dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie Izolacja dachu skośnego / poddasza styropianem

    Cześć,

    Szukam literatury związanej z ociepleniem poddasza styropianem (jako alternatywy dla wełny, piany PUR/PIR czy celulozy) uwzględniającej wytyczne wykonawcze.
    Czy ktoś z Was spotkał się już może z tym tematem i mógłby podrzucić jakieś pozycje literaturowe lub link albo może się podzielić swoimi doświadczeniami?

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi Ci o ocieplanie między krokwiami, to Mysław tak u siebie robił.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Brunoxp

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-018
    Posty
    154

    Domyślnie

    Ja też tak zrobiłem: 35cm grafitowego czyli 15cm pomiędzy krokwiami(wiązary) + 20cm na to. Dwa miesiące ciężkiej pracy popołudniami razem z żoną, cięcie drutem oporowym, chyba ze 100 pianek poszło na klejenie i wypełnianie szczelin, syf, posklejane włosy, ubrania itp- jednym słowem nie chciałbym już w życiu tego robić i mam nadzieje że nie będę musiał.
    Na zdjęciu klejenie drugiej warstwy przez małżonkę
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20171028_151907.jpg
Wyświetleń:	147
Rozmiar:	91,2 KB
ID:	436683

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Dzięki!
    Ze zdjęć wygląda na kawał dobrej roboty (no i środki ochrony indywidualnej dla włosów wdrożone).
    Używałeś dedykowanego styropianu z nacięciami, które powodują, że styropian jest "rozprężny"?

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Brunoxp

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-018
    Posty
    154

    Domyślnie

    Cytat Napisał Regius Zobacz post
    Dzięki!
    Ze zdjęć wygląda na kawał dobrej roboty (no i środki ochrony indywidualnej dla włosów wdrożone).
    Używałeś dedykowanego styropianu z nacięciami, które powodują, że styropian jest "rozprężny"?
    Wiem o jaki ci chodzi ale nie - użyliśmy tradycyjnego. Metodą prób i błędów doszliśmy do odpowiedniego rozmiaru który dało się wcisnąć za każdym razem- jakkolwiek to zabrzmiało

  6. #6

    Domyślnie

    Też mam ocieplone poddasze styropianem.
    15 cm. białego między krokwie, na wcisk plus piana oraz 15 cm. szarego pod krokwie na piankę plus kołki do krokwi.

    Na to klej, siatka, klej i czeka na gładź plus malowanie.
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Też mam ocieplone poddasze styropianem.
    15 cm. białego między krokwie, na wcisk plus piana oraz 15 cm. szarego pod krokwie na piankę plus kołki do krokwi.

    Na to klej, siatka, klej i czeka na gładź plus malowanie.
    Dzięki za informacje. Z tego co kojarzę ze "Staśdziennika", to masz pełne deskowanie. Ile jaką szerokość szczeliny wentylacyjnej zostawiłeś pomiędzy deskowaniem a styro?
    Trochę boję się, że przy siatce i kleju może mi wyjść krzywo i zastanawiam się jednak nad suchą zabudową.

  8. #8

    Domyślnie

    5 cm. Krokwie 20 cm., styro 15,
    Pierwsza warstwa to biały elewacyjny styro (coby wykluczyć ewentualne kłopoty z przegrzewaniem), druga to szary.

    Owszem, może wyjść trochę krzywo. Punktem zapalnym jest tarowanie styro, ważne są płaszczyzny.
    Ja nie znoszę KG,, a do tego koszty. Za robociznę styro (2 warstwy) + klej - siatka - klej zapłaciłem 35 zł. Jak dojdzie do tego nawet gładź za 20 zł. to i tak zdecydowanie taniej aniżeli robocizna suchej zabudowy (wiem, że Ty robisz sam, ale dla mnie było to ważne).

    Jak chcesz "pogadać" z kimś kto tak ma od wielu lat i jest zadowolony, to służę uprzejmie adresem...

    https://forum.muratordom.pl/member.php?89172-Tomi78__

    Teraz buduje dom nr 2, ale w pierwszym ma poddasze w styro.

    powodzonka
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    ProStaś, Wielkie Dzięki!
    Przejrzałem sobie dziennik Tomiego i bardzo spodobało mi się jego rozwiązanie z otynkowaniem styropianu. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale wygląda na to, że na warstwę zbrojoną poszedł po prostu tynk z agregatu - dla mnie bajka (myślałem, że tylko cienkowarstwowy można położyć z uwagi na ciężar, a tam poszedł gipsowy).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony