dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    aanneekk

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Kod pocztowy
    26-804
    Posty
    9

    Domyślnie Pomoc w Ustawieniu Kotła Defro Komfort PLUS20 + Pompa Grundfos ups 25-60 180

    Witam zainteresowanych
    Szukam pomocy w ustawieniu pieca Piec/kocioł C.O. to .Defro Komfort PLUS20 + Pompa Grundfos ups 25-60 180 Sterownik OPTI zPID, Dom 200m2 Problem mam w tym,że piec obsługuje Teściowa, ale krew mnie zalewa jej sposob palenia, nie daje mi dojść do pieca, ja kupuje opał (drewno), a ona pali, bo to jej piec pali na otwartych drzwiczkach, bo jest ciąg. takie ma wytłumaczenie, ja mieszkałem całe życie w bloku, dlatego potrzebuje eksperta, aby to ustawić oraz poznać najlepszy sposób palenia, Lepiej palić welem czy drzewem, jeśli drzewem to suchym czy mieszać z mokrym? Czytałem o paleniu z góry czy to ma sens, jakie temperatury ustawić? Jak jej nie było ustawiłem na 55st i używałem sterownika i wydawało mi się, że drzewo szybko się wypaliło? Proszę o wskazówki i pomoc. Z góry dziekuję

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    gersik

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Węgiel i palenie od góry.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie ten dział.
    Drewno ma być suche wysezonowane.Liściaste to minimum 2 lata, iglaki 3 lata.
    Drewno ma się spalić, nie można zamykać dopływu powietrza.
    Od góry bez dmuchawy.
    Są odpowiednie tematy w dziale z kotłami na paliwo stałe.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony