dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 41
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grzechu2605

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Bojanowo
    Kod pocztowy
    63-940
    Posty
    77

    Smile Projekt zycia: "nasz nowy dom"

    Witam serdecznie!
    Mam na imie Grzegorz i rozpoczynam przygode zwiazana z budowa wlasnego domu. Zabieram sie do tego juz jakis rok. Pierw zaczynam od papierkologii.
    Dzialke juz mam, a w sumie bede mial po tesciach. Wlasnie jestem na etapie zlozenia wniosku o warunki zabudowy. Tak wiec granice przyszlej dzialki na mapce zaznaczone, wniosek wypelniony - poczekamy

    Dzialka: 20m x 50m

    Co do planowanego domu:
    pow. zabudowy 160m2, z poddaszem uzytkowym i garazem dwustanowiskowym.
    Mamy wybrany juz jakis projekt ktory by pasowal na ta dzialke oraz spelnial nazse oczekiwania (pod wzgledem funkcjonalnosci oraz wygladu).

    Moze odrazu male pytanko : mam zamiar isc do architekta w celu adaptacji z wydrukowanym skicem gotowego projektu, ktore mozna latwo znalsc w internecie. Czy to dobry pierwszy krok?

    pozdrawiam serdecznie!
    Grzegorz

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redbox

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-019
    Posty
    263

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzechu2605 Zobacz post
    Witam serdecznie!
    Mam na imie Grzegorz i rozpoczynam przygode zwiazana z budowa wlasnego domu. Zabieram sie do tego juz jakis rok. Pierw zaczynam od papierkologii.
    Dzialke juz mam, a w sumie bede mial po tesciach. Wlasnie jestem na etapie zlozenia wniosku o warunki zabudowy. Tak wiec granice przyszlej dzialki na mapce zaznaczone, wniosek wypelniony - poczekamy

    Dzialka: 20m x 50m

    Co do planowanego domu:
    pow. zabudowy 160m2, z poddaszem uzytkowym i garazem dwustanowiskowym.
    Mamy wybrany juz jakis projekt ktory by pasowal na ta dzialke oraz spelnial nazse oczekiwania (pod wzgledem funkcjonalnosci oraz wygladu).

    Moze odrazu male pytanko : mam zamiar isc do architekta w celu adaptacji z wydrukowanym skicem gotowego projektu, ktore mozna latwo znalsc w internecie. Czy to dobry pierwszy krok?

    pozdrawiam serdecznie!
    Grzegorz
    jak chcesz adaptowac projekt to musisz go miec, sam szkic nie wystraczy no chyba ze architekt zaprojektuje wszystko od poczatku.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grzechu2605

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Bojanowo
    Kod pocztowy
    63-940
    Posty
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał redbox Zobacz post
    jak chcesz adaptowac projekt to musisz go miec, sam szkic nie wystraczy no chyba ze architekt zaprojektuje wszystko od poczatku.
    Tak wlasnie planuje, ten gotowy projekt ma byc tylko punktem odniesienia, ktorym ma sie kierowac. Niewiem tylko czy to ma do konca sens.

    Gotowe projekty sa po okolo 3000-4000zl + adaptacja. Pytanie tylko czy w adaptacje wchodzi takze zmaina polezenia niektorych pomieszczen, itp.?

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redbox

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-019
    Posty
    263

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzechu2605 Zobacz post
    Tak wlasnie planuje, ten gotowy projekt ma byc tylko punktem odniesienia, ktorym ma sie kierowac. Niewiem tylko czy to ma do konca sens.

    Gotowe projekty sa po okolo 3000-4000zl + adaptacja. Pytanie tylko czy w adaptacje wchodzi takze zmaina polezenia niektorych pomieszczen, itp.?
    w adaptacji mozesz zmienic prawie wszystko, kwestia tylko iel za to krzyknie architekt. Jak chcesz bardzo duzo zmieniac to lepiej niech architek sam zrobi projekt od a do z. Jezeli bedzie ogarniety to jeszcze zaoszczedzisz na pozniejszych etapach budowy

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grzechu2605

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Bojanowo
    Kod pocztowy
    63-940
    Posty
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał redbox Zobacz post
    w adaptacji mozesz zmienic prawie wszystko, kwestia tylko iel za to krzyknie architekt. Jak chcesz bardzo duzo zmieniac to lepiej niech architek sam zrobi projekt od a do z. Jezeli bedzie ogarniety to jeszcze zaoszczedzisz na pozniejszych etapach budowy
    super, dzieki za pierwsze wskazowki!
    bede sie w nastepnych dniach informowal na ten temat.

    Moze ktos jeszcze moze mi powiedziec jak wyglada sprawa z projektowaniem instalacji np. ogrzewania, elektrycznej itp.? Czy w tych kwestiach nalezy odezwac sie do projektantow znajacych sie na temacie?, jezeli tak, to trzeba biegac z jedym projektem od architekta do projektanta aby kazdy naniosl na nim swoje "idee"? - dobrze to rozumie?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    architekt zazwyczaj ma własnych branżystów. Projekt, który składasz do Starostwa musi mieć instalacje naniesione, chociażby schematycznie, wiec architekt to wrysowuje w ramach zlecenia wykonania projektu.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grzechu2605

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Bojanowo
    Kod pocztowy
    63-940
    Posty
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    architekt zazwyczaj ma własnych branżystów. Projekt, który składasz do Starostwa musi mieć instalacje naniesione, chociażby schematycznie, wiec architekt to wrysowuje w ramach zlecenia wykonania projektu.
    tak myslalem, lecz czytalem juz aby lepiej podejsc z projektem do projektanta instalacji "wlasnego zaufania" - z ktorym mozna osobiscie omowic pare spraw.

    Inna rzecz to czy jak w skladaniu wniosku o warunki zabudowy bede mial `zaplanowane ogrzewanie gazowe, to to czy bede mogl jednak w pozniejszym terminie wniesc projekt na pozwolenie na budowe domu z ogrzewaniem np. pompa ciepla?

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redbox

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-019
    Posty
    263

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzechu2605 Zobacz post
    tak myslalem, lecz czytalem juz aby lepiej podejsc z projektem do projektanta instalacji "wlasnego zaufania" - z ktorym mozna osobiscie omowic pare spraw.

    Inna rzecz to czy jak w skladaniu wniosku o warunki zabudowy bede mial `zaplanowane ogrzewanie gazowe, to to czy bede mogl jednak w pozniejszym terminie wniesc projekt na pozwolenie na budowe domu z ogrzewaniem np. pompa ciepla?
    instalacje mozesz zmieniac w srodku do woli, nikt tego nie sprawdzi gdzie zrobisz gniazdko. Z instalacji to jedynie instalacja gazowa musi byc z projektem-przynjamniej u mnie bo sprawdzali.
    Wg mnie zmiana systemu ogrzewania to zmiana nie istotna ale musiałbys sie dopytać. Kierownik budowy moze nanaiesc zmiane do dziennika budowy.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grzechu2605

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Bojanowo
    Kod pocztowy
    63-940
    Posty
    77

    Domyślnie

    WItam ponownie,

    Pytanie odnosnie skladania wniosku o warunki zabudowy: Czy wniosek powinna skladac takze zona, jezeli bedziemy obydwoje ubiegac sie o pozwolenie na budowe?
    Na co jeszcze nalezy szczegolnie zwrocic uwage przy wypelnianiu tego wniosku? Powstrzymalem sie na pare dni ze zlozeniem, poniewaz rozmawialem z pewnym architektem co zajmuje sie takze skladaniem wnioskow itp.itd. Zaproponowal mi taka usluge (poniewaz jestem za granica) za ponad 500 PLN hmmmm... za zlozenie wniosku, gdzie sam zorganizowalem juz mapke, zapewnienia gestorow itp.?

    prosze o wasze uwagi.
    Dzieki!
    Grzegorz

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redbox

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-019
    Posty
    263

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzechu2605 Zobacz post
    WItam ponownie,

    Pytanie odnosnie skladania wniosku o warunki zabudowy: Czy wniosek powinna skladac takze zona, jezeli bedziemy obydwoje ubiegac sie o pozwolenie na budowe?
    Na co jeszcze nalezy szczegolnie zwrocic uwage przy wypelnianiu tego wniosku? Powstrzymalem sie na pare dni ze zlozeniem, poniewaz rozmawialem z pewnym architektem co zajmuje sie takze skladaniem wnioskow itp.itd. Zaproponowal mi taka usluge (poniewaz jestem za granica) za ponad 500 PLN hmmmm... za zlozenie wniosku, gdzie sam zorganizowalem juz mapke, zapewnienia gestorow itp.?

    prosze o wasze uwagi.
    Dzieki!
    Grzegorz
    składaj z żona, ewentualnie napiszcie sobie upowaznienie, bo poznije moga sie czepic ze wz jest na jedna osobę. Z tego co wiem to samo złożenie WZ to nie ptoblem, problem moze być jakas wizyta w celu uzupełniania czegoś bo Pan urzednik się upomni.

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grzechu2605

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Bojanowo
    Kod pocztowy
    63-940
    Posty
    77

    Domyślnie

    Witam ponownie,

    warunki juz sa, geodeta dzieli dzialke i niedlugo wysle go na badanie gruntu. Mam tez pierwszy szkic jak by mial wygladac parter oraz pietro.
    Moze ktos ma jakies sugestie, pomysly? dom dla rodziny 5-6 osobowej.
    pozdrawiam!
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	par.jpg
Wyświetleń:	291
Rozmiar:	19,2 KB
ID:	445406
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pietr.jpg
Wyświetleń:	187
Rozmiar:	16,5 KB
ID:	445407

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zamieniłabym miejscami kuchnię i toaletę. Dziś już nikt nie siedzi całe dnie w kuchni i nie podgląda sąsiadów.
    lepiej z kuchni mieć wyjście na taras i podgląd na bawiące się w ogrodzie dzieci.

    Zdecydowanie za mało łazienek na poddaszu.

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grzechu2605

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Bojanowo
    Kod pocztowy
    63-940
    Posty
    77

    Domyślnie

    dzieki za wskazowki! nad dodatkowa mala toaleta tez myslalem. Co do kuchni, tu musze pogadac z zona moim zdaniem tez ladniej by bylo.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    I zrób rekuperację! To nie XIX wiek by robić setkę kominów w domu.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    przykładowo:

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grzechu2605

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Bojanowo
    Kod pocztowy
    63-940
    Posty
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    I zrób rekuperację! To nie XIX wiek by robić setkę kominów w domu.
    rekuperacja jest planowana. to szkic pierwszego projektu.

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grzechu2605

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Bojanowo
    Kod pocztowy
    63-940
    Posty
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    przykładowo:
    super dzieki za przyklad! pozdrawiam!

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grzechu2605

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Bojanowo
    Kod pocztowy
    63-940
    Posty
    77

    Domyślnie

    Mam pytanie odnosnie szerokosci korytarzy na poddaszu. Z tego projektu wynika ze jest tpo 1,4m czy waszym zdaniem nie jest to troche za ciasno?

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie.

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.383

    Domyślnie

    Przeróbka Elfir bardzo dobra. Fajna kuchnia wyszła bez szafek narożnych.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony