dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie (Nie)potrzebna belka

    Dzień dobry! Po pierwsze chciałam się przywitać, bo to mój pierwszy post na forum i od razu pierwszy temat. Od paru lat męczymy temat remontu starego domu. Po wielu wzlotach i upadkach zostało nam do ogarnięcia pół strychu. I teraz pojawił się mały problem - belka zaznaczona na zdjęciu (nie patrzcie proszę na syf). Ta ścianka w paski jest tylko cienką płytą oddzielającą ta część strychu od reszty, i ona będzie rozebrana. Jak widać, ta skosna belka wypada nam dokładnie w miejscu, gdzie ma być przejście...Chciałabym ją wywalić, i na moje amatorskie oko wydaje się to możliwe, bo chyba najważniejszy jest jednak ten pionowy słup. Dobrze myślę? Można ją bezpiecznie usunąć? Ewentualnie przestawić lub wzmocnić jakoś tą pionową? Ślicznie proszę o porady i pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Nie można. Ona trzyma ścianę kolankową. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.778

    Domyślnie

    Potwierdzam. Nie można "wywalić".
    Można coś pokombinować ale to wymaga ogarnięcia całej konstrukcji dachu i stropów domu.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #4

    Domyślnie

    O rany!!! No to mnie teraz Panowie załamaliście Tam się nie da zrobić inaczej wejścia, jak tylko właśnie w miejscu tej belki, co za dramat Byłam przekonana, że to nie jest aż tak ważna belka (że będzie ją można przesunąć, przerobić czy coś), bo jest jedyna w całej wewnętrznej konstrukcji dachu (są takie tylko przy ścianach szczytowych) i do tego nie jest po środku tylko jakby na 1/3 długości domu...ehh to pozostaje mi tylko czekać na fachowców i liczyć że jakimś cudem coś wymyślą Dzięki za odpowiedzi!

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Tego nie mogą wymyślić "fachowcy". To może zrobić tyko konstruktor. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony