dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Lakierobejca bezbarwna - Bondex czy Altax?Polecacie?

    Witam, muszę zabezpieczyć drewniane słupy tarasowe przed wilgocią,grzybami i UV. Mam już położony impregnat a teraz czas na lakierobejcę. Chciałabym pomalować w kolorze bezbarwnym, bo nie chce zmieniać koloru słupów (sosna). Czy ktoś z Państwa używał może produktów z tych dwóch firm i podzieliłby się spostrzeżeniami? W sklepach mówią, że impregnat bezbarwny niestety nie chroni drzewa przed UV ale czy lakierobejca bezbarwna będzie już chronić czy raczej nie, mimo opisów producenta, że tak?

    Zastanawiam się nad tymi produktami:
    1. Lakierobejca do drewna SATIN FINISH Bezbarwny BONDEX lub
    2. LAKIEROBEJCA ELEWACYJNA UV ALTAX BEZBARWNA z woskiem (na opakowaniu jest naklejka, że chroni przed UV)
    Ostatnio edytowane przez katinka74 ; 26-10-2019 o 15:01

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    • Bezbarwnej wersji Bondex Extreme Wood Care używać wyłącznie do rozjaśniania odcieni(maks. 25%) lub jako ostatniej powłoki wykończeniowej.

    Tak samo jest z Sadolinem. W Altax nie wiem.

    Bezbarwność to zaprzeczenie bejcowania.

  3. #3

    Domyślnie

    [QUOTE=Kaizen;7864177]• Bezbarwnej wersji Bondex Extreme Wood Care używać wyłącznie do rozjaśniania odcieni(maks. 25%) lub jako ostatniej powłoki wykończeniowej.

    ale to inny produkt SATIN FINISH Bezbarwny BONDEX od tego Extreme wood care. Tez o tym czytałam

    To jak zabezpieczyć dobrze drewno przed słońcem i wilgocią, nie zmieniając jego koloru? Niestety żadne odcienie koloru mi nie pasują

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał katinka74 Zobacz post
    ale to inny produkt SATIN FINISH Bezbarwny BONDEX od tego Extreme wood care. Tez o tym czytałam
    Informacja ze strony produktu https://bondex.pl/produkty/lakierobe...x-satin-finish


    Cytat Napisał katinka74 Zobacz post
    To jak zabezpieczyć dobrze drewno przed słońcem i wilgocią, nie zmieniając jego koloru? Niestety żadne odcienie koloru mi nie pasują
    Lakierem albo impgregnatem. Bejcowanie to barwienie drewna.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Informacja ze strony produktu https://bondex.pl/produkty/lakierobe...x-satin-finish




    Lakierem albo impgregnatem. Bejcowanie to barwienie drewna.
    ale ten Bondex to jest lakierobejca a nie sama bejca. W każdym sklepie mówili mi, że impregnat bezbarwny nie zabezpiecza

  6. #6
    Ostatnio edytowane przez katinka74 ; 26-10-2019 o 16:11

  7. #7

    Domyślnie

    Ja mam taras z poliwęglanu litegoi konstrukcję drewnianą. Impregnowałem tylko tikkurilą merit jahti. Jest to lakier, podobno z dobrym filtrem UV. Też słyszałem opinię (ale dotyczyła impregnatów), że bezbarwne słabo chronią przed UV. Nie wiem czy ta sama zasada tyczy się lakierów, ale lakiery są chyba tylko bezbarwne. Poza lakierem nic nie dawałem, żadnego impregnatu. Minął ponda rok i nie wiem, może chyba minimalnie pociemniały. Ale czy to kwestia brudu, czy słońca to nie wiem. A może mi się wydaje ciężko powiedzieć
    Ostatnio edytowane przez o.marcin ; 27-11-2019 o 17:18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony