dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grzechu2605

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Bojanowo
    Kod pocztowy
    63-940
    Posty
    77

    Post zapłaty, zaliczki itp dla usługodawców

    Witam, jakoże jestem nowy forum a także nowicjusz w kwestii budowy domu, pragen was zapytać (doświadczonych budowniczych) jak to u was wyglądało z zaliczkami, zaplatami itp. za np. murarzy, dekarzy itp... jak to sie u was zwykle odbywalo? jakies rady, uwagi?

    pozdrawiam!
    Grzegorz

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.345

    Domyślnie

    U mnie przez całą budowę nikt nie chciał zaliczek, te czasy już raczej minęły. Fachowcy nie martwią się że ktoś sie wycofa bo nawet jeśli to mają masę chętnych na ich miejsce. Zaliczka to tez dla nich zobowiązanie bo jak sami nie bedą mogli przyjsc w danym terminie to będzie zgrzyt. Jak ktoś w obecnych czasach upiera się o zaliczkę bo znaczy że raczej nie ma czystych intencji.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    U mnie przez całą budowę nikt nie chciał zaliczek
    Jaki sprzedawca okien?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.345

    Domyślnie

    Daj spokoj, mowa o uslugodawcach a nie sprzedawcach materiału.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    Daj spokoj, mowa o uslugodawcach a nie sprzedawcach materiału.
    Kupowałeś sam materiał i płacileś 23% VAT? Wszyscy kupują usługę (z materiałem) i płacą 8%.

    Edyta. Z materiałów, to poza zakupami przez net, gdzie płaciłem z góry, chyba tylko za beton dwa razy zapłaciłem zaliczkę
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 25-10-2019 o 07:53

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.345

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Kupowałeś sam materiał i płacileś 23% VAT? Wszyscy kupują usługę (z materiałem) i płacą 8%.
    Trolujesz strasznie. Autor ewindentnie pytał o usługi a nie materiały budowlane. Nikt nie zrobi okien na wymiar bez zaliczki. Co za glupie przykłady.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzechu2605 Zobacz post
    Witam, jakoże jestem nowy forum a także nowicjusz w kwestii budowy domu, pragen was zapytać (doświadczonych budowniczych) jak to u was wyglądało z zaliczkami, zaplatami itp. za np. murarzy, dekarzy itp... jak to sie u was zwykle odbywalo? jakies rady, uwagi?

    pozdrawiam!
    Grzegorz
    Przy zamawianiu okien trzeba było wpłacić zaliczkę (im większa zaliczka tym większy rabat), ekipa od WM jak się pojawiła na budowie wzięła zaliczkę - koszt materiałów. Za pozostałe usługi płaciłem całość po wykonaniu.

  8. #8

    Domyślnie

    Ja przy tynkach zawsze biorę zaliczkę na materiał. W dniu w którym materiał pojawia się na budowie.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Kupowałeś sam materiał i płacileś 23% VAT? Wszyscy kupują usługę (z materiałem) i płacą 8%.

    Edyta. Z materiałów, to poza zakupami przez net, gdzie płaciłem z góry, chyba tylko za beton dwa razy zapłaciłem zaliczkę
    Ciekawe jak kupisz bloczki i masę innych materiałów, które są potrzebne by ekipa którą zatrudniasz wybudowała dom. Jak nie masz możliwości kupienia na firmę, to chyba tylko beton można wziąć z usługą. No i na fotowoltaike jest 8% vatu. Wiec nie wiem o jakich wszystkich mówisz, chyba wszystkich mających możliwość wzięcia materiałów na firmę

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redbox

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-019
    Posty
    263

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szlaku Zobacz post
    Ciekawe jak kupisz bloczki i masę innych materiałów, które są potrzebne by ekipa którą zatrudniasz wybudowała dom. Jak nie masz możliwości kupienia na firmę, to chyba tylko beton można wziąć z usługą. No i na fotowoltaike jest 8% vatu. Wiec nie wiem o jakich wszystkich mówisz, chyba wszystkich mających możliwość wzięcia materiałów na firmę
    wszystkich ktorzy kreća biznesy z hurtowniami materiałów

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szlaku Zobacz post
    Wiec nie wiem o jakich wszystkich mówisz, chyba wszystkich mających możliwość wzięcia materiałów na firmę
    Jak nie doczytałeś, to mowa była o oknach. Kupowałeś bez montażu?
    Z grubszych rzeczy to tak samo (usługa z materiałem) miałem zrobiny dach, elewację, hydraulikę, elektrykę (no prawie), kostkę, ogrodzenie z automatyką.

  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie

    Z mojego doświadczenia to jeżeli ktoś nie chciał podpisać umowy z zawartą ceną za ile , w jakim terminie + zadatkiem jeżeli była to usługa z materiałem to nie chciałem nawet patrzeć na takiego kogoś. Na samym początku ktoś wpadł i coś mi wycenił, dogadaliśmy się , umowy brak bo gość nie chciał papieru a ja mu uwierzyłem. Finał taki,że ja czekałem bo słowo jest słowo,a on złapał lepiej płatną usługę i mi podziękował bo jak to powiedział nic nas nie łączy.....istne frajerstwo i przedszkole . Tak więc umowa to podstawa i słowa ,,się dogadamy" unikać bo nigdy się nie dogadacie.

  13. #13

    Domyślnie

    kiedyś jeden z wykonawców odpowiedział mi dlaczego tak chętnie biorą zaliczki.
    Jak inwestor zapłaci zaliczkę, to jest mniej awanturny, jak zostaje mu na koniec 20% to nie kombinuje płaci, a jak cała kasa jest na koniec, to często ( pewnej części inwestorów kończy się kasa), szuka dziury w całym, aby jak najwięcej uszczknąć, bo jest większa pokusa na oszczędność np 20 czy 30%.
    Czasem trzeba coś robić...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony