dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Wyłącznik różnicowoprądowy z członem nadprądowym

    Witam,

    Mam taki problem:
    Posiadam obecnie dwa obwody oświetlenia (parter i piętro), zabezpieczone są z osobna S-ką B10. Wszystkie obwody w domu (oprócz wspominanych oświetlenia) są zabezpieczone także przez RCD (3 sztuki).

    Mam zamiar ze względu iż zastosowałem moduły "inteligentnego domu" + zasilacze do-puszkowe zabezpieczyć obwody oświetlenia także przez RCD, tylko już nie mam fizycznie miejsca aby je tam zamontować, tak więc ma (wg. mnie) takie opcje:

    1. Podpiąć obwody oświetlenia pod jedną różnicówkę (np. gniazdek).
    2. Zamienić B10 na moduł zintegrowany: "Wyłącznik różnicowoprądowy z członem nadprądowym KZS-2M B 10/0,03A, AC".
    3. Zamienić (każdą z osobna S-kę) B10 na moduł zintegrowany tylko jedno polowy firmy Bemko (innej firmy nie znalazłem).

    Przychylam się najbardziej do opcji 2, tylko wtedy tracę to iż obecnie jeden obwód jest na fazie 1 a drugi na fazie 2, proszę o poradę.
    Ostatnio edytowane przez 3rav ; 25-10-2019 o 10:18

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał 3rav
    Mam zamiar ze względu iż zastosowałem moduły "inteligentnego domu" + zasilacze do-puszkowe zabezpieczyć obwody oświetlenia także przez RCD,
    Tylko ... po co?
    Co innego, gdy jest to obwód oświetlenia łazienki.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  3. #3

    Domyślnie

    W jednym obwodzie występuje oświetlenie łazienki w drugim oświetlenie WC, każdy z tych obwodów zasila także rolety zewnętrzne. Ostatnio miałem taki przypadek iż zasilacz impulsowy (nie tani) zaczął się jarać (obstawiam że był fabrycznie uszkodzony, gdyż zaraz po zamontowaniu to się zaczęło dziać) różnicówka w przypadku pożaru raczej by zadziałała.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Piszesz że masz 3 RCD, pewnie po jednej na fazę. Możesz przecież podłączyć jeden obwód do RCD1 a drugi do RCD2, nic nie trzeba przebudowywać nic dokładać, wszystko pozostaje w tym samym miejscu tylko trzeba zmienić połączenia. No i pamiętaj że trzeba wyłuskać N-y obwodów i je podłączyć we właściwe miejsce.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  5. #5

    Domyślnie

    Jednakże wolałbym mieć rozdzielenie pomiędzy obwodami zasilającymi gniazdka a obwodami oświetlenia.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie

    Odnośnie punktu 3 - Bemko nie jest firmą markową. Polecam aparat Siemens 5SV1 Sentron - też ma 1 moduł.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał domsat Zobacz post
    Odnośnie punktu 3 - Bemko nie jest firmą markową. Polecam aparat Siemens 5SV1 Sentron - też ma 1 moduł.
    Dzięki za informację.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony