dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    len123456

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-002
    Posty
    25

    Unhappy Przerobienie Pola Ornego na Działkę Budowlana

    Witam Wszystkich serdecznie.
    Borykam się z takim problemem od 3 lat,mianowicie złożyłem w 2016 roku Wniosek do Urzędu Gminy w mojej miejscowości o przekształcenie pola ornego 0,30 ha na Działkę Budowlaną i do dzisiejszego dnia nie dokonałem tego przerobienia.
    Stosując Wniosek do Urzędu Gminy o przekształcenie pola ornego na działkę budowlaną uzasadniałem się tym,iż w przyszłości bedę tam się budował.

    W 2016 roku dostałem odpowiedź z Urzędu Gimy cytuję:
    '' Z chwilą przystąpienie Gminy do prac urbanistycznych związanych ze
    zmianą
    miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wniosek będzie
    ponownie rozpatrywany''

    Od 2019 roku jest cisza- gdy moja kobieta poszła do Wójta który przyjmuje petentów raz w tygodniu,''Wójt twierdzi,że są limity na budynki mieszkalne i usługi i kazał w przyszłym roku przyjść''.

    Mojej znajomej znajoma doradziła mi,że jeśli się chce wybudować nie trzeba przekształcać.
    Mówiła,że wystarczy złożyć wniosek o wydanje warunkow zabudowy, albo o miejscowy plan i budować.
    I,że można podzielic i sprzedać z planem albo warunkami.

    Zwracam się do Państwa z wielką prośbą o pomoc co w takim momencie mam robić,aby zostało to przerobione na działkę budowlaną?

    Z góry dziękuję oraz Pozdrawiam serdecznie,Jan.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Przerabia się cukier na zacier według receptury 1410. Niektórzy w szkole przerabiają lektury.
    Działkę rolną przekształca się na budowlaną, o ile jest to dopuszczalne.
    Zaś do wójta nie chodzi się jak do sklepu po bułki, do wójta wysyła sie wniosek o wydanie Warunków Zabudowy.
    Co potem nastąpi zależy od otrzymanej odpowiedzi.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    len123456

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-002
    Posty
    25

    Domyślnie

    Proszę Panią proszę się nie mądrować bo wysłaliśmy do wójta Wniosek o przekształcenie i odpowiedział to co napisał na wstępie nawet nie umie Pani przeczytać ze zrozumieniem, cytuję to jest odpowiedź wójta '' Z chwilą przystąpienia Gminy do prac urbanistycznych związanych ze
    zmianą
    miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wniosek będzie ponownie rozpatrywany''


    I co jeśli napiszę o te wydanie Warunków Zabudowy? Czy jeśli wystąpie o te Warunki Zabudowy to czy jest większa szansa na przekształcenie tego w działkę budowlaną?

    I niech pani nie gada,że się nie chodzi bo wójt przyjmuje raz w tygodniu,a odpowiedź z wniosku wójta Pani napisałem na wstępnie jak byk tylko,że widzę z czytaniem u Pani jest kiepsko.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Cytat Napisał len123456 Zobacz post
    Mojej znajomej znajoma doradziła mi,że jeśli się chce wybudować nie trzeba przekształcać.
    Mówiła,że wystarczy złożyć wniosek o wydanje warunkow zabudowy, albo o miejscowy plan i budować.
    I,że można podzielic i sprzedać z planem albo warunkami.
    .
    Przeczytaj ze zrozumieniem tekstu to co napisałeś.
    Czy moja rada jest sprzeczna z radą znajomej znajomej?

    Co to znaczy : moja kobieta?
    Kupiłeś ją na aukcji?
    Na przykład tu:
    https://demotywatory.pl/4852130/Znalezione-w-sieci

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    len123456

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-002
    Posty
    25

    Domyślnie

    Kobieto albo odpisujesz kulturalnie albo nie wypowiadaj sie..czy wszyscy na dolnym slasku to takie kmioty ?

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    len123456

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-002
    Posty
    25

    Domyślnie

    cos z glowa masz ewidentnie nie tak

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Tak i w powiatowym mieście na drugą literę o tym dobrze wiedzą. Co niekulturalnego znalazłeś w moim poście? W twoim był widoczny męski szowinizm

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    len123456

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-002
    Posty
    25

    Domyślnie

    Pomoż mi ....co mam zrobić w takim stanie gdzie dostałem w 2016 roku odpowiedź od urzędu gminy cytuję. : '''' Z chwilą przystąpienie Gminy do prac urbanistycznych związanych ze
    zmianą
    miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wniosek będzie
    ponownie rozpatrywany''

    a od trech lat jest cisza- gdy ktoś ode mnie poszedł do Wójta który przyjmuje petentów raz w tygodniu,''Wójt twierdzi,że są limity na budynki mieszkalne i usługi i kazał w przyszłym roku przyjść''.

    Co w takiej sytuacji mam zrobić,zalecasz aby wystąpić o Warunki Zabudowy,lecz co nam dadzą te Warunki Zabudowy-czy to przyśpieszy proces przekształcenia pola ornego na działkę budowlaną ?

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Z opisu wygląda, że jest MPZP i wtedy WZ się nie wydaje. Jeżeli w nim działka jest rolna, to nie przeskoczysz tego. Uruchomienie procedury zmiany MPZP leży w gestii rady gminy i szanse na to są mizerne przy jednoosobowym nacisku. Ładnych kilka lat walczyliśmy sporą grupą o zmianę MPZP. Ja nie doczekałem - kupiłem inną działkę.

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    len123456

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-002
    Posty
    25

    Domyślnie

    Kaizen dziękuje za pomoc i odpowiedź napisz co Ty mi radzisz ?
    Trzeba czekać na decyzję Urzędu Gminy ?
    Jest Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego.W nim jest działka rolna o wielkości 0,30 ha.Działka jest usadowiona za domem dobre kilkanaście metrów.
    Napisz mi jeszcze z tymi szansami z jednoosobowym naciskiem,kogo można poprosić o pomoc aby móc to przerobić ???
    Wiem,że to jest dużo zachodu z tym przekwalifikowaniem,a najwięcej urzędnicy blokują to.
    Serdecznie dziękuję za pomoc odpisz.

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    Niestety szanse na zmianę MPZP są mizerne, chyba że trafisz na czas, kiedy będzie prowadzona aktualizacja. Ale tak możesz czekać i 15 lat.
    Projekt TK44 piętrowy, 153m2 pow. użytk., pow. netto 182 m2; ściany Porotherm, Polstyr 15cm 0,38; podłoga EPS100 17cm 0,38; strych Isover 0,41 30cm; dachówka Roben; kocioł Buderus GB072 14kW + RC300 + pogodówka + termostaty Salus + głowice Salus, Galmet 140l.

  12. #12

    Domyślnie

    Moja działka nie miała mpzp, wz nie dostałem, więc prywatnie uchwalono studium dla mojej działki A następnie mpzp. Czas to 18 miesięcy, koszt 13,5 tyś zl. Zorientuj się kto jest w gminie planista i może też Ci zmienią mpzp. Będzie to pewnie kosztować i trwać, ale może warto?

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    len123456

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-002
    Posty
    25

    Domyślnie

    Stos dziękuje Ci bardzo za odpowiedź a pershing mam pytanie u Ciebie nie bylo Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego i co to znaczy,że prywatnie uchwalono studium dla Twojej działki czy mógł byś to opisać jak to wyglądało ?
    Aaa czyli mam się w Gminie dowiedzieć kto jest Planistą tam okej. Pozdrawiam Was serdecznie

  14. #14

    Domyślnie

    Gmina uchwała studium i mpzp raz na kilka/ kilkanaście lat. Planistka robiła mi to prywatnie tylko dla mojej działki.

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    len123456

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-002
    Posty
    25

    Domyślnie

    Pershing mógł byś podać cennik ile Planistka zrobiła to dla Twojej działki ? I miałeś już poprzez Planistkę uchwałę mpzp ? I to trzeba było by się z nia skontaktować osobiście wtedy żeby dla nas tak zrobiła ? czy trzeba też pisać wniosek do urzędu gminy o to oraz się z nia skontaktować osobiście ?
    Dziekuje Ci serdecznie za pomoc Pozdrawiam serdecznie

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    len123456

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-002
    Posty
    25

    Domyślnie

    Pershing odpisz jak możesz

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    len123456

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-002
    Posty
    25

    Domyślnie

    Pershing odpisz prosze

  18. #18

    Domyślnie

    Sorry że tak późno odpisuje ale nie miałem czasu na przeglądanie forum. Do planistki dali mi numer w gminie, z nią się kontaktowalem tylko telefonicznie. Umowy podpisywalem poprzez poczte. Podpisalem dwie umowy na zmianę studium koszt 6 tyś A potem uchwalenie mpzp 7,5 tyś. Czyli razem 13,5tys.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony