bezpośrednio na tynk.

    Bardzo proszę o poradę, co mam zrobić w tej sytuacji.
    Od samego początku całą odpowiedzialność biorę na siebie i chcę załagodzić sytuację, niestety sąsiadka w żadnym wypadku nie chce współpracować.

    Pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Pytanie czy to jest zmiana istotna? A jeśli tak, to czy był projekt zamienny?
    Sciana międzylokalowa może być konstrukcyjna a może nie jest takową.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Ściana konstrukcyjna (oraz międzylokalowa, nawet jak nie jest konstrukcyjna) jest nieruchomością wspólną i po pierwsze, bez zgody wspólnoty modyfikować jej nie można. A drugi warunek - tutaj

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Guma001 Zobacz post
    Czy muszę godzić się ze wszystkim czego zażyczy sobie sąsiadka, czy mogę walczyć o swoje i twardo negocjować, że ten tunel nie zostanie wyciągnięty.
    Przypomnę tylko, że moja ściana jest już praktycznie wykończona, trzeba ją tylko zagruntować i pomalować.
    To że ściana jest z Twojej strony wykończona nie ma znaczenia to Ty czy na Twoje polecenie ona została zepsuta. Ściana na pewno ma sporo gorszą akustykę niż miała, raz poprzez bruzdę a dwa wygląda że ściana popękała skoro wystają bloczki u sąsiadki. Jeżeli wróci temat akustyki polegniesz.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony