dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Druga siatka po roku

    Cześć,
    Potrzebuję porady. Mam ocieplony dom (styropian grafit 20 cm przyklejony na placki i dookoła w obwodzie -> klej -> siatka 180 - > klej). Teraz przyszła pora na elewację. Jako tynk idzie dryvit, natomiast na narożnikach domu będzie imitacja kamienia (cementowe odlewy). Aby wzmocnić narożniki chciałem zastosować drugą warstwę siatki zbrojonej (metalowa). I tu mam pytanie. Czy mogę dać klej na naroznikah, następnie zatopić w nim siatkę i ponownie klej aby było to wszystko wzmocnione? Narożniki są kołkowane i będą dodatkowo kołkowane z metalowym trzpieniem aby usztywnić konstrukcję. Chodzi o to czy klej i druga warstwa siatki będą dobrze się trzymały do już istaniacego kleju z siatką? Od ocieplenia budynku minął rok.

    Dzięki za wszelkie rady.

    Szolen

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Prawdziwe kamienie za bardzo obciążą elewację. Imitację kamienia daj ze styropianu. Uncle Google --> imitacja kamienia na ścianę zewnętrzną --> klick

  3. #3

    Domyślnie

    Klej i siatka powinny trzymać się dobrze,ale jak dasz za dużo kamienia to trudno przewidzieć jak zachowa się styropian przyklejany do ściany,bo obciążenia będą duże.Trzeba narożniki dość głęboko zakotwić prętami w murze...kołki mogą nie wystarczyć.

  4. #4

    Domyślnie

    Mam już imitację kamienia. Jest dużo lżejsza niż kamień naturalny choć jest z odlewu cementowego. Styropian będzie dodatkowo kotwiony za pośrednictwem kołków z metalowym trzpieniem ( wewnętrzny trzpień przez całą długość kotwy). Bardziej chodzi o to czy dodatkowa siatka i klej będą dobrze się trzymać już istniejącej i właściwie kiedy można zacząć przyklejać imitację kamienia (po jakim czasie dodatkowa siatka z klejem zachowa swoją pełna trwałość tj. wyschnie).

    Dzięki za zainteresowanie,

    Szolen

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Widziałem budynek który boniowanie, wykończenie okien i drzwi po ociepleniu miał naklejone z formatek styropianowych + farba. Ładnie to wyglądało, lecz nie znalazłem w necie fotek obiektu. Od ciebie trochę daleko...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony