dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Odkurzacz centralny a praca "pod górę"

    Cześć.
    Buduję dom szkieletowy ok 150 m2, do tego garaż 40m2 i w końcu żona przekonała mnie na odkurzacz centralny.

    By jak najmniej ingerować w szkielet wymyśliłem sobie, że pociągnę instalację w stropie parteru pomiędzy belkami.
    Będzie to wyglądać mniej więcej tak jak na rysunku poniżej (znalezione w internecie, ale oddaje sytuację):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ODKURZACZ-CENTRALNY-MONTAZ-INSTALACJI-MAZOWIECKIE.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	20,8 KB
ID:	436349

    Na przekroju mojego domu wygląda to tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	odkurzacz.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	20,6 KB
ID:	436367

    Przy szufelkach byłoby jeszcze kilka kolanek pod szafką, by doprowadzić to w dobrym miejscu.

    Wystarczą mi dwa gniazda, jedno na piętrze, drugie na parterze. 9m wąż będzie je ogarniał, a wąż 10,5 m będzie już bardzo wygodny. Do tego dojdą dwie szufelki.
    Wiem, że wyciąg "pod górkę" jest rozwiązaniem gorszym niż w podłodze. Moje pytanie brzmi czy jest to rozwiązanie kompletnie złe, czy akceptowalne. Czy z tak poprowadzonej instalacji będę zadowolony? Wiem ,że będę musiał zastosować syfony itp.


    ALTERNATYWA:
    Mogę odkurzacz centralny umieścić w przestrzeni pod schodami, a dokładniej pod podestem półpiętra.
    Zaletą tego rozwiązania jest bliskość wszystkich gniazdek. Do najdalszego gniazdka na piętrze będzie raptem 5,5 metra. do szufelek będzie po 1,5 m.
    Minusy: to przestrzeń. Jest tam 1,5 metra wysokości, czyli wymiana worka będzie bardzo uciążliwa. w dodatku licząc przestrzenie zalecane dla odkurzaczy z góry i z dołu urządzenie wejdzie na styk.

    Proszę o radę co robić w takiej sytuacji.
    Ostatnio edytowane przez Okocz ; 25-10-2019 o 12:51

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Mam tak zamontowaną instalację u siebie i ciągnie jak wariat,nie widzę żadnych przeciwskazań.Odkurzacz pod schodami niezabudowanymi będzie dość głośny.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  3. #3
    Banned
    Dyson8

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    Niestkowo
    Kod pocztowy
    76-270
    Posty
    1

    Domyślnie

    Findbestvacuums provide the best cleaning services and Findbestvacuums has the best professional team who carefully reviews the best vacuums and ranks them as per their quality and output performance. You can get an honest review of Dyson DC65 Animal Ball Multi Floor Upright Vacuum Review 2021 thanks

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony