dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kelt

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-611
    Posty
    30

    Domyślnie Gruntowanie przed malowaniem - przykre doświadczenia ze świecącymi ścianami

    Dzień dobry,

    Chciałem prosić Państwa o pomoc przy gruntowaniu podłoża pod farbę.

    Swego czasu (to było lata temu) malowałem pokoje w mieszkaniu. Umyłem ściany i zagruntowałem ATLAS UNI-GRUNT. Później na to kładłem farbę Śnieżkę lateksową. Generalnie później ta ściana świeciła się jak psu jajka (duży połysk) i mega mnie to wkurzało.

    W innym starym domu, w którym też już jakieś farby były (nauczony przykrym doświadczeniem) użyłem na umyte ściany "Śnieżka Grunt", a później normalną farbę Śnieżki Lateksowej i wyszło już fajnie (matowo, bez "świecenia")

    Teraz dokańczamy budowę domu, który stał z 10 lat z dachem bez okien. Wprawiliśmy okna, zrobiliśmy tynki cementowo-wapienne (już wyschły), ściany są przetarte z piasku (jeszcze czeka nas mycie/odkurzanie) i chcemy to gruntować.

    "Świecące" ściany w mieszkaniu podejrzewam, że powstały dlatego, że był już wcześniej dobrze zagruntowane i dodanie UNI-Grunta spowodowało to świecenie (może się mylę - tak zgaduję).

    Stąd pytanie czy gruntowanie gruntem polimerowym uniwersalnym ze stajni Śnieżki (link) to dobry pomysł czy raczej użyć samego "Śnieżka Grunt" ?

    Spotkałem się też tu na forum ktoś pisał żeby dać Ceresit CT17 i na to Śnieżkę Grunt i na to farbę.

    Boję się tego efektu świecenia ściany jak linoleum przy użyciu tych gruntów + Śnieżka grunt + farba. Ściana sama w sobie jest raczej chłonna (w sumie to nie wiem jak to inaczej ocenić - pyli się )

    Czy ktoś z Was miał może takie podobne doświadczenia i może coś doradzić?

    Sorry, że tak wszystko "na Śnieżkę" Po prostu jestem zadowolony z ich wyrobów i jest to polski producent.

    Dziękuję

  2. #2
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,
    Wiele zależy od jakości wykonania tynków. Jeżeli po przeszlifowaniu i bardzo dokładnym odpyleniu ściana nadal się pyli, pozostawia na dłoni wyraźny biały nalot to rekomendowałbym najpierw aplikację cienkiej warstwy gruntu polimerowego Śnieżka Acryl-Putz® GU40, a następnie farby podkładowej Śnieżka Grunt. Rozwiązaniem jest również wykonanie testu na niewielkim fragmencie podłoża, aby sprawdzić w ten sposób efekt końcowy i wybrać najbardziej korzystny sposób wykończenia ścian.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony