dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Domyślnie (Nie)potrzebna belka

Dzień dobry! Po pierwsze chciałam się przywitać, bo to mój pierwszy post na forum i od razu pierwszy temat. Od paru lat męczymy temat remontu starego domu. Po wielu wzlotach i upadkach zostało nam do ogarnięcia pół strychu. I teraz pojawił się mały problem - belka zaznaczona na zdjęciu (nie patrzcie proszę na syf). Ta ścianka w paski jest tylko cienką płytą oddzielającą ta część strychu od reszty, i ona będzie rozebrana. Jak widać, ta skosna belka wypada nam dokładnie w miejscu, gdzie ma być przejście...Chciałabym ją wywalić, i na moje amatorskie oko wydaje się to możliwe, bo chyba najważniejszy jest jednak ten pionowy słup. Dobrze myślę? Można ją bezpiecznie usunąć? Ewentualnie przestawić lub wzmocnić jakoś tą pionową? Ślicznie proszę o porady i pozdrawiam

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie

Domyślnie

Nie można. Ona trzyma ścianę kolankową. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: aw.witand@gmail.com

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    d7d

Domyślnie

Potwierdzam. Nie można "wywalić".
    Można coś pokombinować ale to wymaga ogarnięcia całej konstrukcji dachu i stropów domu.

Dlaczego wykształceni i inteligentni wierzą w pseudonaukowe bzdury i teorie spiskowe ?
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    ... człowiek racjonalny, rozsądny, inteligentny jest w stanie z przekonaniem gadać albo nawet robić kompletne bzdury ...
    dr hab. Andrzej Dragan

Domyślnie

O rany!!! No to mnie teraz Panowie załamaliście Tam się nie da zrobić inaczej wejścia, jak tylko właśnie w miejscu tej belki, co za dramat Byłam przekonana, że to nie jest aż tak ważna belka (że będzie ją można przesunąć, przerobić czy coś), bo jest jedyna w całej wewnętrznej konstrukcji dachu (są takie tylko przy ścianach szczytowych) i do tego nie jest po środku tylko jakby na 1/3 długości domu...ehh to pozostaje mi tylko czekać na fachowców i liczyć że jakimś cudem coś wymyślą Dzięki za odpowiedzi!

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie

Domyślnie

Tego nie mogą wymyślić "fachowcy". To może zrobić tyko konstruktor. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: aw.witand@gmail.com

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia