dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    FarmerNaObczyznie

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    3

    Domyślnie Z czego te ściany?????

    Witam
    W przyszłym roku Buduje dom parterowy bez poddasza użytkowego o powierzchni 182 m2.
    Nadal nie moge się zebrać i zdecydować czy robić Porotherm p+w 25 plus 20 eps czy komorkowy beton h+h 24 plus styropian 20, jaki tynk wewnątrz czy może to być gipsowy i potem już tylko malnąć???
    Prosze o opinie zaznaczam że bedę robił to etapami z racji pobytu za granica więc przyszły rok zakończymy ssz tu pytanie czy jeśli zdecyduje sie na h+h to czy on bardzo nasiaknie wilgocią i ciężko bedzie tą wilgoć wytępić jeśli bedzie on stał przez jesien i zime no i pewnie poł wiosny??/
    Pozdrawiam
    P.S mam nadzieje ze to co napisałem ma sens

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Musisz wziąc pod uwagę również teren, czy wody gruntowe są wysoko, czy jest ryzyko zalewania.
    Porotherm to późniejsze kłopoty przy wszelkiej instalacji, przy montażu umywalek, wiszących mebli, nie można używać udaru bo wywali dziurę jak po granatniku, jest mało dźwiękochronny, przenosi dźwięki wewnątrz domu, nie klei się pionowych łączeń i zanim nie ocieplisz to ulewy z silnym wiatrem masz też wewnątrz.
    Ostatnio edytowane przez GraMar ; 20-10-2019 o 06:24
    Dom: 1-piętrowa kostka 13m x 11m, dach 2-spadowy, strych, WG, bez piwnic. Ocieplenie: styrodur 8cm, 15 cm styro na elewacji i nad użytk piętrem, 10 cm dom/garaż ściana i sufit. Na chudziaku 10cm styro 0,037. Okna 3-szyb Vidok, przemarzający środkowy słupek, ościeżnica profil AlphalinePlus.
    Pow ogrzewana liczona wewn pomieszczeń ok 196 m2, kubatura ok 520 m3 plus kotłownia 13 mkw. Instalacja c.o.- 14 grzejników 22cv+ 4 drabinkowe, Junkers Smart 14-3C, zasobnik Junkers 120-5Z, sterownik FW120.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Poziom wody gruntowej nie ma znaczenia, od tego jest izolacja. Zresztą wody gruntowe nie zalewają ścian.

    Nasiąkanie BK wodą to urban legend. Jak dla mnie poroherm nie ma żadnych plusów względem BK. BK lubią ekipy bo jest lekki, łatwo się obrabia. Dla samoroba to też fajny materiał, jak planujesz robić samemu instalacje to kucie, bruzdowanie do jest bajka. Dodatkowo, jako bonus jest najcieplejszy z powszechnie stosowanych materiałów.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  4. #4

    Domyślnie

    Zgadza się z tym Porothermem .... Przed budową nie wiedziałem że to taki szajs i się kruszy.

  5. #5

    Domyślnie

    Temat rzeka, ale jedna z zasad jest prosta- buduj z tego, co na co dzień używają Twoi murarze. Ja głownie dlatego zdecydowałem się na ceramikę (w moim regionie co najmniej 90% budów domków jednorodzinnych to właśnie ceramika, choć pamiętaj, że jedna nie jest równa drugiej, jeżeli chodzi o jakość) i nie żałuję. Mi się nic nie kruszyło, odpadów było mało, a powiesić możesz na niej ciężar, o wiele większy niż np. na betonie komórkowym. To jakieś bzdury są, że ciężko w tym montować szafki, drzwi, okna itp. Nie wiem jedynie jak jest do końca z tą promieniotwórczością- być może jest to jakiś realny problem...

    Gdybym tak ogólnie miał wypisać podstawowe materiały od najlepszego do najgorszego to: 1. Silikaty 2. Ceramika 3. Beton komórkowy.

    Ten ostatni ma jednak jeden plus- jeżeli budujesz sam, albo z pomocą rodziny, to jest łatwy w obróbce. Powiesić na nim ciężkie rzeczy, jest jednak nieporównywalnie trudniej niż w silikacie czy ceramice, a czasami wręcz niemożliwe.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Powiesić na nim ciężkie rzeczy, jest jednak nieporównywalnie trudniej niż w silikacie czy ceramice, a czasami wręcz niemożliwe.
    Szafki kuchenne, bojler 80l wiszą w BK bez najmniejszego problemu. Nie wiem jakie jeszcze ciężkie rzeczy chcesz wieszać, jak dla mnie wydumany problem
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redbox

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-019
    Posty
    263

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    Szafki kuchenne, bojler 80l wiszą w BK bez najmniejszego problemu. Nie wiem jakie jeszcze ciężkie rzeczy chcesz wieszać, jak dla mnie wydumany problem
    bo wbic kołka w pustaka to tez sztuka. Z doswiadczenia wiem ze jak masz kołka "12" to dziure wiercic 11 i wszystko sie trzyma jak powinno

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony