dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Gładzie gipsowe a gipsy szpachlowe - zamieszanie

    Robię sam remont sypialni, na ścianach była nietrzymająca się farba. Którą zdzierałem do tynku szpachelką lub szlifierką, a że tynk stary to miejscami też słabo trzymał więc zrobiło się sporo nierówności (do 5mm miejscami). Po zagruntowaniu chcę to wyrównać. No i tu się zaczyna mój problem, wyczytałem że gładź gipsowa a gips szpachlowy to nie to samo a jeszcze co innego to gips budowlany. Po wyczytaniu artykułów wywnioskowałem że potrzebuję gipsu szpachlowego który wstępnie wyrówna a potem na to położyć gładź gipsową. Tylko że problem mam w sklepie bo producenci tak nazywają swoje produkty że nie mogę dojść co do czego: gładź szpachlowa, masa szpachlowa, gładź tynkowa. A etykiety i opisy są mylące bo często na produktach w nazwie szpachlowy opis jest jak do wykończeniowej gładzi gipsowej. Proszę o pomoc w wyborze konkretnego produktu który najlepiej będzie pasował. Najlepiej jeśli byłby gotowy w wiadrze, ale jeśli lepszy jest sypki to bym wziął sypki. Tylko który?

  2. #2
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,
    W pierwszej kolejności należy dokładnie oczyścić podłoże, odpylić i zagruntować gruntem Śnieżka Acryl-Putz® GU40. Do uzupełniania ubytków oraz całościowego wygładzania ścian rekomenduje gładź 2w1 Śnieżka Acryl-Putz® ST10 Start. Gładź jest łatwa w przygotowaniu oraz aplikacji (można ją aplikować w dowolnej grubości), charakteryzuje się długim czasem obróbki oraz plastycznością. Tworzy równą, gładką i śnieżnobiałą powierzchnię, która się nie rozwarstwia i jest lekka w szlifowaniu. Po wykonaniu szlifowania ściany ponownie trzeba odpylić i zagruntować przed malowaniem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony