dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kamil4

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Kod pocztowy
    05-408
    Posty
    63

    Domyślnie projekt DOM W ZIELISTKACH 11 pracownia ARCHON

    Witam,

    Czy ktoś z forumowiczów budował/buduje dom według tego projektu??

    https://www.archon.pl/projekty-domow...m2b223cbdd389b.

    Czy koszty budowy podane na stronie biura projektów archon są realne??

    Mój budżet na budowę domu to 400 000 zł.

    Co można by zmienić w projekcie w celu obniżenia kosztów budowy??.
    Wstępnie myślałem o zastąpieniu dachówki ceramicznej blachodachówką, normalnym ogrzewaniu na poddaszu w miejsce ogrzewania podłogowego i zmniejszeniu okien w sypialniach.

    Pozdrawiam

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Waglik92

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-436
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam
    pierwszym co rzuca się w oczy to kominek można go usunąć koszt komina jest wysoki kominek + zabudowa to tez nie małe pieniądze , wydaje mi się to sensowniejsze niż rezygnacja z okien jeżeli ci się podobają ,a kominek jest raczej ozdobą . Tak jak piszesz duże okna na poddaszu szczególnie otwierane są mało praktyczne i w miarę kosztowne bo wymagają dodatkowej zewnętrznej balustrady . Co do kosztów najlepiej wysłać zapytanie do 2-3 firm i porównać zwykle ceny w projektach są nie aktualne lub zaniżone . Co do budżetu nie napisałeś czy posiadasz już działkę czy nie , a działka budowlana może być sporym wydatkiem zalerzy od miejsca i lokalnych cen

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kamil4

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Kod pocztowy
    05-408
    Posty
    63

    Domyślnie

    Witam,

    Dziękuję za komentarz.

    Z kominkiem to raczej trudna sprawa. Mi nie jest szczególnie potrzebny ale moja druga połówka koniecznie chce go mieć.

    Działkę będę miał od rodziców więc wspomniany budżet obejmuje tylko budowę domu.

    Pozdrawiam

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kamil4

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Kod pocztowy
    05-408
    Posty
    63

    Domyślnie

    Czy ktoś z forumowiczów budował lub buduje dom w zielistkach 11.

    Dostałem jedną ofertę na budowę stanu surowego otwartego, ale bez konstrukcji dachu. Wykonawca chce 45000 zł za robociznę.

    Czy to jest rozsądna cena??

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    schody żelbetowe w cenie?

    wywal sobie portfenetry na poddaszu na rzecz zwykłych okien.

    Jak masz dójkę dzieci, to warto ich sypialnie zrobić z jednej strony domu a sypialnie rodzicielską z drugiej.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kamil4

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Kod pocztowy
    05-408
    Posty
    63

    Domyślnie

    Z tego co zrozumiałem podczas rozmowy telefonicznej to schody są wliczone w cenę.

    Okna na poddaszu zmniejszyłem podczas adaptacji projektu.

    Dziecko mamy jedno ale planujemy drugie. Ta koncepcja z sypialnią rodzicielską oddaloną od sypialni dzieci była przez nas rozważna ale zostawiliśmy oryginalny rozkład pomieszczeń.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja budowałam 7-6 lat temu i wówczas ta cena byłaby bardzo wysoka.
    Teraz nie jest najniższa, ale też masz drogi region.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kamil4

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Kod pocztowy
    05-408
    Posty
    63

    Domyślnie

    Tak mi się wydawało, że cena do najniższych nie należy.

    Za wykonawcą przemawia fakt że 10 lat temu budował dom mojego brata a w zeszłym roku dom mojej cioci i na jakość nikt nie narzeka.

    Zależy mi na kimś sprawdzonym bo mieszkam w Wielkiej Brytanii i osobiście budowy nie będę doglądał.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    duzo ryzykujesz

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kamil4

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Kod pocztowy
    05-408
    Posty
    63

    Domyślnie

    Nie mogę czekać 2-3 lat z rozpoczęciem budowy tyle czasu planuję jeszcze zostać w WB .
    Ceny idą w górę a pieniądze trzymane na rachunku w banku tylko tracą na wartości.
    Moja ciocia budowała zdalnie bo też mieszka w WB i problemów jak do tej pory nie miała.
    Poza tym na miejscu są rodzice i brat więc będzie zawsze ktoś na budowę zaglądał.

  11. #11

    Domyślnie

    Zostaw te portfenetry. To atut tego projektu. Nic tak nie doświetli pokoju jak takie okno. Zabawa na podłodze przy takim oknie to czysta przyjemnośc. Możesz zrobić je nieotwierane przy reku. Cena połowę niższa. A współczynnik około 0.6w/m2k
    Wywal kominek. I tak nie będzie można palić za chwile w całym kraju. Co z tego ze nie uzywasz jak komin ci wychładza dom, swoje kosztuje... zajmuje miejsce. Zamontuj żonie duży bio kominek i bedzie zadowolona.
    Blachodachówka jest OK ale nie wiem czy specjalnie tańsza.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nieotwierane portfenetry na piętrze? I będzie mył z drabiny? I zero szans otwarcia okna w pokoju?

  13. #13

    Domyślnie

    Kwestia tego gdzie mieszka. Raz do roku można umyć. Tak czy siak oszczędności z tego żadne. Dom i jego funkcjonalność dużo stracą na tej zamianie.

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kamil4

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Kod pocztowy
    05-408
    Posty
    63

    Domyślnie

    "Zostaw te portfenetry. To atut tego projektu. Nic tak nie doświetli pokoju jak takie okno. Zabawa na podłodze przy takim oknie to czysta przyjemność. Możesz zrobić je nieotwierane przy reku. Cena połowę niższa. A współczynnik około 0.6w/m2k"

    Z portfenetrów zrezygnowałem na etapie adaptacji projektu. Mi się wydaje, że w sypialni wystarczą normalne okna.

    "Wywal kominek. I tak nie będzie można palić za chwile w całym kraju. Co z tego ze nie używasz jak komin ci wychładza dom, swoje kosztuje... zajmuje miejsce. Zamontuj żonie duży bio kominek i będzie zadowolona"

    Ja bym chętnie z kominka zrezygnował ale moja druga połówka nie chce o tym słyszeć.

    Pozostając w temacie kominów to zastanawiam się nad zastąpieniem ogrzewania gazowego pompą ciepła powietrze woda i ewentualnie rezygnacją z komina odprowadzającego spaliny z kotła gazowego ale jeśli dobrze przeczytałem projekt to ten sam komin pełni też funkcję wentylacyjną i pewnie nie da się z niego zrezygnować bez modyfikowania systemu wentylacyjnego.

  15. #15

    Domyślnie

    Inne świetło jest z portfenetry ale jak tam chcesz.

    Zrezygnuj z wentylacji grawitacyjnej i załóż najtańszą rekuperacje. To jednak jest spore udogodnienie. Brak wilgoci to luksus. . Zrezygnowałbyś z kominka to miałbyś na dachu zero kominów. Nowocześnie Rurke z gazu możesz wyprowadzić przez ścianę do 22kW mocy kotła. pewnie kupisz najmniejszy z możliwych. Pompa wyjdzie jednak drożej. Jak dobrze zaizolujesz dom to w cenie pompy masz panele na dach i ogrzewanie elektryczne. Masz sporo możliwosci.
    Podłogówkę rób w całym domu. koszt bez różnicy z grzejnikami. Jeden mały rozdzielacz i 300m rurki na pietrze.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    gdyby miał w sypialni nieotwierane portfenetry to musiałby klime zakładać, bo by nie wysiedział latem. rekuperacja nie pomoże.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony