dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Stary przed wojenny parkiet naprawa czy to się opłaca?

    Witam, serdecznie.
    Jakiś czas temu kupiłem mieszkanie w kamienicy, w którym jest oryginalny stary parkiet. Niestety cały parkiet sie rusza i pływa(potrzeba nowej wylewki). Sam parkiet jest w całkiem dobrym stanie. Równocześnie zamierzam przerobić podłogę w kuchni i też zrobić tam parkiet..(albo deski o czym dalej).

    W tym momencie zastanawiam się czy opłaca się zrywać cały parkiet, oddawać go do renowacji i dorabiać do kuchni nowy parkiet? Czy jednak takie zabiegi nie mają sensu i lepiej zedrzeć i po położeniu wylewek położyć deski?
    Sumarycznie jest ok 45m parkietu w stanie 6/10, a fianlnie ma być 65 m/kw drewnianej podłogi.
    Ile może kosztować za m/kw taka robota? Czy to się wg. was kalkuluje? Czy zerwanie parkietu można zrobić samemu, żeby ograniczyć koszty? Jeżeli możecie polecić kogoś kto zrobiłby to w Krakowie, będe wdzięczny za cynk poniżej lub na prv.
    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez omc13 ; 26-10-2019 o 18:05

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.200

    Domyślnie

    Remonty staroci...
    Galernicza robota.
    Trzeba bardzo CHCIEĆ to ocalić, ale zwykle taniej wychodzi "zrobić nowe".

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Chcesz rozbierać i układać od nowa?
    W jaki sposób jest mocowany do podłoża?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #4

    Domyślnie

    Chciałbym pod spodem położyć nowe instalacje więc i tak w będzie trzeba to w kilku miejscach rozebrać. Parkiet jest jak fale dunaju, nie mam pojęcia co jest pod spodem, ale podejrzewam, że baaaardzo stara wylewka.. nie wiem czy jest tam też stary lepik, ale wydaje mi się, że bez Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191020_125100_Easy-Resize.com.jpg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	95,9 KB
ID:	436390Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191020_125124_Easy-Resize.com.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	81,8 KB
ID:	436391

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Rozebrać możesz, wyczyścić możesz. Wylewkę zrobić i przykleić - też nie jest to wielka filozofia. Dopiero do cyklinowania przyda się spec (zaolejować też możesz sam).
    Ale podstawowe pytanie, to czy ten ten parkiet nadaje się jeszcze do renowacji? Ile grubości jeszcze ma? I czy po wszystkie klepki nadają się do "recyklingu"? Jeżeli nie, to czy możesz ułożyć niewiele mniejsza powierzchnię - bo pewnie takich klepek już nie dostaniesz?

    Ponieważ wcześniej czy później i tak musisz skorzystać z usług parkieciarza, to poproś o opinię i ustal podział prac.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Stare drewno dębowe ma kilkukrotnie większą wartość od nowego - na zachodzie są składy takich starych klepek czy desek, cena powala. Pytanie jaką wartość ma sama klepka - tu skonsultuj temat z fachowcem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony